Zavrieť

Porady

kondenz z kondenzačného kotla

ahojte,
môžem vedieť ako mám riešiť odvod kondenzu k plynového kondenzačného kotla, ktorý mám umiestnený v pivnici domu? odpad mám cca 7m a o 2,5m vyššie ako podlaha v pivnici. čo tak čepadlo v nerezovej nádobe s plavákovým spínačom a odovod do kanalizácie domu alebo máme niečo jednoduchšie?

p.s. o nápadoch typu sprav dieru do základov sa nemienim baviť:-)

díky moc
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Palusko.sk je offline (nepripojený) Palusko.sk

    Palusko.sk
    Musis mat specialne cerpadlo, napriklad ako pastol dusanko, pretoze ten kondenzat je relativne dost silna kyselina, ktora by klasicke cerpadlo mohla casom poskodit, pripadne treba pouzit neutralizacne zariadenie.

    fiunko je offline (nepripojený) fiunko

    fiunko
    keď to je dosť silná kyslina, môžem to pustiť do kanalizácie? v dome ju mám robenú z plastu, typické oranžové trubky, nepoškodí mi to za pár rokov?

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Palusko.sk Pozri príspevok
    Musis mat specialne cerpadlo, napriklad ako pastol dusanko, pretoze ten kondenzat je relativne dost silna kyselina, ktora by klasicke cerpadlo mohla casom poskodit, pripadne treba pouzit neutralizacne zariadenie.
    Ja som si myslel, že ten kondenzát je voda. Tiež mám z plastu odpad, a zatiaľ mi to nerozožralo....

    karolzdo je offline (nepripojený) karolzdo

    karolzdo
    Palusko.sk Pozri príspevok
    Musis mat specialne cerpadlo, napriklad ako pastol dusanko, pretoze ten kondenzat je relativne dost silna kyselina, ktora by klasicke cerpadlo mohla casom poskodit, pripadne treba pouzit neutralizacne zariadenie.
    Nebalamúť ľudí .
    Kyselina by žrala železné potrubia aj kotol.Dokonca aj na "odchytenie kyslíka sa pridáva fosforečňan !!!

    Dada je offline (nepripojený) Dada

    Dada
    Odkiaľ ste na to prišli, že je to kyselina? Je to voda s vyšším obsahom pH. V domácnostiach sa to normálne vypúšťa do kanála, lebo toho kondenzu za deň nie je tak veľa (cca 10 litrov). Iné je to pri veľkých kotolniach, tam sa používa neutralizačný ekobox, do ktorého ten kondenz tečie, tam sa zneutralizuje a vytečie do kanála.

    Palusko.sk je offline (nepripojený) Palusko.sk

    Palusko.sk
    Asi ste davno nemali chemiu
    Wiki: Kyseliny (všeobecne často označované HA) sú tradične chemické zlúčeniny, ktorých vodný roztok má pH menšie ako 7,0.
    Kondenzat tvoreny v kondenzacnych kotloch je vodny roztok oxidacnych soli, pripadne siricitanov atd., jeho pH je obvykle okolo 4,8 co je uz znacna kyslost a vsetci vyrobcovia techniky ktora prichadza do styku s takym kyslym kondenzatom musia brat do uvahy fakt, ze musia pouzivat materialy odolne voci korozii pripadne kyslemu prostrediu (tj. slabej kyseline).
    Jednoducho ten kondenzat je agresivny a casom moze poskodit materialy ktore nie su voci nemu rezistentne a cerpadla z cinskej ocele detto.
    Mimochodom pH je u kyseliny znizene nie zvysene.

    Palusko.sk je offline (nepripojený) Palusko.sk

    Palusko.sk
    Este som zabudol dodat ze pH 4,8 nie je az take kysle prostredie aby to dokazalo rychlo rozozrat PVC potrubia, hlavne ked tadial tecie aj neutralna voda z umyvadiel a toaliet, takze o tie sa netreba bat...
    Ale tato tema sa tykala cerpadla a to musi byt urcite prisposobene kyslemu kondenzatu inak by casom nedopadlo dobre. A tak isto je mu prisposobeny aj material z ktoreho je vyrobeny kotol (nerez, atd.)

    patrixo je offline (nepripojený) patrixo

    patrixo :) patrixo
    fiunko Pozri príspevok
    keď to je dosť silná kyslina, môžem to pustiť do kanalizácie? v dome ju mám robenú z plastu, typické oranžové trubky, nepoškodí mi to za pár rokov?
    ten kondenzat ma korozivne ucinky pre kovy.. myslim ze by to tomu plastu nemalo uskodit

    kondenz z kondenzačného kotla

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.