Zavrieť

Porady

aky kotuc na rezanie MDF,DTD ?

zdravim,mam taky dotaz ze ake kotuce sa pouzivaju na rezanie MDF,DDT a pod. ci su nake specialne alebo ked si kupim okruznu pilu aj s kotucom bude dobra?ide o to aby som mal hrany pekne vdaka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Andrej_x ponorná píla + vodiaca lišta, mám ju viac ako rok a maximálna spokojnosť aj pri rezaní formátov 2,8x2,07m ideálne kupovať hĺbku 55mm

    pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

    pavol54
    sú na to špeciálne kotúče,pomerne drahé a pre amatéra asi zbytočné, ale dá sa tomu predísť tak, že dosky vždy režete z jednej strany tam kde kotúč vchádza dovnútra je rez pekný hladký, tam kde vychádza von z dosky je troška rozstrapkaný. hladkú stranu dávam na líce, ešte závisí kvalita rezu od počtu zubov, čím viac tým je rez hladší.

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    vulxy Pozri príspevok
    zdravim,mam taky dotaz ze ake kotuce sa pouzivaju na rezanie MDF,DDT a pod. ci su nake specialne alebo ked si kupim okruznu pilu aj s kotucom bude dobra?ide o to aby som mal hrany pekne vdaka
    Jedna strana bude vždy rozstrapkaná. Aby to bolo ale čo najmenej, treba kotúč s malými zubami alebo pílu s čo najvyššími otáčkami.

    Priemyselne sa dosky pília tak (keď nemajú mať tie rozstrapkané hrany), že píla má 2 kotúče postavené proti sebe, takže pri rezaní každý kotúč napíli dosku niečo cez polovicu. Pre domáce použitie by bol taký stroj zbytočne drahý, jedine ako už spomínané, napíliť dosku z jednej strany do polovice a potom z druhej strany ju dopíliť. Riziko je, že sa nemusíš presne trafiť do rezu pri druhom pílení.

    vulxy je offline (nepripojený) vulxy

    vulxy
    vdaka chlapi,este by som mal dotaz,ci je lepsie pre domaceho kutila rucna okruzna pila alebo mensi cirkular,cenovo su asi zarovno a neviem sa rozhodnut,chcem si robit len take malickosti ako policky alebo nemsie veci ako botnik atd
    myslel som na tuto:
    http://www.neckermann.sk/sk/nm2/home...543/index.html
    da sa podla Vas vdaka

    pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

    pavol54
    jedine narex ručná a pár stolárskych zvierok, trocha šikovnosti ak nie je prax tak si treba spraviť vodítko z jednej rovnej dosky popri ktorej budeš tlačiť pilu, cirkulárka je na veľkoplošné dosky dosť nepraktická, opäť lepšie behať po doske a píliť ako tlačiť dosku po špeciálnom stole ktorý niečo stojí

    vulxy je offline (nepripojený) vulxy

    vulxy
    pavol54 Pozri príspevok
    jedine narex ručná a pár stolárskych zvierok, trocha šikovnosti ak nie je prax tak si treba spraviť vodítko z jednej rovnej dosky popri ktorej budeš tlačiť pilu, cirkulárka je na veľkoplošné dosky dosť nepraktická, opäť lepšie behať po doske a píliť ako tlačiť dosku po špeciálnom stole ktorý niečo stojí
    a co povies na tuto http://www.rucne-naradie.sk/black-an...icke-parametry
    je to rovnaka cenova hladina ako narex ale ma vyssi prikon aj otacky aj kotuc vecsi

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    vulxy Pozri príspevok
    vdaka chlapi,este by som mal dotaz,ci je lepsie pre domaceho kutila rucna okruzna pila alebo mensi cirkular,cenovo su asi zarovno a neviem sa rozhodnut,chcem si robit len take malickosti ako policky alebo nemsie veci ako botnik atd
    myslel som na tuto:
    http://www.neckermann.sk/sk/nm2/home...543/index.html
    da sa podla Vas vdaka
    Obe zariadenia majú svoje opodstatnenie, ako uviedol pavol54. Stojanový cirkulár je na rezanie presnejší, ale nešikovnejší. Ak máš kvalitnú ručnú okružnú pílu s vodiacimi lištami, tak s ňou dokážeš to isté, ako na cirkulári. Takže ja by som bol za tú ručnú...

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    vulxy Pozri príspevok
    a co povies na tuto http://www.rucne-naradie.sk/black-an...icke-parametry
    je to rovnaka cenova hladina ako narex ale ma vyssi prikon aj otacky aj kotuc vecsi
    Mne sa pozdáva. Nie je síce profesionálna, ale pre domáceho kutila je dobrá. Ja by som to bral.

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Dobrá rada: ak sa použije okružná píla, podlep spodnu stranu samolepiacou páskou (izolepou), nebude tak pri výstupe trhať (izolepa to pritrží).

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.