Zavrieť

Porady

vystavenie ostrej faktúry

Ahojte. Som začiatočník v MRP. Vystavila som predfaktúru a teraz by som chcela vystaviť ostrú faktúru. Keď ju vystavím tak tam nemám odpísanú uhradenú predfaktúru. Čo mám robiť. CHcem aby som na faktúre mala celú sumu za faktúru aj DPH a odpočítanú predfaktúru ktorá bola vystavená bez DPH. Mne to stále vyhadzuje celú čiastku faktúry. Ja potrebujem len k úhrade zostávajúcu čiastku. Prosím mohol by mi niekto pomôc ako to mám robiť už som zúfalá. prosííííím
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    vasana je offline (nepripojený) vasana

    vasana
    Prosím Vás o pomoc pri evidencii a účtovaní predfaktúry, faktúry na prijatú zálohovú platbu a vyúčtovaciu faktúru v MRP JÚ.
    1. Vystavenie predfaktúry na tovar a služby - bez vyčíslenia DPH - chápem
    2. Vystavenie faktúry k prijatej 50% zálohe - vystavujem faktúru s textom: Fakturujeme Vám prijatú zálohu zo dňa ... k predfaktúre č. ...???
    3. Ak zvyšnú polovicu fakt. sumy klient vyplatí po dodaní tovaru a služby - vystavujem faktúru rovno vyúčtovaciu - nulovú, alebo znova k prijatej zálohe na zvyšnú časť sumy a potom konečnú vyúčtovaciu nulovú???
    4. V prijatých faktúrach budem mať potom min. dve faktúry s tým, že vyúčtovacia faktúra bude v celej výške, výstup po odrátaní záloh bude nulový a ako to potom párujete s výpisom?
    Ďakujem za pomoc, zatiaľ som mala predfaktúry uhrádzané naraz jednou sumou, ale teraz nie som si istá.

    bobiko je offline (nepripojený) bobiko

    bobiko
    odpoved k bodu 3. - faktura na celu sumu dodavky, v sumarizacii DPH a v sume k uhrade zohladnite uz vystavenu fakturu k prijatej zalohe (vystavena podla bodu 2). Nie je potrebne vystavovat dalsiu zalohovu fakturu na zvysnych 50% a nasledne este vyuctovaciu fakturu.
    odpoved k bodu 4. - v evidencii faktur bude faktura k prijatej zalohe (k uhrade bude 0,00) a vyuctovacia faktura bude k uhrade zvysnych 50% zo sumy dodavky (suma spolu za dodavku minus odpocet prijatej zalohy podla vystavenej faktury k prijatej zalohe).

    paťuška je offline (nepripojený) paťuška

    paťuška
    MRP-čkári ako dostať do faktúry do zahraničia kód colného sadzobníka, ktorý musíme uviesť vo faktúre kvôli colnici. V skladovej karte - intrastat ho tam mám, ale nedá sa previesť nejako do faktúry?
    Lebo ak nie tak ho tam asi budem musieť dopísať v texte.....asi tak.....

    paťuška je offline (nepripojený) paťuška

    paťuška
    A ešte odo mňa žiadajú mať uvedené na DL alebo na faktúre počet balení, hmotnosť netto a brutto. Neexistuje nejaká predloha fa, do ktorej mi to všetko prenesie z intrastatu?

    Tamila je offline (nepripojený) Tamila

    Tamila
    Možno sa niekto pridá s inou skúsenosťou, ale podľa mňa sa do fa nedá preniesť kód colného sadzobníka. Dá sa do dodacieho listu (výstupná zostava č. 006) preniesť netto váha, ktorú nahodíš v položkách faktúry - rozšírené informácie.
    Ale musím povedať, že som už mala v rukách dosť faktúr zo zahraničia a na žiadnej nebol uvedený ani kód ani váha. Tieto údaje boli vždy iba na CMR.

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    na danej karte je kolonka - Počet MJ v balení - balenie - nájdeš pod záložkou nastavenie karty.
    Na danej karte je takisto kolonka hmotnosť, nájdeš pod kolonkou mj.
    Skús či pomôže zostava - VF - výstupy - dodací list- predloha č. 006- DL s rozš. adresou, netto, váha.

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    kód colného sadzobníka si môžeš nastaviť ako text pri výstupnej zostave, napíšeš ho pred tlačou do kolonky pred podpisom.

    paťuška je offline (nepripojený) paťuška

    paťuška
    Baby veľmi pekne ďakujem, idem sa s tým potrápiť, lebo ma to máta už od pondelka a dnes to musím vyexpedovať.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.