Zavrieť

Porady

Živnostenský príspevok? Čo potrebujem?

Dobrý deň.

Neviem či som dobre zaradil tému, ale ohľadom tejto veci som nič nenašiel.
Takže chcel by som sa spýtať pár otázok:

1.) Čo všetko potrebujem na to, aby som dostal živnostnenský príspevok od štátu?

2.) Aké sú termíny vydávania týchto príspevkov v roku 2010?

3.) Počul som, že musím byť evidovaný na UP 4 mesiace, ale nechápem tomu ako. 4 mesiace ako celková evidencia, čo sa tam vyskytuje moje meno (čiže aj prerušená, tým že som si našiel prácu a potom sa vrátil do evidencie na UP)? Alebo 4 mesiace vkuse bez nároku na prácu (keďže ma pri nájdení práce odpíšu z evidencie)?


4.) Čo všetko musím absolvovať, aby som tento príspevok získal? A je to náročné?

5.) Môžem naraz aj pracovať, aj viesť živnosť? A ako na to?


Ďakujem veľmi pekne za odpovede a prajem pekný deň
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    živnostenský príspevok od živnostenského úradu nedostaneš. Ale príspevkov týkajúcich sa príspevku na samostatne zárobkovú činnosť nájdeš na PORADE neúrekom.

    Je v nich podrobne rozobraté všetko, na čo sa pýtaš.

    Môžeš pozrieť aj tu

    http://www.upsvar.sk/rs/phoenix.nsf/docs/DOC-00000AAE

    marian152 je offline (nepripojený) marian152

    marian152
    1.) Čo všetko potrebujem na to, aby som dostal živnostnenský príspevok od štátu?

    Nevolá sa to živnostenský príspevok, ale príspevok na začatie podnikania podľa §49. Potrebuješ si spraviť kurz ABC Podnikania, podnikateľský účet, nejaké priestory a živnostenské listy s neskorším dátumom začatia podnikania.

    3.) Počul som, že musím byť evidovaný na UP 4 mesiace, ale nechápem tomu ako. 4 mesiace ako celková evidencia, čo sa tam vyskytuje moje meno (čiže aj prerušená, tým že som si našiel prácu a potom sa vrátil do evidencie na UP)? Alebo 4 mesiace vkuse bez nároku na prácu (keďže ma pri nájdení práce odpíšu z evidencie)?

    Od 1.12.2009 táto povinnosť odpadá, neviem či všetkým alebo len absolventom, ale musíš byť evidovaný vkuse. Za mesiac môžeš zarobiť 135 € bez toho aby ťa vyradili, ale nesmie to byť príjem z trvalého prac. pomeru.

    4.) Čo všetko musím absolvovať, aby som tento príspevok získal? A je to náročné?

    Hlavne si treba spraviť kurz. Náročné to nieje, ale nikdy ti nepovedia, či ten kurz bude, nebude kedy bude a či sa na neho dostaneš. Mne volali v deň začatia kurzu že či naň nechcem ísť a poviem ti že to bolo asi riadne šťastie, keďže som bol informovaný o tom, že na jeden kurz sa dostane max. 15 ľudí a o tieto kurzy je strašný záujem....a pokiaľ je taký veľký záujem, robia sa kurzy asi každý mesiac...tak si vyrátaj, koľko by si čakal na kurz keby bolo 100 záujemcov + prirátaj protekčných. V praxi ale na kurze bolo okolo 30 ľudí....hlavne si podaj prihlášku na kurz hneď ako sa zaregistruješ na UP.

    5.) Môžem naraz aj pracovať, aj viesť živnosť? A ako na to?
    Myslím že môžeš. Normálne založíš živnosť a potom sa normálne zamestnáš, ale Daň priznanie si musíš potom spraviť sám, lebo tam musíš priznať aj daň z podnikania...

    Živnostenský príspevok? Čo potrebujem?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.