Zavrieť

Porady

Po návrate z RD a skončení PP nemám nárok na podporu v nezamestnanosti?

Skončila som pracovný pomer zo strany zamestnanca. k 30.11.2009. Pred jeden a pol rokom som sa vrátila s materskej naspať do zamestnania. Pracovala som od 1995 len v jednej spoločnosti. Na materskej som bola tri roky. Predbežne som sa informovala na úrade práce, aké doklady mám doniesť ale s hrôzou som bola informovaná, že pokiaľ nemám odrobené tri roky nemám nárok na podporu. Ukončiť pracovný pomer som urobila z rodinných dôvodov. Ak by ste mi vedeli poradiť ako by som dostávala aspoň nejaké peniaze. Kde sú potom všetky peniaze???? Je hriech mať v tomto štáte dieťa?????

Vopred za odpoveď veľmi pekne Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    edwardos Pozri príspevok
    Skončila som pracovný pomer zo strany zamestnanca. k 30.11.2009. Pred jeden a pol rokom som sa vrátila s materskej naspať do zamestnania. Pracovala som od 1995 len v jednej spoločnosti. Na materskej som bola tri roky. Predbežne som sa informovala na úrade práce, aké doklady mám doniesť ale s hrôzou som bola informovaná, že pokiaľ nemám odrobené tri roky nemám nárok na podporu. Ukončiť pracovný pomer som urobila z rodinných dôvodov. Ak by ste mi vedeli poradiť ako by som dostávala aspoň nejaké peniaze. Kde sú potom všetky peniaze???? Je hriech mať v tomto štáte dieťa?????

    Vopred za odpoveď veľmi pekne Ďakujem
    1. nezakladaj otázku vo viacerých témach, robíš tak poradu neprehľadnou.

    2. nebola si na materskej 3 roky, ale bola si na materskej a potom na rodičovskej dovolenke.

    3. počas rodičovskej dovolenky matka nie je poistená v nezamestnanosti, pokiaľ si sama dobrovoľne neplatí poistenie v nezamestnanosti. Takže ak si v práci odrobila len 1,5 roka, tak v posledných 4 rokoch si poistená len 1,5 roka, teda nespĺňaš nárok na podporu.

    Dobrá správa, bohužiaľ už nie pre teba, od budúceho roku sa chystá zmena zákona o soc. poistení a za matky na MD a RD by mal platiť poistenie v nezamestnanosti štát.

    Po návrate z RD a skončení PP nemám nárok na podporu v nezamestnanosti?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.