Zavrieť

Porady

Ako vymahat dlh

Poprosil by som niekoho o radu, mam problem s jednym dlznikom a neviem ako mam spravne postupovat.

Dna 20.11.2009 som predaval jeden drahy dvd prehravac, kupec nemal dostatok hotovosti a tak sme sa dohodli inak.
Spisali sme zmluvu o pozicke, ktoru som nasiel na tejto stranke.
Nemal som zaujem o neaky urok a tak som ho v zmluve vynechal.
Sumu sme stanovili na 320 €, spolu sme isli k notarovi tu v Bratislave a nechali si zmluvu osvecit.
Dlznik mi mal pozicku spaltit do 25.11.2009, ale do dnes sa tak nestalo.
Telefony mi zdviha velmi sporadicky a zakazdim ma ujisti, ze ma peniaze ale nikdy sa so mnou nestretne a nevyplati mi dlh.

Poprosil by som poradit ako mam konat aby som dostal svoje peniaze spat.

Za vsetky rady vopred dakujem.

S pozdravom,
Robert
Usporiadat
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
east_dream Pozri príspevok
Poprosil by som niekoho o radu, mam problem s jednym dlznikom a neviem ako mam spravne postupovat.

Dna 20.11.2009 som predaval jeden drahy dvd prehravac, kupec nemal dostatok hotovosti a tak sme sa dohodli inak.
Spisali sme zmluvu o pozicke, ktoru som nasiel na tejto stranke.
Nemal som zaujem o neaky urok a tak som ho v zmluve vynechal.
Sumu sme stanovili na 320 €, spolu sme isli k notarovi tu v Bratislave a nechali si zmluvu osvecit.
Dlznik mi mal pozicku spaltit do 25.11.2009, ale do dnes sa tak nestalo.
Telefony mi zdviha velmi sporadicky a zakazdim ma ujisti, ze ma peniaze ale nikdy sa so mnou nestretne a nevyplati mi dlh.

Poprosil by som poradit ako mam konat aby som dostal svoje peniaze spat.

Za vsetky rady vopred dakujem.

S pozdravom,
Robert
Vydrž ....
Nevolaj , vymákni si ho doma ...
Dohovor pekne...
Zo zlým nepochodíš , ešte sa do krížku zo zákonmi dostaneš ....
Na súd ho ani nedávaj , vysmejú sa Ti ...

Viem , ľahko sa hovorí ....
Takže tak Ti poviem , to čo Ti ten chlapík dlhuje , tak takú sumu ma doteraz stáli len poplatky a náklady na vymáhanie tej mojej čiastky ....
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
east_dream east_dream

east_dream je offline (nepripojený) east_dream

Cize, ak to dobre chapem, mne dlzi niekto peniaze a ja by som mal platit poplatky?
Priznam sa, neviem ako to chodi, nikdy som nic podobne neriesil.

S pozdravom,
Robert
0 0
east_dream east_dream

east_dream je offline (nepripojený) east_dream

buchač Pozri príspevok
Vydrž ....
Nevolaj , vymákni si ho doma ...
Dohovor pekne...
Zo zlým nepochodíš , ešte sa do krížku zo zákonmi dostaneš ....
Na súd ho ani nedávaj , vysmejú sa Ti ...

Viem , ľahko sa hovorí ....
Takže tak Ti poviem , to čo Ti ten chlapík dlhuje , tak takú sumu ma doteraz stáli len poplatky a náklady na vymáhanie tej mojej čiastky ....
Dakujem ti za radu.
0 0
branislavp branislavp

branislavp je offline (nepripojený) branislavp

buchač Pozri príspevok
Vydrž ....
Nevolaj , vymákni si ho doma ...
Dohovor pekne...
Zo zlým nepochodíš , ešte sa do krížku zo zákonmi dostaneš ....
Na súd ho ani nedávaj , vysmejú sa Ti ...

Viem , ľahko sa hovorí ....
Takže tak Ti poviem , to čo Ti ten chlapík dlhuje , tak takú sumu ma doteraz stáli len poplatky a náklady na vymáhanie tej mojej čiastky ....
Buchač, s Tebou súhlasím.
0 0
east_dream east_dream

east_dream je offline (nepripojený) east_dream

Ja som sa mu uz pokusal dohovorit ale bezvysledne, sprava sa coraz arogantnejsie.
Co ak ma bude dlznik ignorovat nadalej? Kam sa mam obratit v takomto pripade?

Za vsetky rady velmi pekne dakujem.

S pozdravom,
Robert
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
east_dream Pozri príspevok
Cize, ak to dobre chapem, mne dlzi niekto peniaze a ja by som mal platit poplatky?
Priznam sa, neviem ako to chodi, nikdy som nic podobne neriesil.

S pozdravom,
Robert
4. Sadzba súdnych poplatkov

S a d z by súdnych poplatkov za konanie a jednotlivé úkony sú stanovené v sadzobníku buď pevnou čiastkou v korunách, alebo percentom zo základu. Pevnou čiastkou je stanovená zároveň najnižšia sadzba poplatku, ktorá je 500 Sk v občianskoprávnych a v obchodných veciach je to 2 000 Sk a aj najvyššia sadzba poplatku, ktorá je 500 000 Sk v občianskoprávnych veciach a 1 000 000 Sk v obchodnoprávnych veciach. Základ percentného poplatku tvorí cena predmetu konania alebo úkonu, prípadne v odvolacom konaní cena nároku uplatňovaného v odvolaní. Výšku základu je poplatník povinný uviesť v návrhu na začatie konania, ak ju neurčí alebo ak uvedie cenu zrejme nízku, určí ju súd. Ak sa po podaní rozšíri predmet konania, poplatok sa doplatí.

Ako zákon uvádza, rozsah poplatkovej povinnosti sa určuje relatívne zo základu (pri percentnej sadzbe) alebo absolútnym číslom (pri pevnej sadzbe). Jednotlivé prípady už ďalej podrobnejšie upravuje samotný sadzobník. Výška súdneho poplatku predstavuje tak v občianskoprávnych, ako aj obchodnoprávnych veciach 6 % z ceny predmetu konania alebo z hodnoty predmetu sporu, najmenej však 500 Sk v občianskoprávnych veciach a 2 000 Sk v obchodnoprávnych veciach. Ako už bolo uvedené, rozdielne sú aj horné hranice výšky poplatku pre občianskoprávne a obchodnoprávne veci.

Ak je ustanovená sadzba za konanie, rozumie sa tým konanie na prvom stupni. Odvolacie konanie je konanie o riadnom opravnom prostriedku, dovolanie zas znamená mimoriadny opravný prostriedok.

Súdny poplatok za odvolanie sa platí iba vtedy, ak je odvolateľ poplatníkom.
a ďalej viď na ....

http://www.epi.sk/Main/Default.aspx?...gID=0&CatID=66
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
east_dream Pozri príspevok
Ja som sa mu uz pokusal dohovorit ale bezvysledne,
Slabo dohováraš ...kde si bejzbolku nechal ...????
sprava sa coraz arogantnejsie.
Bude pokračovať , neboj ...
Co ak ma bude dlznik ignorovat nadalej?
Poplačeš , zabudneš ....
Kam sa mam obratit v takomto pripade?
Tak to asi už len do Olcnavy na lampáreň ...
Za vsetky rady velmi pekne dakujem.

S pozdravom,
Robert
Krutý budem , viď v texte ...
0 0
east_dream east_dream

east_dream je offline (nepripojený) east_dream

Precital som si dany link o poplatkoch.
Docital som sa tam o poplatku 500 sk ako aj o oslobodeni od sudnych poplatkov.
Keby som o oslobodenie poziadal mylis, ze by som uspel?
Este mala otazocka, ked by som aj tak chcel zacat moj problem riesit sudnou cestou, kam mam prist a poziadat o zacatie konania?

S pozdravom,
Robert
0 0
tamaja tamaja

tamaja je offline (nepripojený) tamaja

Odporúčam obrátiť sa na advokáta
0 0
Ice dive Ice dive

Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

east_dream Pozri príspevok
Poprosil by som niekoho o radu, mam problem s jednym dlznikom a neviem ako mam spravne postupovat.

Dna 20.11.2009 som predaval jeden drahy dvd prehravac, kupec nemal dostatok hotovosti a tak sme sa dohodli inak.
Spisali sme zmluvu o pozicke, ktoru som nasiel na tejto stranke.
Nemal som zaujem o neaky urok a tak som ho v zmluve vynechal.
Sumu sme stanovili na 320 €, spolu sme isli k notarovi tu v Bratislave a nechali si zmluvu osvecit.
Dlznik mi mal pozicku spaltit do 25.11.2009, ale do dnes sa tak nestalo.
Telefony mi zdviha velmi sporadicky a zakazdim ma ujisti, ze ma peniaze ale nikdy sa so mnou nestretne a nevyplati mi dlh.

Poprosil by som poradit ako mam konat aby som dostal svoje peniaze spat.

Za vsetky rady vopred dakujem.

S pozdravom,
Robert
Však máte notársky osvedčenú zmluvu o pôžičke, kde je daný termín splatnosti pôžičky a ten už bol.. takže odporúčam navštíviť nejakého exekútora spolu so zmluvou... požiadať ho o pomoc a milého dlžníka začať exekuovať - máte štastie, že vymáhate relatívne málo peňazí, t.j. šanca uspieť je dosť reálna určite má nejaký účet v banke, možno nejaký príjem a formou splátok Vám to splatí - samozrejme pri exekúcií žiadajte aj úhradu trov exekúcie... Veľa štastia
0 0
Taker Taker

Taker je offline (nepripojený) Taker

Škoda, že je to takto vymyslené.Napr. pri 20 tis € je 6% 1200 €, čo je nemalá suma vzhľadom nato, že sa uhrádza dopredu a v prípade šikovnosti dlžníka mu ani nebude mať súd na čo siahnuť...a dalšie stratené peniaze pre veriteľa...
0 0
k.i.n.o. k.i.n.o.

k.i.n.o. je offline (nepripojený) k.i.n.o.

Ice dive Pozri príspevok
Však máte notársky osvedčenú zmluvu o pôžičke, kde je daný termín splatnosti pôžičky a ten už bol.. takže odporúčam navštíviť nejakého exekútora spolu so zmluvou... požiadať ho o pomoc a milého dlžníka začať exekuovať - máte štastie, že vymáhate relatívne málo peňazí, t.j. šanca uspieť je dosť reálna určite má nejaký účet v banke, možno nejaký príjem a formou splátok Vám to splatí - samozrejme pri exekúcií žiadajte aj úhradu trov exekúcie... Veľa štastia
Obávam sa, že na základe zmluvy o pôžičke exekútor konať nebude. Veriteľ sa súdu nevyhne, musí podať návrh na vydanie platobného rozkazu a až na základe právoplatného platobného rozkazu bude exekútor konať (ak nebude konať dlžník).
0 0
Ice dive Ice dive

Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

k.i.n.o. Pozri príspevok
Obávam sa, že na základe zmluvy o pôžičke exekútor konať nebude. Veriteľ sa súdu nevyhne, musí podať návrh na vydanie platobného rozkazu a až na základe právoplatného platobného rozkazu bude exekútor konať (ak nebude konať dlžník).
Veriteľ má predsa notársky overenú zmluvu o pôžičke, s ktorou dlžník súhlasil (v podstate priznal dlh jej podpisom), kde sa zaviazal, že dlh splatí do určeného termínu ktorý vypršal... t.j. z akého dôvodu by mal podávať na súd žiadosť o vydanie platobného rozkazu? keď - dlžník uznal dlh, pôžičku nespláca a termín splatnosti mu už vypršal...
Nevieme, žial čo všetko je obsiahnuté v danej zmluve o pôžičke... ako je riešené splácanie resp. nesplácanie v nej, či dal dlžník súhlas súčasne aj súhlas napr. s exekúciou v prípade, ak by sa nesplácal dlh...
0 0
k.i.n.o. k.i.n.o.

k.i.n.o. je offline (nepripojený) k.i.n.o.

Ice dive Pozri príspevok
Veriteľ má predsa notársky overenú zmluvu o pôžičke, s ktorou dlžník súhlasil (v podstate priznal dlh jej podpisom), kde sa zaviazal, že dlh splatí do určeného termínu ktorý vypršal... t.j. z akého dôvodu by mal podávať na súd žiadosť o vydanie platobného rozkazu? keď - dlžník uznal dlh, pôžičku nespláca a termín splatnosti mu už vypršal...
Nevieme, žial čo všetko je obsiahnuté v danej zmluve o pôžičke... ako je riešené splácanie resp. nesplácanie v nej, či dal dlžník súhlas súčasne aj súhlas napr. s exekúciou v prípade, ak by sa nesplácal dlh...
To je práve to - predpokladám, že ide len o štandardnú zmluvu o pôžičke, tak mi to vyplýva zo zadania. Ak by obsahovala uznanie dlhu s exekučným titulom, čo si nemyslím, bolo by to iné.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
tamaja Pozri príspevok
Odporúčam obrátiť sa na advokáta
Pre 320 € ....nemyslíš vážne ...

Ice dive Pozri príspevok
Však máte notársky osvedčenú zmluvu o pôžičke, kde je daný termín splatnosti pôžičky a ten už bol.. takže odporúčam navštíviť nejakého exekútora spolu so zmluvou... požiadať ho o pomoc a milého dlžníka začať exekuovať - máte štastie, že vymáhate relatívne málo peňazí, t.j. šanca uspieť je dosť reálna určite má nejaký účet v banke, možno nejaký príjem a formou splátok Vám to splatí - samozrejme pri exekúcií žiadajte aj úhradu trov exekúcie... Veľa štastia
...viď nižšie ...

k.i.n.o. Pozri príspevok
Obávam sa, že na základe zmluvy o pôžičke exekútor konať nebude. Veriteľ sa súdu nevyhne, musí podať návrh na vydanie platobného rozkazu a až na základe právoplatného platobného rozkazu bude exekútor konať (ak nebude konať dlžník).
Poradie :

- výzva , povedzme súkromná upomienka , najlepšie mail , doporučene , aj SMS zpráva , proste všetko to , čo je možné doložiť písomne
- výzvy predžalobná
- podanie na súd o vydanie platobného rozkazu ...............tento si však dotyčný neprevezme , nie je proste doručený ...
- zároveň podanie trestného oznámenia ...." pre podozrenie zo spáchania trestného činu sprenevery podľa § 213 ods. 2 Tr. Zákona . "
- súdny proces
- až potom príde na rad exekúcia ....
0 0
mareko mareko

mareko je offline (nepripojený) mareko

Treba si prizvať na pomoc takých "väčších chlopov" a iba prísť s nimi za chrbtom ešte raz jemne dohovoriť dlžníkovi. Možno to pomôže. Ak je to skutočný podvodník, tak sa na celých 320 € vykašli, lebo ich od neho nik nedostane. Ani súd, ani exekútor. Ak je mazaný, tak oficiálne nič nemá. Ale s tými svalovcami to stojí za to, oni ani nemusia prehovoriť, len sa nebudú usmievať.
0 0
wegamizi wegamizi

wegamizi je offline (nepripojený) wegamizi

Ice dive Pozri príspevok
Veriteľ má predsa notársky overenú zmluvu o pôžičke, s ktorou dlžník súhlasil (v podstate priznal dlh jej podpisom), kde sa zaviazal, že dlh splatí do určeného termínu ktorý vypršal... t.j. z akého dôvodu by mal podávať na súd žiadosť o vydanie platobného rozkazu? keď - dlžník uznal dlh, pôžičku nespláca a termín splatnosti mu už vypršal...
Nevieme, žial čo všetko je obsiahnuté v danej zmluve o pôžičke... ako je riešené splácanie resp. nesplácanie v nej, či dal dlžník súhlas súčasne aj súhlas napr. s exekúciou v prípade, ak by sa nesplácal dlh...
Aby mohol exekutor vymahat hned dlh,musel by mat notarsku zapisnicu. Ak ju nema, len sudy prichadzaju do uvahy.
0 0
east_dream east_dream

east_dream je offline (nepripojený) east_dream

mareko Pozri príspevok
Treba si prizvať na pomoc takých "väčších chlopov" a iba prísť s nimi za chrbtom ešte raz jemne dohovoriť dlžníkovi. Možno to pomôže. Ak je to skutočný podvodník, tak sa na celých 320 € vykašli, lebo ich od neho nik nedostane. Ani súd, ani exekútor. Ak je mazaný, tak oficiálne nič nemá. Ale s tými svalovcami to stojí za to, oni ani nemusia prehovoriť, len sa nebudú usmievať.
Poznam par velkych chlapcov, co je pozitivne pre dlznika je fakt ze sa nejedna o ziadne neviniatko (usudzujem podla tetovani na tele). Obavam sa ze keby som uz investoval nieaky ten peniaz na "dohovor" verim tomu ze nasilie by mi privodilo dalsie nasilie pachane na mne.

Kazdopadne Vam vsetkym velmi pekne dakujem.

Ked budem mat viac casu (predpokladam zajtra), tak tu prepisem doslovne znenie zmluvy.

S pozdravom,
Robert
0 0
svetlik svetlik

svetlik je offline (nepripojený) svetlik

zalobu si napises aj sam, len uvedies kto zaluje - ty, koho zalujes, o aku sumu,
strucne popises dovod (zmluva o pozicke, nesplnil, napriek tomu ze si ho vyzyval), dalej uvedies ze navrhujes aby sud zaviazal odporcu zaplatit sumu xxxxxx EUR do troch dní od právoplatnosti rozsudku + nahradu trov konania.

K sudnemu poplatku - 6% zo žalovanej sumy, minim. 16,50 EUR v pripade uspechu sud zaviaze dlznika aby ti ho nahradil

celkom easy
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
svetlik Pozri príspevok
zalobu si napises aj sam, len uvedies kto zaluje - ty, koho zalujes, o aku sumu,
Nie žalobu , ale " Vydanie platobného rozkazu ...."
strucne popises dovod (zmluva o pozicke, nesplnil, napriek tomu ze si ho vyzyval),
Dôkazné bremeno ...
dalej uvedies ze navrhujes aby sud zaviazal odporcu zaplatit sumu xxxxxx EUR do troch dní
Nie do troch , ale do 15 dní ......
od právoplatnosti rozsudku + nahradu trov konania.
Tomu sa hovorí s " príslušenstvom ".....
K sudnemu poplatku - 6% zo žalovanej sumy, minim. 16,50 EUR v pripade uspechu sud zaviaze dlznika aby ti ho nahradil
Až tu je do 3 dní ....

celkom easy
Až na to , že si zabudol aj na fakt , že odporca môže podať ešte odpor .....
Kristus.....Keď ho mučili a ukrižovali, prosil Boha-Otca: OTČE, ODPUSŤ IM, LEBO ONI NEVEDIA ČO ČINIA!
Ježííííííííš ......pomôž mu ....
Lebo nevie , čo činí ...

Ani nie tak easy , ako skôr crazy .......

Prečítaj si môj príspevok , ako to povedať ....práve som na štvrtom poradí ....a rozumy mám od teda fundovaných ľudí , to mi ver ....

http://www.porada.sk/1220990-post16.html
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať