Zavrieť

Porady

Výplatný termín

Chcem sa opýtať či je možné, aby si firma alebo firmy dali ako výplatný deň neurčitý deň (alebo niečo podobné)...poradila mi to jedna pani, ktorá robila dlhodobo mzdy...ak je to naozaj tak, nahlasuje sa to niekde?? napríklad na sociálke?

Ďakujem pekne.
Usporiadat
katka50 katka50

katka50 je offline (nepripojený) katka50

zákon 461/2003 § 143 ods.3

(3) Ak platba poistného sa na účet Sociálnej poisťovne v Štátnej pokladnici uskutočnila oneskorene, poistné sa považuje za zaplatené včas, ak
a) pri platení bezhotovostným prevodom ako deň prevodu je uvedený posledný deň splatnosti poistného podľa odseku 1 alebo 2,
b) pri platení poštovou poukážkou sa poistné poukázalo v posledný deň splatnosti poistného podľa odseku 1 alebo 2.
1 0
vieraaaa vieraaaa

vieraaaa je offline (nepripojený) vieraaaa

OK Katka, iba som to nevedela narýchlo kde hľadať a niečo také ma napadlo.
0 0
Ivuchak Ivuchak

Ivuchak je offline (nepripojený) Ivuchak

Na našom bankovom výpise je prevod 31.3. Aj na protokole z výmeru je uvedený dátum zaplatenia 31.3. Tak nerozumiem, prečo SP uviedla ako dátum splatnosti 30.3. a tým nám dala 1 deň omeškania.
0 0
Ivuchak Ivuchak

Ivuchak je offline (nepripojený) Ivuchak

Ivuchak Pozri príspevok
Takže sa odvoláme.Len mi je čudné, že na SP je posledný deň vždy 30-teho.

Toto som myslela ako vtip, ale od reality som nebola ďaleko . Pani zo SP mi vysvetlila, že ak nemáme určený deň výplaty, potom ICH SYSTÉM automaticky doplní 30-teho. Darmo som sa odvolávala ( zatiaľ ústne ) na znenie zákona, nepomohlo. Máme si vraj určiť v registratúre 31. deň ako výplatný. Na otázku, ako človek z ulice môže vedieť, ako majú nastavený systém mi odpovedala, že nemôže, ale že nie sme prví, čo sa nad tým pozastavujú. A že mi odvolanie nepomôže. A že sú takí, čo majú z tohto dovôdu vyššie penále ako my, tak čo... Síce som sa na odchode usmievala, ale inak ako zvyknem... SYSTEM OF A DOWN sa mi páči viac...
0 0
Evanka Evanka

Evanka je offline (nepripojený) Evanka

Ivuchak Pozri príspevok
Toto som myslela ako vtip, ale od reality som nebola ďaleko . Pani zo SP mi vysvetlila, že ak nemáme určený deň výplaty, potom ICH SYSTÉM automaticky doplní 30-teho. Darmo som sa odvolávala ( zatiaľ ústne ) na znenie zákona, nepomohlo. Máme si vraj určiť v registratúre 31. deň ako výplatný. Na otázku, ako človek z ulice môže vedieť, ako majú nastavený systém mi odpovedala, že nemôže, ale že nie sme prví, čo sa nad tým pozastavujú. A že mi odvolanie nepomôže. A že sú takí, čo majú z tohto dovôdu vyššie penále ako my, tak čo... Síce som sa na odchode usmievala, ale inak ako zvyknem... SYSTEM OF A DOWN sa mi páči viac...
Samozrejme posledný deň v mesiaci, ktorý má viac dní ako 30, nemôže byť 30. teho, ale 31. To, že im to systém nevie "nahodiť", nie je tvoj problém, ale ich problém... Určite sa treba odvolať na znenie zákona písomne. Držím palce, aby sa to riešilo zdravým rozumom v SP....
0 0
Evanka Evanka

Evanka je offline (nepripojený) Evanka

Celé odôvodňovanie nemá logiku.
Ak by si mala 31. ako termím výplaty (ako ti odporúčala), aké číslo tam vloží? Ak 31 a systém to akceptuje, tak ju tam mala vložiť pri každom neurčenom termíne.
0 0
Ivuchak Ivuchak

Ivuchak je offline (nepripojený) Ivuchak

Ďakujem za tie palce , určite sa ozvem , čo som poriešila. Napadlo ma čo tak dať SP zoznam výplatných termínov po mesiacoch za celý rok ? Nech potom pekne každý mesiac menia v mojom registri termín, keď to tak chceli .
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Len pozor! Zoznam na r. 2011 nebude platiť na r. 2012 - to je prestupný rok a február bude mať 29 dní, tak vieš, aby firme zase nevyrubili úrok za jeden deň.
(Alebo by mal byť nie tento smajlík, ale takýto plačík ? Ešte že ti pani nepovedala, že môžeš byť celá happy, že im systém umožní zadať 30-teho a nie napr. len 25-teho )
0 0
szkriszti szkriszti

szkriszti je offline (nepripojený) szkriszti

Dobrý deň. potrebovala by som pomoc. Odvody zamestnávateľa musíme uhradiť vždy ku koncu mesiaca (takisto aj výplatný termín) , v konkrétnom prípade do 30.9., ale príkaz na úhradu v banke som zadala 29.9. po 15,00, tým pádom peniaze dostanú až 1.10. Tak isto ma zaujíma aj daň-mesačné zálohy, a platby do všeobecnej poisťovne a dôvera. a Môžeme za to dostať pokutu? Ďakujem za odpoveď.
Naposledy upravil szkriszti : 30.09.10 at 06:07
0 0
vieraaaa vieraaaa

vieraaaa je offline (nepripojený) vieraaaa

Nepomôže príspevok v tejto téme o kúsok vyššie - č. 22 od "katka50"?
0 0
katarina.j katarina.j

katarina.j je offline (nepripojený) katarina.j

som len človek
szkriszti Pozri príspevok
Dobrý deň. potrebovala by som pomoc. Odvody zamestnávateľa musíme uhradiť vždy ku koncu mesiaca (takisto aj výplatný termín) , v konkrétnom prípade do 30.9., ale príkaz na úhradu v banke som zadala 29.9. po 15,00, tým pádom peniaze dostanú až 1.10. Môžeme za to dostať pokutu? Ďakujem za odpoveď.
Pozri si príspevok 22, na základe tohto zákona si splnila podmienku hned prvú. máš výpis o úhrade(príkaz na úhradu že si ho podala 29.9. zaleží od toho akú máš banku, v najhoršom prípade to banka zaregistruje 30.9.ako odoslanie platby) takže je to posledný deň (30.9.)-máš príkaz že to bolo odoslané, nevidím dôvod sankcií. Ja som mala kontrolu zo soc.poist. a tiež nabehli s výmerom(omeškané platby), ale vyviedla som ich z omylu, ukázala všetky výpisy a prevody k úhradám a hneď bol výmer neplatný, lebo som si splnila termín platieb podla zákona.
1 0
szkriszti szkriszti

szkriszti je offline (nepripojený) szkriszti

ďakujem za odpoveď

Tak isto ma zaujíma aj daň-mesačné zálohy, a platby do všeobecnej poisťovne a dôvera.
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Ahojte,

prosím vás, ked je v PZ dohodnutý výplatný termín trebárs 5.teho v mesiaci, a zamestnanec ma inú banku ako zamestnávateľ, musí mať zametsnanec tie peniaze na účte už 5-teho alebo stačí aby zamestnávateľ odoslal peniaze piateho a zamestnanec ich dostane trebárs 7-meho? (v tento mesiac napríklad 10-teho).

Dakujem za radu
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

zk24 Pozri príspevok
Ahojte,

prosím vás, ked je v PZ dohodnutý výplatný termín trebárs 5.teho v mesiaci, a zamestnanec ma inú banku ako zamestnávateľ, musí mať zametsnanec tie peniaze na účte už 5-teho alebo stačí aby zamestnávateľ odoslal peniaze piateho a zamestnanec ich dostane trebárs 7-meho? (v tento mesiac napríklad 10-teho).

Dakujem za radu
V tento dátum-dátum VT, už musia byť na účte.
1 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Zamestnanec, ktorý má trvalé príkazy na svoje platby, sa ťažko zmieri s oneskoreným príchodom výplaty. Okrem iného
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Ďakujem Vám.

No o to ide, odchádza mi hypotéka 7-meho aj iné splátky, a v posledné obdobia to stále vychádza tak ze dostavam peniaze az o tri dni neskor a stale mi chodia upomienky pre nedostatok penazí na účte.

Ja som v roli toho zamestnanca. Prosím Vás a ktorý § to hovorí? Neviem to v zákonníku práce nájsť.

Dakujem
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

§ 129 , §130

http://www.porada.sk/t56527-zakonnik...012-a.html#129
1 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Tak mi bolo povedané že ak sa budem na to sťažovať, tak posunu vyplatný termín všetkým na neskôr. Aj takto to funguje
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Prosím Vás ako píšete do PZ a dohôd výplatný termín - prosím presné znenie. Ďakujem

V programe mám prednastavené vzory, ale ........
0 0
JankaO JankaO

JankaO je offline (nepripojený) JankaO

najneskôr posledný deň nasledujúceho kalendárneho mesiaca.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať