Zavrieť

Porady

bolest oka aj tik

vulxy vulxy

vulxy je offline (nepripojený) vulxy

zdravim ,mozete mi poradit ,boli ma lave oko pravdepodobne od prievanu a uz som si vsimol ze mam aj tik (pod okom ta kozka). mi poradila tetasuseda harmancek ,som si uvaril husty caj a namacal som vatu a tak na zavrete oci asi dva dni tak 5x denne ale zda sa mi ze je to este horsie,keby ste maly dobry recept budem vdacny vdaka vopred
Usporiadat
Blankake Blankake

Blankake je offline (nepripojený) Blankake

vulxy Pozri príspevok
zdravim ,mozete mi poradit ,boli ma lave oko pravdepodobne od prievanu a uz som si vsimol ze mam aj tik (pod okom ta kozka). mi poradila tetasuseda harmancek ,som si uvaril husty caj a namacal som vatu a tak na zavrete oci asi dva dni tak 5x denne ale zda sa mi ze je to este horsie,keby ste maly dobry recept budem vdacny vdaka vopred
Na tvári Ti netŕpne žiadna časť (napr. kútik úst)? Ja by som to nepodcenila a išla radšej k lekárovi.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
vulxy vulxy

vulxy je offline (nepripojený) vulxy

Blankake Pozri príspevok
Na tvári Ti netŕpne žiadna časť (napr. kútik úst)? Ja by som to nepodcenila a išla radšej k lekárovi.
vdaka za odpoved.nie,o nicom neviem ,len by som nieco(nake bylinky) na ukludnenie oka aj koze potreboval poradit,pravdepodobne to bude len prievanom
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
vulxy Pozri príspevok
zdravim ,mozete mi poradit ,boli ma lave oko pravdepodobne od prievanu a uz som si vsimol ze mam aj tik (pod okom ta kozka). mi poradila tetasuseda harmancek ,som si uvaril husty caj a namacal som vatu a tak na zavrete oci asi dva dni tak 5x denne ale zda sa mi ze je to este horsie,keby ste maly dobry recept budem vdacny vdaka vopred
....tá kožka je niekde inde .......pred ....a
Ochrana oka je vrchné a spodné viečko .

Rýchlejšie pôsobí toto ...

http://www.docsimon.sk/tovar/chamomilla-roztok-25ml

A keď nepomôže , tak žeravým klincom ....
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
neliečiť doma ale u lekára
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
vulxy Pozri príspevok
zdravim ,mozete mi poradit ,boli ma lave oko pravdepodobne od prievanu a uz som si vsimol ze mam aj tik (pod okom ta kozka). mi poradila tetasuseda harmancek ,som si uvaril husty caj a namacal som vatu a tak na zavrete oci asi dva dni tak 5x denne ale zda sa mi ze je to este horsie,keby ste maly dobry recept budem vdacny vdaka vopred
Nechcem ťa strašiť, z obyčajného prievanu môžeš mať zdrav.komplikácie na dlhú dobu, viď. http://www.porada.sk/t111638-zapal-t...eho-nervu.html
http://www.porada.sk/t16017-pareza.html
0 0
vulxy vulxy

vulxy je offline (nepripojený) vulxy

pasuliatko Pozri príspevok
neliečiť doma ale u lekára
suhlasim le ja zvyknem najprv sa podomacky liecit a nechcem sa chvalit ale dost sa mi dari,keby som s kazdou malickostou bezal k lekarovi tak si mozem prenajat cakaren ,len za poslednych 10-15 dni som mal -vodu v kolene,vyskocenu platnicku,a teraz este to oko a malickosti ako bolest zubu uz ani nevnimam ak to este skombinujem s chronickou nespavostou tak ma posle dochtor rovno na bytunok.
ale pravda je ze sa to oko moze skomplikovat ,bojim sa trosku,citam vselijake clanky na internete o problematike a tym ho este viac namaham a kazim.....
0 0
Blankake Blankake

Blankake je offline (nepripojený) Blankake

vulxy Pozri príspevok
suhlasim le ja zvyknem najprv sa podomacky liecit a nechcem sa chvalit ale dost sa mi dari,keby som s kazdou malickostou bezal k lekarovi tak si mozem prenajat cakaren ,len za poslednych 10-15 dni som mal -vodu v kolene,vyskocenu platnicku,a teraz este to oko a malickosti ako bolest zubu uz ani nevnimam ak to este skombinujem s chronickou nespavostou tak ma posle dochtor rovno na bytunok.
ale pravda je ze sa to oko moze skomplikovat ,bojim sa trosku,citam vselijake clanky na internete o problematike a tym ho este viac namaham a kazim.....
Boli Ťa oko pri čítaní? Musíš ho šetriť. Skús suché teplo - horúcou žehličkou prežehli nejakú starú plienku alebo uterák a prikladaj si na oko. Oko vieš normálne zatvoriť?
0 0
vulxy vulxy

vulxy je offline (nepripojený) vulxy

Blankake Pozri príspevok
Boli Ťa oko pri čítaní? Musíš ho šetriť. Skús suché teplo - horúcou žehličkou prežehli nejakú starú plienku alebo uterák a prikladaj si na oko. Oko vieš normálne zatvoriť?
nuz boli pri dlhsom namahani ale prave to je chyba ze si to neuvedomujem ked nieco robim tak sa sustredim na vec a vacsinou to zistim az vecer ked uz je neskoro
skusim tu plienkovu technologiu,uvidime
zatvorit viem funguje dobre si myslim
0 0
Blankake Blankake

Blankake je offline (nepripojený) Blankake

vulxy Pozri príspevok
nuz boli pri dlhsom namahani ale prave to je chyba ze si to neuvedomujem ked nieco robim tak sa sustredim na vec a vacsinou to zistim az vecer ked uz je neskoro
skusim tu plienkovu technologiu,uvidime
zatvorit viem funguje dobre si myslim
No, ak by sa Ti to nezlepšovalo, mal by si podľa mňa ísť potom k lekárovi.
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
Spýtať sa babičiek, ktoré zbierajú a sušia bylinky...dočítala som sa v starej knižke - zapálené oko vymývať viackrát čajom z očianky Rostkovovej, na 1/2 l vody 1 pol.lyžicu, nechať prejsť varom
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

vulxy Pozri príspevok
zdravim ,mozete mi poradit ,boli ma lave oko pravdepodobne od prievanu a uz som si vsimol ze mam aj tik (pod okom ta kozka). mi poradila tetasuseda harmancek ,som si uvaril husty caj a namacal som vatu a tak na zavrete oci asi dva dni tak 5x denne ale zda sa mi ze je to este horsie,keby ste maly dobry recept budem vdacny vdaka vopred
Harmančk a vata? Najhoršia varianta- aj ked medzi ľudmi často používaná!
Drobné čiastočky vaty a harmančeka sa môžu dostať do oka, podráždiť a spôsobiť zápal.

Ak je oko zapálené, ani teplo nie je vhodné. Síce na chvíľu spôsobí úľavu, ale zápal sa teplom rozširuje.

Ak sa Ti nechce ísť k lekárovi, zájdi do lekárne a kúp si nejaké vhodné kvapky. Lekárničky určite najlepšie doporučia na konkrétny problém...
0 0
Blankake Blankake

Blankake je offline (nepripojený) Blankake

arizona Pozri príspevok
Harmančk a vata? Najhoršia varianta- aj ked medzi ľudmi často používaná!
Drobné čiastočky vaty a harmančeka sa môžu dostať do oka, podráždiť a spôsobiť zápal.

Ak je oko zapálené, ani teplo nie je vhodné. Síce na chvíľu spôsobí úľavu, ale zápal sa teplom rozširuje.

Ak sa Ti nechce ísť k lekárovi, zájdi do lekárne a kúp si nejaké vhodné kvapky. Lekárničky určite najlepšie doporučia na konkrétny problém...
Napr. na zápal tvárového nervu je suché teplo dobré... ale nevieme, čo vlastne vulxy s okom má...
0 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
Na tik oka je výborné šumivé magnézium, 2 x denne vypiť vo veľkom pohári vody. Proti bolesti skús očné kvapky z lekárne.
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
vulxy Pozri príspevok
suhlasim le ja zvyknem najprv sa podomacky liecit a nechcem sa chvalit ale dost sa mi dari,keby som s kazdou malickostou bezal k lekarovi tak si mozem prenajat cakaren ,len za poslednych 10-15 dni som mal -vodu v kolene,vyskocenu platnicku,a teraz este to oko a malickosti ako bolest zubu uz ani nevnimam ak to este skombinujem s chronickou nespavostou tak ma posle dochtor rovno na bytunok.
ale pravda je ze sa to oko moze skomplikovat ,bojim sa trosku,citam vselijake clanky na internete o problematike a tym ho este viac namaham a kazim.....
no u skoro každého lekára máš platené termíny čiže čakať v čakárni nemusíš, a ja neuznávam v niektorích prípadoch domáce liečenie...
a ešte mi povedz ako si si vyliečil vodu v kolene to som fakt zvedavá
0 0
vulxy vulxy

vulxy je offline (nepripojený) vulxy

pasuliatko Pozri príspevok
no u skoro každého lekára máš platené termíny čiže čakať v čakárni nemusíš, a ja neuznávam v niektorích prípadoch domáce liečenie...
a ešte mi povedz ako si si vyliečil vodu v kolene to som fakt zvedavá
zaklad je neist k lekarovy!!! ,on ti ho vytiahne a potom mas problem cely zivot ,najlepsie je stiahnut gumenym obvazom a rozchodit to,telo tu vodu vypudi samo a potom je to OK, ale u kazdeho to je ine,mam s tym bohate skusenosti davno-pradavno som hraval hokej (profesionalne za komancov) a som mal vodu v kolene aj 5 rokov v kuse
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
ako sa má oko, bolí?
0 0
vulxy vulxy

vulxy je offline (nepripojený) vulxy

alla66 Pozri príspevok
ako sa má oko, bolí?
da sa to,teraz si to neuvedomujem lebo robim stale nieco ale vecer az zapnem telku a chcem spat
0 0
vulxy vulxy

vulxy je offline (nepripojený) vulxy

Blankake Pozri príspevok
Napr. na zápal tvárového nervu je suché teplo dobré... ale nevieme, čo vlastne vulxy s okom má...
to nevie ani pacient v skratke skrabe,tika
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
Nemáš suché oko? Našla som test na nete,http://www.systane.sk/consumer/Dry_Eye_Test.asp kde si môžeš urobiť NIBUT Test.
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

pasuliatko Pozri príspevok
no u skoro každého lekára máš platené termíny čiže čakať v čakárni nemusíš, a ja neuznávam v niektorích prípadoch domáce liečenie...
a ešte mi povedz ako si si vyliečil vodu v kolene to som fakt zvedavá
Platený termín u očného lekára je o tri mesiace. Teda aspoň u nás. Tiež som čakala tie tri mesiace a výsledok bol zápal spojiviek. Oči ma pálili, ani som poriadne nevidela. Riešila som to kvapkami na lergiu očí. Tiež ma zase bolia oči, tak neviem či sa preventívne neobjednám, čo ak zatiaľ zas budem mať zápal spojiviek?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať