Zavrieť

Porady

Je mozne dat bezpecnostne dvere na byte do nakladov?

Ahojte, je mozne dat bezpecnostne dvere na sukromnom byte do nakladov firmy, ak mam miesto podnikania svoj vlastny byt? (zivnost)

Jasne ze ich potrebujem aj sukromne, avsak pracujem na zivnost s drahsimi zariadeniami, a teda aj hlavne koli tomu su tie bezpecnostne dvere.

Vdaka za rady.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    pistik71 Pozri príspevok
    Ahojte, je mozne dat bezpecnostne dvere na sukromnom byte do nakladov firmy, ak mam miesto podnikania svoj vlastny byt? (zivnost)

    Jasne ze ich potrebujem aj sukromne, avsak pracujem na zivnost s drahsimi zariadeniami, a teda aj hlavne koli tomu su tie bezpecnostne dvere.

    Vdaka za rady.
    Podľa mňa NIE...

    durisovad je offline (nepripojený) durisovad

    uctovnicka na dochodku durisovad
    Predpokladam, ze byt nemas v majetku firmy, takze aj dvere tvoria sukromny majetok.

    magnum je offline (nepripojený) magnum

    magnum
    ak si to obhajis pred danovym uradom tak ano... ja by som sa snazil obhajit si to a dal by som to do nakladov...

    edit:
    predpokladam ze podnikas ako sukromna osoba - ta ma len sukromny majetok a ty rucis celym majetkom takze aj tymi dverami a bytom a vecami za tymi dverami...

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    pistik71 Pozri príspevok
    Ahojte, je mozne dat bezpecnostne dvere na sukromnom byte do nakladov firmy, ak mam miesto podnikania svoj vlastny byt? (zivnost)

    Jasne ze ich potrebujem aj sukromne, avsak pracujem na zivnost s drahsimi zariadeniami, a teda aj hlavne koli tomu su tie bezpecnostne dvere.

    Vdaka za rady.
    v akej oblasti podnikáš ? V byte máš len sídlo firmy alebo túto prácu aj skutočne vykonávaš ?

    pistik71 je offline (nepripojený) pistik71

    pistik71
    Este ma napadlo, ci by som to mohol dat do nakladov z dotacie ktoru som dostal ako SZCO. Este ju nemam uplne vyuzitu. Su tam menej prisnejsie podmienky?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    pistik71 Pozri príspevok
    Este ma napadlo, ci by som to mohol dat do nakladov z dotacie ktoru som dostal ako SZCO. Este ju nemam uplne vyuzitu. Su tam menej prisnejsie podmienky?
    Z dotácie si môžeš uplatniť len to, čo máš v podnikatelskom pláne.

    Prečo myslíš, že sú tam menej prísnejšie podmienky ? Daňové výdavky kontroluje DU a je úplne jedno či to bolo nakúpené z vlastných prostriedkov alebo z dotácie.

    pistik71 je offline (nepripojený) pistik71

    pistik71
    veronikasad Pozri príspevok
    Z dotácie si môžeš uplatniť len to, čo máš v podnikatelskom pláne.
    Hovorili ze je mozne zmenit podnikatelsky plan pocas 2 rokov, resp. ze je mozne vymenit listy kde su konkretne naklady (lebo pocas 2 rokov pri podnikani mozu vzniknut ine poziadavky ako bol prvotny zamer - to aj znie logicky).

    veronikasad Pozri príspevok
    Prečo myslíš, že sú tam menej prísnejšie podmienky ? Daňové výdavky kontroluje DU a je úplne jedno či to bolo nakúpené z vlastných prostriedkov alebo z dotácie.
    Co ja viem? :-) Asi preto, ze tie peniaze su z fondov EU, tak to asi nebude kontrolovat danovy urad, ale niekto iny, nie? Lebo dotacia je na 2 roky (za to obdobie je potrebne ju vydokladovat), takze by sa to asi ani nemalo pliest do uctovnictva. Nie?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    pistik71 Pozri príspevok
    Hovorili ze je mozne zmenit podnikatelsky plan pocas 2 rokov, resp. ze je mozne vymenit listy kde su konkretne naklady (lebo pocas 2 rokov pri podnikani mozu vzniknut ine poziadavky ako bol prvotny zamer - to aj znie logicky).
    Zmena čerpania nákladov je možná len so súhlasom Úradu práce .

    Co ja viem? :-) Asi preto, ze tie peniaze su z fondov EU, tak to asi nebude kontrolovat danovy urad, ale niekto iny, nie? Lebo dotacia je na 2 roky (za to obdobie je potrebne ju vydokladovat), takze by sa to asi ani nemalo pliest do uctovnictva. Nie? Veru nie - dotácia je príjmom ovpl. základ dane. Kontroluje aj daňový úrad
    odpoveď v texte.

    pistik71 je offline (nepripojený) pistik71

    pistik71
    1. ved prave na urade prace povedali ze si to mozem do 2 rokov zmenit, takze by to malo byt dufam ok.

    2. No dobre, ale ako potom dotaciu rozdelim do 2 rokov? 50:50? Alebo v druhom roku? Dotaciu mam vydokladovat (vycerpat) do 2 rokov, ale danove obdobie je 1 rok.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    pistik71 Pozri príspevok
    1. ved prave na urade prace povedali ze si to mozem do 2 rokov zmenit, takze by to malo byt dufam ok.

    2. No dobre, ale ako potom dotaciu rozdelim do 2 rokov? 50:50? Alebo v druhom roku? Dotaciu mam vydokladovat (vycerpat) do 2 rokov, ale danove obdobie je 1 rok.
    Pistik, ak nie je tvojim predmetom podnikania vedenie účtovníctva, zver spracovanie účtovníctva a DP kvalifikovanej účtovníčke. Tá so s tvojim problémom určite poradí ...

    pistik71 je offline (nepripojený) pistik71

    pistik71
    veronikasad Pozri príspevok
    Pistik, ak nie je tvojim predmetom podnikania vedenie účtovníctva, zver spracovanie účtovníctva a DP kvalifikovanej účtovníčke. Tá so s tvojim problémom určite poradí ...
    Samozejme ze nie je :-), mas pravdu, ved to tak aj spravim.
    Len doma menim bezpecnostne dvere, a mam moznost ich mat bez papiera a teda bez DPH, alebo za normalnu cenu s papierom a s DPH, ak by som si to mohol dat do nakladov. Robim s informacnymi technologiami, miesto podnikania doma, casto krat pracujem s citlivymi udajmi,drahymi pocitacmi a zariadeniami, tak by tie bezpecnostne dvere mali opodstatnenie.

    pistik71 je offline (nepripojený) pistik71

    pistik71
    Tak co poradite? Zobrat tie dvere bez DPH, alebo si ich skusit dat do nakladov? Dik za odpovede.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    pistik71 Pozri príspevok
    Tak co poradite? Zobrat tie dvere bez DPH, alebo si ich skusit dat do nakladov? Dik za odpovede.
    Kúpiť bezpečnostné dvere s dokladom o nákupe - aj kvoli reklamácii a náhrade škody v prípade poistnej udalosti.
    Ak by si si ich aj dal do daňových výdavkov, určite len v nejakej pomernej časti, v plnej výške ti ich DU neuzná, pokial máš kanceláriu v byte kde aj bývaš.

    Blankake je offline (nepripojený) Blankake

    Blankake
    Možno Ti pomôže aj tento pokyn DRSR z júla 2008:

    "Príklad
    Daňovník vykonáva svoju podnikateľskú činnosť v mieste trvalého bydliska, pričom má
    k výkonu činnosti vyčlenenú jednu izbu v byte (dome). O časti nehnuteľnosti účtuje ako
    o majetku využívanom na podnikanie, tzn., že ju vedie na karte dlhodobého hmotného
    majetku. Napriek skutočnosti, že uvedenú časť nehnuteľnosti využívanú v súvislosti
    s podnikaním, nevyňal z bytového fondu a nevedie ju ako nebytovú časť v súlade s osobitnými
    predpismi, z dôvodu, že o tejto časti nehnuteľnosti účtuje alebo vedie evidenciu podľa § 6
    ods. 11 zákona o dani z príjmov, je jeho obchodným majetkom v súlade s § 2 písm. m) zákona
    o dani z príjmov, čo znamená, že všetky výdavky spojené s touto časťou nehnuteľnosti sú
    daňovými výdavkami spĺňajúcimi podmienky uvedené v § 2 písm. i) zákona o dani z príjmov
    (opravy, technické zhodnotenie a pod).
    Aj v prípade, ak by o tejto časti nehnuteľnosti neúčtoval ako o majetku využívanom na
    podnikanie ale v súvislosti s podnikaním si túto časť nehnuteľnosti vybavil zariadením
    (sedačka, počítač, regále na spisy a pod.) a o týchto by účtoval ako o majetku využívanom na
    podnikanie, tieto sú rovnako obchodným majetkom a ich obstaranie je daňovým výdavkom
    v súlade s ustanoveniami zákona o dani z príjmov, t.j. zaradenie alebo nezaradenie časti
    nehnuteľnosti na podnikanie sa pre uplatňovanie daňových výdavkov posudzuje oddelene od
    vybavenia takejto časti nehnuteľnosti iným hnuteľným majetkom využívaným na podnikanie."

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.