Zavrieť

Porady

Rodičovský príspevok 2010 a sro

Rodičovský príspevok pri sro
Dobrý deň, som mamina troch detí, zamestnaná, tc na MD, najmensia dcerka bude mat v januári 15 mesiacov, narok na materské som mala a mam, takze asi by nebol problém...aled 1.1.2009 som v sro s mojim otcom, podiel na zisku nemam, ale neviem to dokázat, v OR som riadne zapisaná a doma v BA som brigádovala na dohodu o vykonanej práci este v roku 2004-2008, kvoli kríze práca pre mamicku na rok 2009 nebola.Chcela by som sa opýtať či) sa dá nejakým sposobom pozastavit konatelstvo vo firme, alebo len vymazanim spolukonatelstva, odvody z sro neodvádzam, kedze som zamestnaná(neviem presne výrazy, prepáčte),b) ci tie náklady nestoja viac ako zvýšenie príspevku na desať mesiacov, kým dcerka nebude mat 2 roky a c) ci po novom nemozem vykonavat ani dohodu o vykonanej cinnosti, kedze sa mi strhavalo 19 % z hrubeho zárobku.Ak by som ani nepoziadala o zvýšený RP(ale zase preco nie, ze ano?), ale hypoteticky, ak som v sro a na papieri podnikám, mozu mi uplne pozastavit RP?Dakujem pekne za odpoveď
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    botka74 Pozri príspevok
    Rodičovský príspevok pri sro
    Dobrý deň, som mamina troch detí, zamestnaná, tc na MD, najmensia dcerka bude mat v januári 15 mesiacov, narok na materské som mala a mam, takze asi by nebol problém...aled 1.1.2009 som v sro s mojim otcom, podiel na zisku nemam, ale neviem to dokázat,
    Príjem z podielov na zisku nie je predmetom dane a tak neovplyvňuje poberanie zvýšeného RP.
    v OR som riadne zapisaná
    Dôležité je, že nepoberáš odmenu spoločníka s.r.o., alebo konateľa.
    a doma v BA som brigádovala na dohodu o vykonanej práci este v roku 2004-2008, kvoli kríze práca pre mamicku na rok 2009 nebola.
    V roku 2010 nesmieš vykonávať zárobkovú činnosť, a to ani na základe dohody...
    Chcela by som sa opýtať či) sa dá nejakým sposobom pozastavit konatelstvo vo firme, alebo len vymazanim spolukonatelstva, odvody z sro neodvádzam, kedze som zamestnaná(neviem presne výrazy, prepáčte),b) ci tie náklady nestoja viac ako zvýšenie príspevku na desať mesiacov, kým dcerka nebude mat 2 roky a c) ci po novom nemozem vykonavat ani dohodu o vykonanej cinnosti, kedze sa mi strhavalo 19 % z hrubeho zárobku.Ak by som ani nepoziadala o zvýšený RP(ale zase preco nie, ze ano?), ale hypoteticky, ak som v sro a na papieri podnikám, mozu mi uplne pozastavit RP?Dakujem pekne za odpoveď
    Odpovede v texte. Podľa horeuvedeného môžeš požiadať o zvýšený RP...

    botka74 je offline (nepripojený) botka74

    botka74
    Anja111 Pozri príspevok
    Odpovede v texte. Podľa horeuvedeného môžeš požiadať o zvýšený RP...
    ďakujem veľmi pekne, veľmi si ma potešila...tej brigády je škoda, ale zase veď dohoda môže byť na manžela a ja môžem robiť´ˇdalej , ak bude čo...že?pekný deň Anja

    Rodičovský príspevok 2010 a sro

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.