Zavrieť

Porady

Zodpovednosť pri preberaní dokladov od klienta

Ahoj poraďaci, neviem či som dobre zaradila túto tému,ale snáď... Chcem sa spýtať ako riešite preberanie dokladov od klienta , napr, faktury, pokladna atd. spisujete preberaci protokol? Aka miera zodpovednosti prislúcha Vám a klientovi??? Ako riešiť problem preberania dokladov, čo potom ked vas kleint presvieča,že daný doklad vám dala vy ho naozaj nemate.......


ďakujem za vase odpovede a rady ako sa vyhnut problemom tohoto typu...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    O prebrani dokladov je potrebne robit protokol. S presnym supisom dokumentov.
    V pripade ak stratis doklad ktory ti on podla protokolu preukayatelne dal, zodpovedas za sposobenu skodu. Ide hlavne o naklady spojene so yiskanim opisu dokladu, odpisu ci kopie dokladu od toho kto ho vystavil. Ak tym sposobim presvihnutie lehoty na splnenie zakonnej povinnosti, zodpovedas za skodu vyplyvajucu zo sankcie ako aj nakladov zo svysenej dane, znizeneho preplatku ci odpoctu a pod. Ak klient tvrdi ze ti dal doklad na co nema potvrdenie, je to len tvrdenie proti tvrdeniu a v pripadnom sudnom spore by pravdepodobne on ako zalucuja strane neuniesol dokazne bremeno.

    m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

    som m.hladka
    Mám klientov, ktorí mi doklady nosia a klientov od ktorých si doklady preberám. Zatiaľ sa mi nestalo, aby sa nejaký doklad stratil.
    Ale situáciu, ktorú opisuješ, je aj o dôvere a riešila by som ju spôsobom získať nový doklad, myslím tým kópiu dokladu.

    Zodpovednosť pri preberaní dokladov od klienta

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.