Zavrieť

Porady

ekonómovia-účtovníci

dúfam, že v tom vidíte rozdiel...lebo...je fajn ak ekonóm ovláda aj účto...vie si vydolovať informácie...ale nie je dobre ak si účtovníci myslia, že sú hneď aj ekonómovia(hoci to sa NEMUSÍ) vzájomne vylučovať...dobrý účtovníkmôže byť aj dobrý ekonóm...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    funky Pozri príspevok
    dúfam, že v tom vidíte rozdiel...lebo...je fajn ak ekonóm ovláda aj účto...vie si vydolovať informácie...ale nie je dobre ak si účtovníci myslia, že sú hneď aj ekonómovia(hoci to sa NEMUSÍ) vzájomne vylučovať...dobrý účtovníkmôže byť aj dobrý ekonóm...
    Dobrý ekonóm bez ovládania podstaty účtovníctva, to snáď ani nemôže byť. Ale na druhej strane je spústa účtovníkov, ktorí majú k ekonomike ďaleko.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Pán riaditeľ to svoje pojednanie smeroval svojmu účtovníkovi a či ekonómovi a či čo?

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    funky Pozri príspevok
    dúfam, že v tom vidíte rozdiel...lebo...je fajn ak ekonóm ovláda aj účto...vie si vydolovať informácie...ale nie je dobre ak si účtovníci myslia, že sú hneď aj ekonómovia(hoci to sa NEMUSÍ) vzájomne vylučovať...dobrý účtovníkmôže byť aj dobrý ekonóm...
    rád by som spoznal tvoju definíciu pojmov ekonóm a účtovník... A hlavne, či porovnávaš účtovníka s ekonómom, ktorý sa venuje makroekonomike, alebo podnikovej ekonomike. Lebo "troška" je rozdiel medzi účtovníkom a účtovníkom - teda ak zoberieme účtovníka, ktorý typuje napr. len dodávateľské tovarové faktúry, a napr. živnostníka, ktorý sa živí účtovníctvom. Kým prvému stačí zopár naučených algoritmov, druhý musí spracovať kompletnú agendu od A po Z. Poznám veľa dobrých účtovníkov, ktorých by maloktorý ekonóm vedel zastúpiť...

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    Stefan2005 Pozri príspevok
    rád by som spoznal tvoju definíciu pojmov ekonóm a účtovník... A hlavne, či porovnávaš účtovníka s ekonómom, ktorý sa venuje makroekonomike, alebo podnikovej ekonomike. Lebo "troška" je rozdiel medzi účtovníkom a účtovníkom - teda ak zoberieme účtovníka, ktorý typuje napr. len dodávateľské tovarové faktúry, a napr. živnostníka, ktorý sa živí účtovníctvom. Kým prvému stačí zopár naučených algoritmov, druhý musí spracovať kompletnú agendu od A po Z. Poznám veľa dobrých účtovníkov, ktorých by maloktorý ekonóm vedel zastúpiť...
    Môj názor je, že ekonóm bez znalosti účtovníctva nie je dobrým ekonómom /v našej brandži -/ nemyslím makroekonomiku, ale aj tak ....

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    funky Pozri príspevok
    dúfam, že v tom vidíte rozdiel...lebo...je fajn ak ekonóm ovláda aj účto...vie si vydolovať informácie...ale nie je dobre ak si účtovníci myslia, že sú hneď aj ekonómovia(hoci to sa NEMUSÍ) vzájomne vylučovať...dobrý účtovníkmôže byť aj dobrý ekonóm...
    Ak to mala byť otázka, tak neviem na čo sa pýtaš.
    Ak rada, tak neviem komu je smerovaná.
    Zrejme iba "naháňaš" príspevky.
    I tak še da.

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    Hmm, len či pánu riaditeľovi, (lebo tak si uviedol v profile) nejde skôr o finančné ohodnotenie, ktoré patrí dobrému ekonómovi-účtovníkovi...
    Mala som česť pracovať s jednou pani ekonomickou námestníčkou, ktorá z ekonomiky vedela akurát viesť porady a vedela, kde sa má na výkazy podpísať... Takže som toho názoru, že dobrý účtovník je nielen ekonómom, ale aj pravou rukou riaditeľa.

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    evina Pozri príspevok
    Môj názor je, že ekonóm bez znalosti účtovníctva nie je dobrým ekonómom /v našej brandži -/ nemyslím makroekonomiku, ale aj tak ....
    som presvedčený, že v "našej brandži" ani sa moc nezaoberáme rozdielom medzi účtovníkom a ekonómom. Lebo musíme byť dobrí účtovníci i dobrí ekonómovia zároveň...

    funky je offline (nepripojený) funky

    funky
    súhlasím s tebou...veľa eknómov by NEVEDELO pohotovo nahradiť účtovníkov...
    ale v praxi som sa stretol s dosť veľa účtovníkmi, čo si mysleli, že sú ekonómovia, ale pritom nimi NAOZAJ neboli...ako účtovníci boli špičkoví...to im nikto neberie...lebo sami sa označovali za ekonómov podniku...čo podľa z vecného obsahu bolo od reality veľmi vzdialené...

    ekonómovia-účtovníci

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.