Zavrieť

Porady

plesen v novostavbe

pracujem ako ekonómka a popri práci študujem na PEDAS v Žiline ...viac
ahojte, mam jeden problem. v septembri tohto roku sme na nastohavali do noveho socialneho bytu, a teraz s prichodom zimy nam zacali vlhnut steny a nasledne plesniviet. viete mi nieco poradit? uz som skusala savo, vetranie, stroj na pohlcovanie vlhkosti. ide o socialne byty nizsieho standardu a kompetentny ma odbiju s tym,ze ide o novostavbu a steny nie su dostatocne vysusene. byty kolaudovali v roku 2008 v septembri. dakujem velmi pekne za odpoved
Usporiadat
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
220870 Pozri príspevok
Dostať v Baumaxoch ,Hornbachu...Stojí cca 6€
V Baumaxe som raz kúpil jeden odstraňovač, zhruba za dvojnásobnú cenu (aj v niektorom príspevku som uviedol jeho názov) - s kvalitou som bol spokojný, tá dvojnásobná cena bola vyvážená tým, že nezanechával žiadny pach...
0 0
Miloš Mičega - CIMOM TN Miloš Mičega - CIMOM TN
pracujem v stavebnej agende
Stefan2005 Pozri príspevok
V Baumaxe som raz kúpil jeden odstraňovač, zhruba za dvojnásobnú cenu (aj v niektorom príspevku som uviedol jeho názov) - s kvalitou som bol spokojný, tá dvojnásobná cena bola vyvážená tým, že nezanechával žiadny pach...
Nepolemizujem so žiadnym prípravkom.

Moja odpoveď bola v tom zmysle, že ľudia by mali využiť zákonné možnosti (tlak, aj mediálny ) na samosprávu, alebo štátnu správu.
Heslom "Držme huby" a .................... /vybavujme, ale potom sa nesťažujme.

Nič v zlom.


CIMOM
0 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
CIMOM Pozri príspevok
Nepolemizujem so žiadnym prípravkom. Nič v zlom.
CIMOM
V príspevku #19 som sa na niečo informoval, v príspevku #20 mi na to odpovedali, a v príspevku #22 som reagoval na príspevok #20... Takže nič v zlom...
Naposledy upravil Stefan2005 : 05.12.09 at 19:57
0 0
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

Dnes som nad tymto problemom dost premyslal, tiez ma napadalo, kto tu bude asi investor, ci stat, ci sukromny sektor, ten by mal vymahat od stavator napravu. CIMOM plne podporujem tvoje prispevky, treba to riesit a nie malym detom striekat savo, cim nezhadzujem ine prispevky, to je tiez riesenie a je mozne,ze bude aj jedine
0 0
Miloš Mičega - CIMOM TN Miloš Mičega - CIMOM TN
pracujem v stavebnej agende
ciners Pozri príspevok
Dnes som nad tymto problemom dost premyslal, tiez ma napadalo, kto tu bude asi investor, ci stat, ci sukromny sektor, ten by mal vymahat od stavator napravu. CIMOM plne podporujem tvoje prispevky, treba to riesit a nie malym detom striekat savo, cim nezhadzujem ine prispevky, to je tiez riesenie a je mozne,ze bude aj jedine

Ďakujem.

Doplním možno úplne od veci, ale ....

Verejná správa sa delí na dve zložky.
Štátna správa a Samospráva.


Samospráva na tri zložky.


1. Miestna samospráva (regionálna - VUC, lokálna - obce).
2. Záujmová samospráva ( politické strany, združenia, občianske združenia, komory /lekári,SKSI/ a pod. ............
3. Špecializovaná samospráva (verejnoprospešné inštitúcie - NBÚ, rozhlas, televízia, poisťovne, ...............)

__________________________________________________ _
Kto chce nech z tohoto čerpá.


K veci - Kto nič nenapíše (myslým tým v konkrétnom príklade) , tak sa nemôže na nič sťažovať. !!! ???


CIMOM
Naposledy upravil Miloš Mičega - CIMOM TN : 05.12.09 at 20:42
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

hmmm, videla som pár takých akcii robených samosprávami.

Je to absolútna tragédia, ale vo väčšine prípadov to išlo takto: niekto "zhora" prišiel a ponukol obci investíciu. Že zo všetkým pomôže, vybavia sa úvery, dotácie, fondy. Zhruba v polovici sa kompetentný človek dozvie, že za danú investíciu ochotnému "zhora" musí dať na ruku isté (nemalé) percento. Ao si to zariadia, je jeho vec. A tak sa začne na projekte šetriť.

A problém samozrejme je, že samosprávy sú nekontrolovateľné - ak niečo schváli zastupiteľstvo, tak je to tak a hotovo. Sú malí bohovia, rozdeľujú a míňajú.

Na jednej strane ano, človek by sa mal sťažovať. Všetci by mali pracovať tak, ako majú.

Na druhú stranu je to nájomný byt, o 3 roky sa bude zmluva predlžovať. Riskovať? Zrejme je na byt viac čakateľov. Alebo počítať s tým, že dovtedy budú zase voľby a vedenie sa zmení?

V tomto som pesimista
0 0
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners


Ja mam od zakladky taku teoriu, ze treba byt s grazlami kamarat. Hned vysvetlim preco. Na zakladke to znamena asi tolko, ze date grazlovi odpisat pisomku a on vas nenecha bit od silnejsich spoluziakov.
Ked to prenesieme do dospelosti, clovek by sa mal snazit vychadzat aj s tymi tak trosku hore. V takomto probleme potom len povie znamemu,ktory je trosku vplyvny, ze mam problem, oslov tych hore. Lebo v nasom kocurkove je fakt dost mozne, ze cakatelov na byt je dost a clovek je hned bez najomnej zmluvy.
Nie je to dobry pristup, veci by mali fungovat inak, len niekedy to normalnou cestou zial nejde.
Toto je totalne mimo temu, dufam, ze z toho nevznikne nejaka prudko moralna diskusia
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

ciners Pozri príspevok

Ja mam od zakladky taku teoriu, ze treba byt s grazlami kamarat. Hned vysvetlim preco. Na zakladke to znamena asi tolko, ze date grazlovi odpisat pisomku a on vas nenecha bit od silnejsich spoluziakov.
Ked to prenesieme do dospelosti, clovek by sa mal snazit vychadzat aj s tymi tak trosku hore. V takomto probleme potom len povie znamemu,ktory je trosku vplyvny, ze mam problem, oslov tych hore. Lebo v nasom kocurkove je fakt dost mozne, ze cakatelov na byt je dost a clovek je hned bez najomnej zmluvy.
Nie je to dobry pristup, veci by mali fungovat inak, len niekedy to normalnou cestou zial nejde.
Toto je totalne mimo temu, dufam, ze z toho nevznikne nejaka prudko moralna diskusia
obávam sa, ze v mnohom máš pravdu. Ale úplna spravodlivosť asi neexistuje nikde.
0 0
Miloš Mičega - CIMOM TN Miloš Mičega - CIMOM TN
pracujem v stavebnej agende
ciners Pozri príspevok

Ja mam od zakladky taku teoriu, ze treba byt s grazlami kamarat. Hned vysvetlim preco. Na zakladke to znamena asi tolko, ze date grazlovi odpisat pisomku a on vas nenecha bit od silnejsich spoluziakov.
Ked to prenesieme do dospelosti, clovek by sa mal snazit vychadzat aj s tymi tak trosku hore. V takomto probleme potom len povie znamemu,ktory je trosku vplyvny, ze mam problem, oslov tych hore. Lebo v nasom kocurkove je fakt dost mozne, ze cakatelov na byt je dost a clovek je hned bez najomnej zmluvy.
Nie je to dobry pristup, veci by mali fungovat inak, len niekedy to normalnou cestou zial nejde.
Toto je totalne mimo temu, dufam, ze z toho nevznikne nejaka prudko moralna diskusia



Ja mám tiež jeden názor.

Od "základky" som si nič nenechal len tak a to mi nikto nezoberie. Držať "hubu" ?!?

Úradníkom treba dať na javo, že sú tu ľudia a oni sú platení z niekoho peňazí. (je to ťažké)

Nerozoberám to viac. Len doplním. Ak treba, je dôvod , a mám pravdu (relatívny pojem), tak sa treba obrátiť na príslušné orgány - prokurátor, súd.


CIMOM
Naposledy upravil Miloš Mičega - CIMOM TN : 05.12.09 at 21:36
0 0
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

Nie je co rozoberat, suhlasim. Ja som optimista, ja by som to skusil, ty tiez,ale stavim sa, ze ta pani, co zalozila temu sa stazovat nepojde a dodam, ze bodaj by som sa mylil.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Prokurátori a sudcovia sú najväčšie špiny aké poznám.vlastná skúsenosť.
0 0
marikasch marikasch

marikasch je offline (nepripojený) marikasch

pracujem ako ekonómka a popri práci študujem na PEDAS v Žiline ...viac
ahojte,
keby som sa nechcela sťažovať tak s tým vôbec nezačnem a držím hubu a ...!ale nič v zlom...riešiť sa to nejako musí.
0 0
Ferdosondo Ferdosondo

Ferdosondo je offline (nepripojený) Ferdosondo

Marika pred 1,5 mesiacom sme sa presťahovali do novostavby. Staval som dva a pol roka, takže predpoklad bol, že vlhkosť mala kedy uniknúť.
Realita však bola iná. Vlhkomer ukazoval neúprosných 83% vlhkosti. Každý večer nás čakalo ľahnutie si pod vlhké periny. Takže chtiac nechtiac som musel začať vetrať spôsobom akým som už popisoval, aj keď sa to podpísalo pod zvýšenú potrebu vykurovania. Dnes pohľad na vlhkomer hovorí o 47% čo sa rovná príjemnej klíme. Jednu miestnosť v dome sme však mali zapratanú vecami bez možnosti vetrania a na zemi v črepníkoch s kvetmi sa vytvorila asi 1cm pleseň.
Pri stavbe sa použije cca 20 000 litrov vody a tá sa žiaľ musí odpariť. Vo Vašom prípade rýchlostavby sa nemala kedy. Plastové okná tesnia dobre.
Ja Vám odporúčam v prvom kroku kúpiť nejaký ten sajrajt proti plesni. Potom kúpiť vlhkomer a vetrať. Nie však pootvorené okno počas dňa, to je ešte horšie, ako keď sa nevetrá vôbec. Sledovať či vlhkosť klesá dole. Ak začne klesať tak ste na dobrej ceste. Ak však neklesne, tak treba hľadať príčinu odkiaľ prichádza. Jednou z možností je chýbajúca hydroizolácia základovej dosky, alebo aj "botanická záhrada" v podobe kvetov produkujúca nadmerné množstvo vody.
Ak vlhkosť klesne niekde okolo 50% a aj napriek tomu by sa tvorila pleseň ďalej tak máte tepelné mosty a tam pomôže jedine tepelné zaizolovanie.
Ak máte odvahu a hlavne peniaze na znalcov a právnikov, tak sa môžete pustiť s nimi do zápolenia,. Maximálne dosiahnete, že ten sajrajt na pleseň Vám bude niekto chodiť striekať dvakrát za rok. Ale to zdravé životné prostredie pre Vás a Vašu dcérku v najbližšej dobe neprinesie
0 0
Ladislav t Ladislav t

Ladislav t je offline (nepripojený) Ladislav t

Ja odporúčam Odvlhčovacím zariadením odvlhčit následne
pridať do interiérovej farby prípravok BIOSTAT ktorý dlhodobo chráni proti pliesňi funguje na báze striebra
0 0
Ferdosondo Ferdosondo

Ferdosondo je offline (nepripojený) Ferdosondo

Marika vonku je teraz ideálne počasie na znižovanie vlhkosti.
0 0
marikasch marikasch

marikasch je offline (nepripojený) marikasch

pracujem ako ekonómka a popri práci študujem na PEDAS v Žiline ...viac
veď aj vetrám, dnes bolo naozaj pekne.ešte si musím zohnať ten vlhkomer.ale zas mám chorú malú tak sa veľmi neviem nikde pohnuť.ale ďakujem za všetky pripomienky a rady
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať