Zavrieť

Porady

pokec o mojom projekte na bungalov

Zatial riešim pozemok a projekt domu.
Niečo som si nakreslil a tak to sem dám nrch počujem rady čo nieje dobré a prečo ale aj čo sa Vám napr. páči a prečo.
Postupne sa budem pýtať niektoré veci.

Trochu popis.:
Dom 9xcca15-16m
okna 150x150 do obyvačky by mohlo ísťl aj väčšie nie??
Kurenie podlahové s kondenzač. kotlom + krb s výmenníkom vody s dvierkami do technickej miestnosti nech si nerobím bordel v jedálni.
Momentálne je krb medzi obyvakom a jedalnou ale bude pri chodbe v rohu tech. miestnosti -komín a krb na stene pri stole.

Veď poradte a ja to zmením ak pochopíma bude rada dobrá.
Som laik a aktivne sa zaoberom projektom asi mesiac.

Ďakujem
14243_1125080857461_1540333398_30283145_2971535_n.jpg  
14243_1125083497527_1540333398_30283155_2007044_n.jpg  
1/1
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Snoophy je offline (nepripojený) Snoophy

    Snoophy
    Ako ďaleko musim ist s domom od cesty?
    3m od cesty alebo 3m od konca pozemku pri ceste.
    Za akých dôvodov môžem ist bližšie?
    Vzdialenosť je len od steny alebo od strechy?

    alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

    alltracboy
    to zalezi od nejakeho uzemneho planu.. kolega musel dat dom 6m od cesty lebo vsetci tak mali domy

    Snoophy je offline (nepripojený) Snoophy

    Snoophy
    aha...
    no starosta mi povedal ze mozem stavať ako chcem ze tam stavebna ciara nieje. Je to "cesta" pre jedno auto na konci dediny a ako mi konči pozemok tak tam začína CHKOMalé Karpaty.
    Lenže nechce sa mi veriť že môžem stavať ako chcem. Ten starosta ešte nič rozumne nespravil.
    Bojim bojim....neviem koho sa spytať.

    alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

    alltracboy
    na urade musis poziadat o uzemnoplanovaciu informaciu a podla toho ti dovolia stavat.. cize im das zakreslenie ako to chces a oni ti to odsuhlasia. Starostovia toho nakecaju. UPI budes potrebovat aj na stavebne. cize nakreslis situaciu a das to do podatelne a oni sa ti vyjadria.. aspon ja som to tak robil.. dal som tam osadenia na pozemok + inzinierske siete, katastralnu mapu a list vlastnictva.. kopie

    Snoophy je offline (nepripojený) Snoophy

    Snoophy
    a na akom úrade sa to ziada? Ako to mám nakresliť? Potreboval by som to vidieť. Musí tam byt aj peciatka architekta co to maloval alebo stačí ak to ja namalujem. Program na to mám.

    alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

    alltracboy
    stavebny urad najdes vo svojej obci, tam ti asi najlepsie povedia co k tomu potrebujes. Ja som dal uz kopiu osadenia na pozemok od architekta, ale mozno im staci na UPI iba nakres kde nakreslis svoj pozemok, s rozmermi a tam dom tiez s rozmermi a vyznacis odstupy a pod.. kade pojdu siete.

    plamen4 je offline (nepripojený) plamen4

    plamen4
    Obecný úrad v podstate nerieši nič. Všetko sa rieši na stavebnom úrade, predpokladám, že ak to je v menšej obci, svoj stavebný úrad majú vo väčšom meste, dedine, ktorý je nazvaný ako Spoločný stavebný úrad. Stavebný zákon vraví že 3 m od cesty. Ak máš záujem, viem ti poradiť a pomôcť s projektom. Som projektant. Môj mail K.projekt@post.sk

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Okná 150x150 sú do izby max 20m2, dôležitá je aj orientácia na svetové strany a využitie miestnosti..Komín na krb musí byť aspoň 7m vysoký.Ak ho postavíte povedľa obvodovej steny bude trčať zo stavby ako továrenský.

    petmac je offline (nepripojený) petmac

    petmac
    Este by som oddelil zadverie od chodby presklennou stenou.

    Orientacia na svetove strany? Nevidim situaciu tak neviem poradit.

    Od susedneho pozemku je podla stavebneho zakona vzdialenost 2m od hranice, ak je tam dom tak od domu min 7m. Ale da sa spravit aj vinimka, ak povoli sused tak aj na 0,5m.

    petmac je offline (nepripojený) petmac

    petmac
    Snoophy Pozri príspevok
    aha...
    no starosta mi povedal ze mozem stavať ako chcem ze tam stavebna ciara nieje. Je to "cesta" pre jedno auto na konci dediny a ako mi konči pozemok tak tam začína CHKOMalé Karpaty.
    Lenže nechce sa mi veriť že môžem stavať ako chcem. Ten starosta ešte nič rozumne nespravil.
    Bojim bojim....neviem koho sa spytať.

    Od cesty si to mozes dat rozne, ak ale chces dat pred dom pristresok na auto alebo aj garaz, daj dom aspon na 5m od cesty, vyuzi 2 steny garaze ako oplotenie.

    Snoophy je offline (nepripojený) Snoophy

    Snoophy
    marika137 Pozri príspevok
    kolko ta vysiel projekt?
    je celkom dobry
    Ahoj...no vyšiel ma 1150eur aj s garažou aj s žumpou, napojenie na IS, osadenie na pozemok...proste uuplne všetko.
    Ale troška nám to Architekt pozmenil a vylepšil....a dobre vylepšil
    Som velmi spokojný.
    Riešený je denná a nočná časť, schody som nechcel takže preto bungalov, na terasu som chcel kuchynu a obyvačku,
    Vlaste som si ho navrhol sám(obkukal z euroline bungalov 567)
    Ale chcel som ho natiahnut o meter a vymenit kupelku s izbou a supacie dvere som potreboval na boku a potom zasa niekde umiestnit jedalen...tak som si to navrhol a uz mám projekt.
    Ale najprv som si to hodil do PC aby som to videl , pretože nemám takú predstavivosť.
    Keby si niečo potrebovala tak píš
    a konecny vyzor - pôdorys tu nemas? ja sa väcsinou orientujem podla pôdorysu.. s manzelom chceme stavat na buduci rok, no teraz riesime pozemok a projekt. nam povedali, ze vlastny projekt vyjde min. na 100 000 Sk. zatial sa nam najviac projekt bungalow 101 z katalogu prodom. vadia nam tam dve veci: cca mala kupelňa, a cena - takze chcela by som vediet, ak môzem, kolko vas vyjde stavba, cize aku mate kalkulaciu, ci jak sa to vola

    Snoophy je offline (nepripojený) Snoophy

    Snoophy
    Daj do SS email a pošlem ti to.
    No mal som to poznámosti....
    Kalkulácia....hmmmm...mám aj tú ale tej sa držat nemôžem pretože mna výde určite menej. A ani som ju nejako nepozeral tak presne neviem ale myslím že okolo 95tis eur.
    Ja som bol pozrieť na presnú kopiu domu od euroline a pýtal som sa kolko ich vyšiel a povedali ze 2mil.sk (cca 67tis eur)aj so zariadením (kuchyna izby, kupelka.Volali si robotníkov na všetky práce lebo nemali čas.
    V kalkulácií mám napr lešenie za nenormalnu cenu......a podobné veci ktoré nebudem platit a material budem mat so zlavou.

    K projektu ešte: ja som si musel navrhnut vlastny projekt pretože mám úzky pozemok, inak by som si vybral kocku.
    Ak nemáš známeho architekta čo ti spraví lacnejší projekt a máš dosť velký pozemok na bungalov tak si daj z katalogu. Budeš to mať rýchlejšie, a lacnejšie.
    Z Ba architektka my vyrátala na vypracovanie PD k mojmu návrhu cenu 2200eur. To tiež nebolo až tak vela, ale zohnal som lacnejšie.
    marika137 Pozri príspevok
    a konecny vyzor - pôdorys tu nemas? ja sa väcsinou orientujem podla pôdorysu.. s manzelom chceme stavat na buduci rok, no teraz riesime pozemok a projekt. nam povedali, ze vlastny projekt vyjde min. na 100 000 Sk. zatial sa nam najviac projekt bungalow 101 z katalogu prodom. vadia nam tam dve veci: cca mala kupelňa, a cena - takze chcela by som vediet, ak môzem, kolko vas vyjde stavba, cize aku mate kalkulaciu, ci jak sa to vola
    Projekt bungalowu namieru stojí okolo 1000€ so všetkým (Nitra, Topoľčany). Samozrejme sa nájdu projektanti ktorí to spravia aj lacnejšie, ale z vlastnej skúsenosti skôr odporúčam projektanta ktorý môže ísť aj na pozemok pozrieť čiže z blízkeho okolia.
    S tým čo som vybral ja už vyše mesiaca kreslíme len pôdorys, stretávame sa kôli nedostatku času len soboty a stále niečo dolaďujeme kým zvolíme čo sa nakoniec nakreslí, ale je to dosť členitý pozemok žiadna kocka takže je to trošku zložitejšie keď to chcem mať čo najúčelnejšie využité.

    Snoophy je offline (nepripojený) Snoophy

    Snoophy
    To isté aj ja.....x krát som bol u projektanta, dosiel pozrieť na pozemok, a celé to trvalo asi 3mesiace. Ale som spokojný.
    Cena je supiš....nakoľko to mám komplet so vsetkým, garaž, žumpa, dom, IS, dozor na stavbe, proste všetko čo treba.

    Snoophy je offline (nepripojený) Snoophy

    Snoophy
    Ahojte...tak rozhodol som sa tuna písať svoje otázky, budem postupne hádzať nejaké fotky, diskutovať o možnostiach ako sa to dalo spraviť lepšie , lacnejšie a tak....

    Momentálne riešim debniace tvárnice, budem potrebovať 30-ky cca 500ks.
    Našiel som reklamu na 30-ky za 1,1eura bez DPH za ks a dovoz pri ucelenom kamione zdarma. Oplatí sa alebo sa dajú zohnať lacnejšie?
    Ja som zatiaľ lacnejšie nenašiel.

    Snoophy je offline (nepripojený) Snoophy

    Snoophy
    Ahojte,

    Momentálne mám hotové základy bez platne a mám teraz celu zimu čas riešit a myslieť dopredu a tak ma napadlo:
    Vykopal som aj pivnicu pod izbamy teda na šírku (domu) 9m a dlžku 4m a napadlo ma ako to poriešim s kúrením....
    V bungalove budem mať všade podlahové kurenie a neviem ako to vyriešim s pivnicou.

    Mala by služiť na odloženie zeleniny ( cca 4x2m) a zostatok cca 4x 7m bude "chlapská" miestnosť alebo trucovňa s telkou, biliardom, barom, diskoguľou a perfektnou hudbou.

    Nebude lepšie tam dať tiež podlahovku než radiatore???

    Čo víde lacnejšie alebo teda bezproblemovejšie???
    Nebude to blbe mať v pivnici podlahovku??? ja som teda ešte nikomu nevidel v pivnici podlahovku....
    Naposledy upravil Snoophy : 02.12.10 at 19:11

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.