Zavrieť

Porady

Vstup internetoveho portalu na Ceskytrh

Zdravim, potreboval by som pradit ohladom rozsirenia portalu na Cesky trh. Jedna sa o katalogovy portal, teda podnikanie na zivnost tipu Reklamna cinnost.
Najskor by som to chcel vyskusat riadenim zo Slovenska, teda na moju zivnost. Zriadil by som si ucet v jednej z ceskych bank, pravdepodobne CSOB kvoli jej posobeniu aj na Slovensku. Mal by som teda jeden ucet pre Slovenskych zakaznikov a jeden pre Ceskych. Ako by to bolo ale s fakturovanim a uctovnicvom? Kedze sa jedna o tu istu firmu, mal by som cislovat faktury vsetky po poradi bez ohladu ci su na Slovensko alebo do ciech alebo pre kazdy ucet zvlast? a rovnako aj v uctovnictve- robit vsetko dohromady? a je mi treba este vybavovat nieco v cesku? myslim, ze niej je potrebne sa nikde registrovat ani nic oznamovat ale pre istotu sa pytatm aby som predisiel problemom. Dakujem velmi pekne za odpovede
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Miwoslav je offline (nepripojený) Miwoslav

    Miwoslav
    Áno, čísluj po poradí a na to aby si predával svoje služby v Čechách alebo inde nepotrebuješ ani účet v danej krajine. Faktúru vieš vystaviť aj zo Slovenska. Podstatné je či dokážeš predávať svoj produkt, ak áno radi ti zaplatia aj na Slovensko a v €.

    tomas424 je offline (nepripojený) tomas424

    tomas424
    No to mi je jasne, ze tren ucet nie je potrebny ale je to hlavne kvoli priblizeniu sa k potencialnym zakaznikom. Aj ked bude portal prevadzkovany slovenskou spolocnostou, cesky ucet aspon trochu zvysuje doveryhodnost, ze to nie je len neplnohodnotna vetva slovenskeho ccentra. a samozrejme poplatky za tranzakcie medzi krajiami. Hlavne sa mi jedna o to zauctovanie

    daewo je offline (nepripojený) daewo

    daewo
    s uctovanim si nelam hlavu - to mozes vies v slovenskom uctovnictve- dan z prijmu odvadzas na Svk.
    ine je to vsak v pripade ak platis DPH - tu je dolezite sledovat miesto dodania sluzby/tovaru (inymi slovami je potrebne mat ujasnene, co odberatelom sluzieb, tovaru je alebo nie je zdanitelnou osobou/. Bacha na zmeny ku 1.1.2010. Inymi slovami ak zabezpecujes napriklad sluzby pre cesku stranu, vystavujes fakturu bez dane a tato danova povinnost je prenesena na tvojho ceskeho partnera. Doteraz si to nemusel evidovat,ale od bud. roka budes musiet takyto suhrn predkladat na DU. Co sa tyka tvojich dani z ceskeho uctu zaplatis len dan z urokov co ti nabehnu na ucte, kedze tam budes mat kredity :-)

    tomas424 je offline (nepripojený) tomas424

    tomas424
    Dakujem za ujasnenie. Este pre istotu jedna otazka. Kedze teda nie som platcom DPH, v podstate budem uctovat ako keby som vsetky zisky mal zo Slovenska. Tie ostatne veci spolu s novym zakonom teda platia len pre platcov DPH...

    Vstup internetoveho portalu na Ceskytrh

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.