Zavrieť

Porady

Umrtie byvaleho zamestnanca a RZD

Dobry den,
prosim poradit.
Byvaly zamestnanec / pracoval do 31.8.2009/ zomrel teraz v 12/2009.
Mozem mu ja , ako zamestnavatel urobit rocne zuctovanie dane za rok 2009 v 3/2010 , alebo musim poslat jeho manzelke potvrdenie o prijme a manzelka musi podat danove priznanie do 3 mesiacov?
Dakujem,pekny den
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

    drobeceva
    Mia3683 Pozri príspevok
    nas zamestnanec zomrel v 09/2011 a tiez som neposielala potvrdenie o prijmoch ... nikto o to neziadal. aj tak som ho mala hned poslat?
    posielala som to az vo 02/2012 jeho mazelke. ta mi prave volala, ze co s tym. povedala som jej, ze si musi podat danove priznanie. alebo? mala som jej povedat nieco ine?
    keby bol zil a robim mu RZD, vracala by sa mu cela minulorocna dan.
    Nikto nežiadal, pretože o povinnosti dediča podať DP do troch mesiacov určite ani nevedeli.
    Nech podá DP priznanie teraz, je možné, že nejaké sankcie za omeškanie budú.

    Marta V je offline (nepripojený) Marta V

    Marta V
    Musíš poslať jeho manželke potvrdenie a ona do troch mesiacov od úmrtia podá daňové priznanie. Ročné zúčtovanie nemôžeš urobiť, to sa môže len na základe podpísanej žiadosti od zamestnanca.

    lefa je offline (nepripojený) lefa

    lefa
    Marta V Pozri príspevok
    Musíš poslať jeho manželke potvrdenie a ona do troch mesiacov od úmrtia podá daňové priznanie. Ročné zúčtovanie nemôžeš urobiť, to sa môže len na základe podpísanej žiadosti od zamestnanca.

    Vdaka

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    lefa Pozri príspevok
    Dobry den,
    prosim poradit.
    Byvaly zamestnanec / pracoval do 31.8.2009/ zomrel teraz v 12/2009.
    Mozem mu ja , ako zamestnavatel urobit rocne zuctovanie dane za rok 2009 v 3/2010 , alebo musim poslat jeho manzelke potvrdenie o prijme a manzelka musi podat danove priznanie do 3 mesiacov?
    Dakujem,pekny den

    Potvrdenie o príjme sa mal vydať pri rozviazaní PP predsa.

    lefa je offline (nepripojený) lefa

    lefa
    Zoltán Kovács Pozri príspevok
    Potvrdenie o príjme sa mal vydať pri rozviazaní PP predsa.
    Kedze to bol dlhorocny pracovnik, viem, ze keby zil, boli by sme mu my robili rocne zuctovanie dane.
    A este prosim o informaciu,ake doklady musia dolozit ku danovemu priznaniu?
    Vdaka

    Magma je offline (nepripojený) Magma

    Magma
    lefa Pozri príspevok
    Kedze to bol dlhorocny pracovnik, viem, ze keby zil, boli by sme mu my robili rocne zuctovanie dane.
    A este prosim o informaciu,ake doklady musia dolozit ku danovemu priznaniu?
    Vdaka
    V prvom rade úmrtný list, potvrdenie o zdaniteľnej mzde od zamestnávateľa .. a všetko ako pri ročnom zúčtovaní dane...

    drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

    drobeceva
    Pri kontrole mzdových listov a prípravou RZD som prišla na to, že zamestnanec nám zomrel 2.4.2011-dovtedy mal úhrn príjmov 2031.74 €. Do troch mesiacov som mala poslať manželke Potvrdenie o príjmoch...kvôli podaniu DP.
    Akosi mi to ušlo. Pýtam sa, čo teraz? Bude zo strany DU nejaký postih?

    Mia3683 je offline (nepripojený) Mia3683

    Mia3683
    nas zamestnanec zomrel v 09/2011 a tiez som neposielala potvrdenie o prijmoch ... nikto o to neziadal. aj tak som ho mala hned poslat?
    posielala som to az vo 02/2012 jeho mazelke. ta mi prave volala, ze co s tym. povedala som jej, ze si musi podat danove priznanie. alebo? mala som jej povedat nieco ine?
    keby bol zil a robim mu RZD, vracala by sa mu cela minulorocna dan.

    Mia3683 je offline (nepripojený) Mia3683

    Mia3683
    jasne, ze nevedeli, odkial by to aj vedeli, ved ja kravka som to nevedela. takze je to vlastne moja chyba.
    volala som na DU, dostanu sankciu 66 eur. a tu si manzelka moze vymahat od nas.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.