birosudi Od 1.júla do 30.6.2009 som vykonával funkciu riaditeľa školy. Pracovnú zmluvu mal som síce na dobu neurčitú, ale ako riaditeľ. Po tom, ako som prestal byť riaditeľom, stratil som základnú podmienku svojej pracovnej náplne a môžem dostať výpoveď bez udania dôvodu, nemám nárok ani na odstupné. Od 29.6. som však práceneschopný, čo ma chráni pred výpoveďou. PN ale skôr či neskôr musím skončiť a chcel by som vedieť, čo ma čaká po tom? Zanikne môj pracovný pomer automaticky alebo mi musí zamestnávateľ dať výpoveď (v prípade, ak ma nemieni ďalej zamestnávať, čo považujem za pravdepodobné)? Prípadne sa mám snažiť o skončenie pracovného pomeru dohodou? A kto bude vlastne mojim zamestnávateľom, ak skončím PN - škola, ktorá má právnu subjektivitu (ktorej zamestnancom som stále) alebo primátor mesta, ktorý podpísal pracovnú zmluvu (ešte ako s riaditeľom)? Nechcem urobiť chybu a prísť o podporu v zamestnanosti.
Dovoľte ešte otázku, ktorá je trochu iná, ale s mojim prípadom bezprostredne súvisí: zaradenie do evidencie nezamestnaných a nárok na dávku je viazané na spôsob skončenia pracovného pomeru (kto dal výpoveď, z akého dôvodu atď.)?nie
Ďakujem za odpovede!
Úplne som nepochopila ten začiatok píšeš, že od 1. júla do 30.6.2009. Od ktorého júla? Robil si riaditeľa celé funkčné obdobie alebo len rok, skončilo ti funkčné obdobie, alebo ťa odvolali? Prešiel si výberovým konaním, alebo si bol len poverený výkon funkcie riaditeľa? Neviem ako si mohol mať ako riaditeľ pracovnú zmluvu na dobu neurčitú, tú si mohol mať ako učiteľ tej školy, a mal si mať dodatok k pracovnej zmluve, kde sa ti menilo zaradenie z učiteľa na riaditeľa a to na dobu určitú, teda na jedno funkčné obdobie. Po uplynutí tejto doby si opäť zamestnancom školy. Tvojím zametnávateľom je vždy škola, pokiaľ má právnu subjektivitu, je jedno či si riaditeľ alebo učiteľ. Primátor mesta ťa vymenúva za riaditeľa školy a podpisuje pracovnú zmluvu ako zástupca zriaďovateľa. Po skončení funkčného obdobia ostávaš naďalej učiť na škole, ak ťa nový riaditeľ prepustí pre nadbytočnosť, máš nárok na odstupné a platia ustanovenia ZP. Ak ťa neprepustí a nechceš tam ostať ďalej odídeš dohodou (toto je zaužívaná prax, mizivé % bývalých riaditeľov sa prepúšťa pre nadbytočnosť).