Zavrieť

Porady

Potrebne potvrdenie pre ZTP sofera

Dobry den.
Chcel by som sa poradit co hovori zakon o potrebe nejakeho potvrdenia,alebo vysetrenia obcana ZTP pre riadenie motoroveho vozidla.Ci mam vobec povolene podla zakona soferovat auto nohami,alebo si ho budem musiet dat prerobit na ruky...mam totiz v tejto veci pochybnosti.
Popis mojej situacie:Pred dvomi rokmi som mal velky uraz pri ktorom som utrpel mnohopocetne zranenia vratane amputacie pravej nohy-iba chodidlo v priehlavku (nemam polku chodidla) na druhej nohe vyrazne poskodenie nervov... Po dvoch rokoch som vsak schopny soferovat auto aj napriek proteze na nohe-je to sice trochu problematicke,ale da sa to.Zatial s automatickou prevodovkou,mozno casom este aj so spojkou.Neviem vsak ako to je s potrebnymi potvrdeniami... ci nejake potrebujem,nepotrebujem... ak ano,kde ich ziskat,ako postupovat.Najradsej by som bol ak by som ziadne potvrdenie nepotreboval a mohol auto nadalej soferovat nohami. Dakujem za vsetky postrehy,reakcie...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Nokerla je offline (nepripojený) Nokerla

    Nokerla
    Daj mi mail .....mam aktualnu literaturu / socialneho poradcu a posla by som Ti ju oskenovanu mailom.

    feron je offline (nepripojený) feron

    feron
    Pozri vyhlášku 9/2009 Z.z. príloha č.5 (napr.cez www.zbierka.sk) podľa mňa by sa k spôsobilosti alebo k potrebe úpravy vozidla mal vyjadriť lekár, neurológ a ortopéd. úpravy vozidla pozri tiež v tej vyhláške príloha č.9

    Potrebne potvrdenie pre ZTP sofera

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.