Zavrieť

Porady

Ako je to s DPH za internetovú reklamu?

Mám na jednom webe reklamný banner (tzv. affiliate program) z http://www.cj.com/ (i Google AdSense). Asi raz za rok mi príde zopár eur šekom. Som však len drobný živnostník (paušálna daň) a neplátca DPH. Mám povinnosť z takéhoto príjmu odviesť nejakú DPH (zaregistrovať sa ako plátca), alebo radšej oželieť tých pár eur?

V podstate ani neviem, kto mi tie eura posiela, nepoznám názov firmy, štát ani identifikačné údaje.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    miso06 je offline (nepripojený) miso06

    miso06
    To je skor otazka do danovej sekcie, kazdopadne, ak by sa jednalo o prijem od firiem mimo uzemia EU, tak sa jedna o export sluzieb ktory DPH nepodlieha. Pokial sa jedna o prijem z firiem EU (Adsense) tak by si z toho musel odviest DPH pokial by si dosiahol CELKOVY obrat (z celeho svojho podnikania) od ktoreho je registracia za platcu DPH povinna (49790,- EUR). To ze nevies kto ti peniaze posiela ta pred danovym uradom neospravedlnuje, co sa tyka internetovych firiem maju svoje sidlo vacsinou uvedene v Terms and Conditions na svojich strankach.

    Lianka je offline (nepripojený) Lianka

    žena, matka, samoživiteľka... ...viac Lianka
    Od 1.1.2010 su povinni registrovat sa na DPH aj podnikatelia, ktori prijimaju alebo poskytuju sluzby od podnikatelov/podnikatelom z inych krajin EU - § 7a.
    Je tu viac tem na tuto problematiku.

    Nestanes sa klasickym platitelom DPH, ale stanes sa "osobou registrovanou pre dan" a v sulade s 15 alebo 16 urcis miesto zdanitelneho plnenia, ak to bude SR, si povinny odviest v SR DPH 19%.

    Pozri informaciu na DRSR:
    http://www.drsr.sk/drsr/slovak/danov...epl_122009.pdf
    Naposledy upravil Lianka : 18.12.09 at 11:07 Dôvod: uprava

    Ako je to s DPH za internetovú reklamu?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.