Zavrieť

Porady

Začiatky pri prenájme eshopu.

Dobrý deň, potrebujem poradiť.

Mám vlastný eshop systém. Od 1.1 by som chcel začať s jeho prenajímaním, ale neviem aké potvrdenia na to potrebujem. Živnosť nepotrebujem to mám overené, stačí ak budem zdaňovať všetky zarobené peniaze. A teraz neviem. Môžem vystaviť faktúru? Môžem sa nejako domáhať peňazí, ak zákazník nebude platiť? Nepotrebujem mať na este systém autorské práva?

Ďakujem za každú radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    dusanpetras je offline (nepripojený) dusanpetras

    dusanpetras
    designweb.sk Pozri príspevok
    Dobrý deň, potrebujem poradiť.

    Mám vlastný eshop systém. Od 1.1 by som chcel začať s jeho prenajímaním, ale neviem aké potvrdenia na to potrebujem. Živnosť nepotrebujem to mám overené, stačí ak budem zdaňovať všetky zarobené peniaze. A teraz neviem. Môžem vystaviť faktúru? Môžem sa nejako domáhať peňazí, ak zákazník nebude platiť? Nepotrebujem mať na este systém autorské práva?

    Ďakujem za každú radu.
    Domáhať peňazí sa môžeš vždy keď zákazník neplatí. Ale to by si nebol jediný, komu sa to stalo, alebo stane. Najlepší spôsob, ako sa tomu vyhnúť, je asi len vybrať si zákazníka, ktorý platiť bude :-)
    Čo sa týka autorských práv, domnievam sa, že to nepotrebuješ. Predpokladám, že systém si vyvinul sám a obávaš sa o to, aby ti nejaký šikovný .... neukradol zdrojové kódy. Ak máš obavu iba z tohto, odporúčam predáva´t, alebo prenajímať iba eshop a nie zdrojové kódy. To znamená, že zabezpečíš hosting, zákazníkovi dáš meno a heslo do jeho administračnej časti a to je všetko. K FTP ho nepustíš a máš po starosti. Nepotrebuješ ani zabezpečovať autorské práva.
    Snáď som to pochopil správne oco ti išlo.
    Pochopil si spravne. S tým FTP som to takto aj chcel riešiť. Len ešte ako je to so zivnostou. Potrebujem ju? Aká je suma, ktorá sa nemusím odvadzať? Potrebujem ešte niečo aby to bolo legálne? A ako sa môžem domáhať mojích penazí? A môžem bez živnosti vydať faktúru? Alebo niečo podobné? Napr. Dohodu o vykonaní prác?

    dusanpetras je offline (nepripojený) dusanpetras

    dusanpetras
    designweb.sk Pozri príspevok
    Pochopil si spravne. S tým FTP som to takto aj chcel riešiť. Len ešte ako je to so zivnostou. Potrebujem ju? Aká je suma, ktorá sa nemusím odvadzať? Potrebujem ešte niečo aby to bolo legálne? A ako sa môžem domáhať mojích penazí? A môžem bez živnosti vydať faktúru? Alebo niečo podobné? Napr. Dohodu o vykonaní prác?
    Táto otázka je skôr na ľudí, ktorí sa venujú účtovníctvu. Určite existuje maximálna suma, ktorá nenúti povinnosť založiť živnosť. Ale podľa môjho názoru je podnikanie v oblasti prenájmu eshopov a kódovania vôbec na tom finančné tak, že budeš potrebovať živnosť.
    No živnosť sa už vybavuje. Len potrebujem vedieť:
    a) Môžem vystaviť faktúru?
    b) Músím im poslať daňnový doklad?
    c) Nevedeli by ste aká je tá suma mimo zdaňnenia? Všade píšu niečo iné.
    d) Môžem mať živnosť na mamu?
    e) Môže mať živnosť, ak je zamestnaná?

    Začiatky pri prenájme eshopu.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.