Zavrieť

Porady

Rodinné prídavky

Zistil som , že mi neboli vyplácané rodinné prídavky už dlhšiu dobu. Ako každý zamestnaný človek , nestihnete sledovať všetky svoje povinnosti a stane sa , že Vás na Vaše povinnosti upozorní doručená výzva. Ja som tiež akosi pozabudol odovzdať synove potvrdenie o štúdiu na škole a prestali mi chodiť rodinné prídavky z dúvodu, že som nereagoval na doporučené výzvy zo sociílneho úradu. Keď som si zisťoval, prečo mi neboli doručené výzvy, zistil som ,že sociálny úrad posielal výzvy na nesprávnu adresu do celkom inej obce ako bývam ja.
Chcem sa opýtať, mám právo sa sťažovať a spätne si vymáhať prídavky ?
Usporiadat
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Najprv treba zistiť prečo posielali na nesprávnu adresu. Zrejme úrad ťa evidoval ešte na starej adresu, a keď is zmenil bydlisko, tak si asi zabudol nahlásiť zmenu.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
katka50 katka50

katka50 je offline (nepripojený) katka50

kochty Pozri príspevok
Zistil som , že mi neboli vyplácané rodinné prídavky už dlhšiu dobu. Ako každý zamestnaný človek , nestihnete sledovať všetky svoje povinnosti a stane sa , že Vás na Vaše povinnosti upozorní doručená výzva. Ja som tiež akosi pozabudol odovzdať synove potvrdenie o štúdiu na škole a prestali mi chodiť rodinné prídavky z dúvodu, že som nereagoval na doporučené výzvy zo sociílneho úradu. Keď som si zisťoval, prečo mi neboli doručené výzvy, zistil som ,že sociálny úrad posielal výzvy na nesprávnu adresu do celkom inej obce ako bývam ja.
Chcem sa opýtať, mám právo sa sťažovať a spätne si vymáhať prídavky ?
Zákon 600/2003
§ 15
Zánik nároku
Nárok na prídavok a nárok na príplatok k prídavku za kalendárny mesiac zaniká uplynutím šiestich mesiacov od posledného dňa v mesiaci, za ktorý prídavok a príplatok k prídavku patrili.

Sťažovať-neviem. Nesplnil si si povinnosť uvedeného zákona § 14

§ 14
Povinnosti oprávnenej osoby
Oprávnená osoba, ktorá si uplatňuje nárok na prídavok, je povinná
a) preukázať rozhodujúce skutočnosti, ktoré majú vplyv na vznik nároku na prídavok a na jeho výplatu,
b) do ôsmich dní písomne oznámiť zmeny v rozhodujúcich skutočnostiach, ktoré majú vplyv na nárok na prídavok a na jeho výplatu.
1 0
kochty kochty

kochty je offline (nepripojený) kochty

Nemenil som adresu za posledných 30rokov. Prvý rok synovho štúdia som upozornenie dostal na túto adresu. Neviem ako došlo u nich k zmene mojej adresy. Ulica a číslo sedelo, ale obec iná.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

kochty Pozri príspevok
Nemenil som adresu za posledných 30rokov. Prvý rok synovho štúdia som upozornenie dostal na túto adresu. Neviem ako došlo u nich k zmene mojej adresy. Ulica a číslo sedelo, ale obec iná.
O akú dobu nevyplatených PnD sa jedná ?

Úrad práce síce urobil chybu tiež, ale v prvom rade ty, že si si neplnil oznamovaciu povinnosť (predloženie dokladu o trvaní štúdia).
1 0
kochty kochty

kochty je offline (nepripojený) kochty

Od roku 2007
0 0
kochty kochty

kochty je offline (nepripojený) kochty

Bol som osobne, aj som doniesol všetky potvrdenia, čo chceli, ale stačí to len na vyplatenie za posledný polrok s tým ,že si musím podať novú žiadosť o prídavky. Tiež mi tvrdili, že som nesplnil oznamovaciu povinnosť podľa zákona ....

Ďakujem Vám všetkým za rady, chcel som len vedieť , či je nejaká šanca s tým niečo robiť.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

kochty Pozri príspevok
Bol som osobne, aj som doniesol všetky potvrdenia, čo chceli, ale stačí to len na vyplatenie za posledný polrok s tým ,že si musím podať novú žiadosť o prídavky. Tiež mi tvrdili, že som nesplnil oznamovaciu povinnosť podľa zákona ....

Ďakujem Vám všetkým za rady, chcel som len vedieť , či je nejaká šanca s tým niečo robiť.
Informovala som sa na našom Úrade práce - doplatenie PnD je možné len pol roka spätne .
Naposledy upravil veronikasad : 16.12.09 at 08:24
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

kochty Pozri príspevok
Od roku 2007
To si si od roku 2007 nevšimol, že ti nevyplácajú rodinné prídavky?????

Na takú dlhú dobu spätne nemáš právny nárok na doplatenie. Ako už napísali, pol roka spätne.
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Chcela by som vedieť, na koľko detí vypláca štát rodinné prídavky. Myslím, že to bolo obmedzené na štyri, ale nie som si istá.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

wagner Pozri príspevok
Chcela by som vedieť, na koľko detí vypláca štát rodinné prídavky. Myslím, že to bolo obmedzené na štyri, ale nie som si istá.
Myslíš prídavok na dieťa? To sa vypláca na každé dieťa. Nie je to obmedzené počtom detí.
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Chobot Pozri príspevok
Myslíš prídavok na dieťa? To sa vypláca na každé dieťa. Nie je to obmedzené počtom detí.
Ďakujem. Mne sa stále zdalo, že kvôli väčšej menšine to malo byť obmedzené.
0 0
zuzanask zuzanask

zuzanask je offline (nepripojený) zuzanask

Chcela by som sa opýtať. Bývalý zamestnanec žiada od nás potvrdenie na rodinné prídavky za rok 2008? Je potrebné k žiadosti o rodinné prídavky vystavovať potvrdenie o príjme?
0 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

Nie, k prídavkom na deti netreba potvrdenie o príjme.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Tamila Pozri príspevok
Nie, k prídavkom na deti netreba potvrdenie o príjme.
Doplním, že k tomu stačí na úrade práce predložiť rodný list dieťaťa.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

zuzanask Pozri príspevok
Chcela by som sa opýtať. Bývalý zamestnanec žiada od nás potvrdenie na rodinné prídavky za rok 2008? Je potrebné k žiadosti o rodinné prídavky vystavovať potvrdenie o príjme?
daňový bonus ste mu vyplácali vy ? Ak nie, možno chce podať DP a požiadať o jeho doplatenie. Vystav mu potvrdenie o zdanitelnej mzde za rok 2008.
0 0
jojinkoh jojinkoh

jojinkoh je offline (nepripojený) jojinkoh

Od januára 2010 sú zvýšené rodinné prídavky u môjho dieťaťa z 21,25 eur na 21,99 eur., ale na osobný účet mi 14.01.2010 prišlo len 21,25 eur.
Tak, ako to je ? V mesiaci január sú zaplatené RP za mesiac december alebo ako ?
0 0
zdenka131 zdenka131

zdenka131 je offline (nepripojený) zdenka131

logopéd, psychopéd, pedagóg, večný študent, absolvent viacerých VŠ ...viac
Rodinné prídavky sa vyplácajú za mesiac dozadu.
0 0
simonela simonela

simonela je offline (nepripojený) simonela

Dobry den, chcela by som sa opitat ci mam narok na priplatok k pridavku ked si nemozem uplatnit dan.bonus a som na materskej. Za odpoved dakujem
0 0
marcelaStanakova marcelaStanakova

marcelaStanakova je offline (nepripojený) marcelaStanakova

Mám otázku ohľadom rodinných prídavkoch na deti. Deti su zverené do otcovej starostlivosti, takže má nárok na rodinné prídavky, čo je k tomu potreba s otcovej strany, a koľko sú rodinné prídavky na 3 deti?
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
kuk sem: http://www.employment.gov.sk/DIS/dis...p?SMC=1&id=134
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať