Zavrieť

Porady

Anonymné volania a obťažovanie

Tsubasa wa yume soshite sore e ... ...viac
Dobrý deň,
otec má už druhý týždeň problém. 10x v priebehu noci mu anonymne vyzváňa telefón, pevná linka. Vždy je to o urážaní a zastrašovaní (prichytil zlodeja a ten ho depce). Podľa polície a justície je to o spoločenskom nažívaní, nieje to trestný čin, a tresce sa pokutou 33€. TOTO JE ČO ZA REPUBLIKU? Ak by som prokurátorke, ktorá to zhodila zo stola, zavolal v noci 10x tak stavím svoj plat, že ráno by som raňajkoval v cele predbežného zadržania a ak by som sa z toho dostal a zopakoval to, tak by mi našli 1kg čistého heroínu a stvrdol by som 20 rokov v base.

Podľa telekomu sa NEDÁ blokovať anonymný volajúci. Fera viem vyblokovať, Miša tak isto... ale anonym nie. S tým táto zvrhlá spoločnosť nepočíta.

Nevie niekto ako na to? Nestalo sa niekomu to isté? Jediná možnosť je iba zmena a utajenie telefónneho čísla?

ďakujem za každú radu...
Usporiadat
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

Charon Pozri príspevok
Dobrý deň,
otec má už druhý týždeň problém. 10x v priebehu noci mu anonymne vyzváňa telefón, pevná linka. Vždy je to o urážaní a zastrašovaní (prichytil zlodeja a ten ho depce). Podľa polície a justície je to o spoločenskom nažívaní, nieje to trestný čin, a tresce sa pokutou 33€. TOTO JE ČO ZA REPUBLIKU? Ak by som prokurátorke, ktorá to zhodila zo stola, zavolal v noci 10x tak stavím svoj plat, že ráno by som raňajkoval v cele predbežného zadržania a ak by som sa z toho dostal a zopakoval to, tak by mi našli 1kg čistého heroínu a stvrdol by som 20 rokov v base.

Podľa telekomu sa NEDÁ blokovať anonymný volajúci. Fera viem vyblokovať, Miša tak isto... ale anonym nie. S tým táto zvrhlá spoločnosť nepočíta.

Nevie niekto ako na to? Nestalo sa niekomu to isté? Jediná možnosť je iba zmena a utajenie telefónneho čísla?

ďakujem za každú radu...
Nech si skúsi presmerovať pevnú linku na MT, ak ani tam nebude vidieť číslo, tak ho aspoň nebude zdvíhať ak bude anonym, alebo dať MT na tichý režim, prestane ho to baviť... To len zatiaľ pre info... Dá sa to aktivovať aj deaktivovať.
Naposledy upravil Halli : 16.12.09 at 18:10
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Charon Pozri príspevok
Dobrý deň,
otec má už druhý týždeň problém. 10x v priebehu noci mu anonymne vyzváňa telefón, pevná linka. Vždy je to o urážaní a zastrašovaní (prichytil zlodeja a ten ho depce). Podľa polície a justície je to o spoločenskom nažívaní, nieje to trestný čin, a tresce sa pokutou 33€. TOTO JE ČO ZA REPUBLIKU? Ak by som prokurátorke, ktorá to zhodila zo stola, zavolal v noci 10x tak stavím svoj plat, že ráno by som raňajkoval v cele predbežného zadržania a ak by som sa z toho dostal a zopakoval to, tak by mi našli 1kg čistého heroínu a stvrdol by som 20 rokov v base.

Podľa telekomu sa NEDÁ blokovať anonymný volajúci. Fera viem vyblokovať, Miša tak isto... ale anonym nie. S tým táto zvrhlá spoločnosť nepočíta.

Nevie niekto ako na to? Nestalo sa niekomu to isté? Jediná možnosť je iba zmena a utajenie telefónneho čísla?

ďakujem za každú radu...
Potrebuje mať z nejakého dôvodu v noci zapnutý tlf? Tak nech ho na noc vypne, ak anonymovi nikto nezdvihne, prestane ho to baviť ...(mám prenosný telefon na pevnej linke a keď ho vytiahnem zo zásuvky, zvonenie nepočujem)
0 0
Charon Charon

Charon je offline (nepripojený) Charon

Tsubasa wa yume soshite sore e ... ...viac
Riešiť sa to dá, ako radíte... Vypnúť telefón. Otec má však staršiu sestru, pani má 85 rokov a nikdy nevie, kedy mu zavolá... Myslím tým, že sa jej môže niečo stať a bude volať brata... Chápete...
Dá sa aj zmeniť číslo a utajiť ho. Ale kvôli nejakej špine bude toto robiť a všetci dlhoroční známi sa mu nedovolajú?
0 0
sarasara sarasara

sarasara je offline (nepripojený) sarasara

optimista
Aj na pevnej linke vidím číslo volajúceho. Pravda, ak volá z mobilu a nevidno číslo...Ale ak by sa ti vyhrážal smrťou a zabitím, tiež by polícia nekonala? Veď sa môžeš báť o svoj život.
A poslať písomnú sťažnosť telekomu. Sú poskytovatelia služby, mali by konať.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Charon Pozri príspevok
Dobrý deň,
otec má už druhý týždeň problém. 10x v priebehu noci mu anonymne vyzváňa telefón, pevná linka. Vždy je to o urážaní a zastrašovaní (prichytil zlodeja a ten ho depce). Podľa polície a justície je to o spoločenskom nažívaní, nieje to trestný čin, a tresce sa pokutou 33€. TOTO JE ČO ZA REPUBLIKU? Ak by som prokurátorke, ktorá to zhodila zo stola, zavolal v noci 10x tak stavím svoj plat, že ráno by som raňajkoval v cele predbežného zadržania a ak by som sa z toho dostal a zopakoval to, tak by mi našli 1kg čistého heroínu a stvrdol by som 20 rokov v base.

Podľa telekomu sa NEDÁ blokovať anonymný volajúci. Fera viem vyblokovať, Miša tak isto... ale anonym nie. S tým táto zvrhlá spoločnosť nepočíta.

Nevie niekto ako na to? Nestalo sa niekomu to isté? Jediná možnosť je iba zmena a utajenie telefónneho čísla?

ďakujem za každú radu...
To znamená , že otec vie , kto to je ???....či ...

A čo tak zistiť si číslo na toho fiškusa a volať mu naspäť ?

Nie 10 x za noc , ale aj 20 x v noci a zopár krát aj cez deň ...
A v pohode ...: " Jáj , pardon , prepáčte , to je omyl ..."
Pochopííííí , ak nie , je blbec .

A nemusí volať otec , môžte si to rozdeliť v rámci rodiny , aj priateľa občas požiadať ...nech má z toho ten dotyčný poriadny hokej ...

A nebude môcť nikoho obviniť ....
0 0
Charon Charon

Charon je offline (nepripojený) Charon

Tsubasa wa yume soshite sore e ... ...viac
sarasara Pozri príspevok
Aj na pevnej linke vidím číslo volajúceho. Pravda, ak volá z mobilu a nevidno číslo...Ale ak by sa ti vyhrážal smrťou a zabitím, tiež by polícia nekonala? Veď sa môžeš báť o svoj život.
A poslať písomnú sťažnosť telekomu. Sú poskytovatelia služby, mali by konať.
Včera som mal hodinový rozhovor s T-comom. Blokovať anonym - taká služba neexistuje.

Volá z utajeného čísla. Teda sa s tým nedá nič robiť. A podľa prokurátorky - stále to nenabudlo skutok trestného činu. Ako mne z toho vyplýva: Obťažovanie, vyhtážanie NIE JE trestný skutok. T-com dokonca nie je ochotný dať výpisy telefónnych čísiel na MOJE (teda otcove) telefónne číslo, iba polícii, alebo sudcovi... Ja som čím ďalej tým viac sklamaný z tohto štátu.
0 0
bobino38 bobino38

bobino38 je offline (nepripojený) bobino38

...je to možno porušenie občianskeho zákonníka
§ 11

Fyzická osoba má právo na ochranu svojej osobnosti, najmä života a zdravia, občianskej cti a ľudskej dôstojnosti, ako aj súkromia, svojho mena a prejavov osobnej povahy.
0 0
húžva húžva

húžva je offline (nepripojený) húžva

Charon Pozri príspevok
Včera som mal hodinový rozhovor s T-comom. Blokovať anonym - taká služba neexistuje.

Volá z utajeného čísla. Teda sa s tým nedá nič robiť. A podľa prokurátorky - stále to nenabudlo skutok trestného činu. Ako mne z toho vyplýva: Obťažovanie, vyhtážanie NIE JE trestný skutok. T-com dokonca nie je ochotný dať výpisy telefónnych čísiel na MOJE (teda otcove) telefónne číslo, iba polícii, alebo sudcovi... Ja som čím ďalej tým viac sklamaný z tohto štátu.
Treba ísť vyššie a zapojiť do toho aj médiá, Markízu, STV, alebo jojku.
Nebojte sa keď sa tí toho chytia všetci sa o krátku chvíľu preberú z tej zimnej agónie.
Hroziaca davová psychóza, ktorú tým rozpútate v radoch byrokracie naberá na obrátkach až keď je spustená z toho najvyšiepoloženého miesta. Vzniká tak potom z ich strany, ani nie boj o spravodlivosť ako takú a o zadosťučinenie, či skôr o akýsi pokoj svedmia ---,
ale boj o vlastné miesto, pozíciu, "zápas o koryto". Vtedy sa začínajú diať úradnícke divy.

Verím, že sa Vám to podarí, ale nezabudnite postrašiť aj toho anonyma.
0 0
bobino38 bobino38

bobino38 je offline (nepripojený) bobino38

Alebo podľa trestného zákona:
§ 360
Nebezpečné vyhrážanie

(1) Kto sa inému vyhráža smrťou, ťažkou ujmou na zdraví alebo inou ťažkou ujmou takým spôsobom, že to môže vzbudiť dôvodnú obavu, potrestá sa odňatím slobody až na jeden rok.
0 0
Laco-monter Laco-monter

Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

Ja by som povedal,že netreba zbytočne nasierať ĺudí a nikto nebude v noci vyvolávať.

Také jednoduché.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Laco-monter Pozri príspevok
Ja by som povedal,že netreba zbytočne nasierať ĺudí a nikto nebude v noci vyvolávať.

Také jednoduché.
Vždy je to o urážaní a zastrašovaní (prichytil zlodeja a ten ho depce)

......ahááááá , takže ak Ty prichytíš zlodeja / nevieme kde , kedy , za akých okolností .../ ako Ti rabuje byt , dom , firmu .......kua , chceš povedať , že ho ešte pochváliš ...???????

Diplom dáš ....???

Veď si v pohode , nesmieš predsa zlodeja nasrať ......

.....hm , podľa Teba ........také jednoduché .....

Ja by som povedal inak , Tvoja rada = jednoduchá , ale na píp ........
0 0
Laco-monter Laco-monter

Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

Ja by som povedal inak , Tvoja rada = jednoduchá , ale na píp ........[/QUOTE]

moja rada bola predovšetkým logicka.

Prečo Ty nevolaš v noci mne ?

Pretože nemáš DOVOD aby si to robil.

Ak Ti niekto naschval vyvoláva v noci,tak ja som presvedčený, že on ten DOVOD, aby ti robil zle , má.
0 0
Charon Charon

Charon je offline (nepripojený) Charon

Tsubasa wa yume soshite sore e ... ...viac
Laco-monter niečo mi ušlo? Ak chytíš v rodinnom dome zlodeja, ktorý stihol spôsobiť škodu za 4000€, zavoláš políciu, a počkáš so zlodejom do jej príchodu tak čo? Ty schvaľuješ trestné činy? Si zaujímavý človek ... Želám Ti, aby si sa dostal do podobnej situácie ako otec a musel by si konať. MUSEL. A potom niekto, napr. Fero-monter Ti napíše, že nemáš nasierať zlodeja, násliníka, vraha, úchyla čo Ti pretiahne mamu, sestru, ženu, dcéru, syna? Ty KDE ŽIJEŠ aj so ZSAZSULOU? STE VY DVAJA KOMPLETNÍ?


Poznámka: dalid a ja sme písali súčasne :-)
0 0
dalid dalid

dalid je offline (nepripojený) dalid

Laco-monter: ty si mi ale fakt kus ****ta. Tak ja ti napr, znasilnim sestru (ak nejaku mas). Ty ma prichytis pri tom, ale aby si ma nenasral tak ma nechas na pokoji...
Tak to si ale riadne "domontoval"......
Boze, kam to spejeme ked takyto tipkovia behaju medzi nami???...
0 0
Charon Charon

Charon je offline (nepripojený) Charon

Tsubasa wa yume soshite sore e ... ...viac
Tak ma napadlo, Laci, nie si to náhodou Ty? Lebo také šťastie by ma asi nestretlo... asi nie...
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
.......ďakujem cteným ,Charon a dalid , za to , že ma zastúpili a tým pádom aj ušetrili moje :

- nervy
- prsty
- klávesnicu
- ušetrenú elektrickú energiu
- ..........

Reagujem aspoň takto , nakoľko na základe týchto príspevkov sa mi mierne zdvihol tlak ....ale dobre , mám ho nižší , aspoň aj na káve som ušetril ...
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Staci, ak si do Googlu date: "zlomyseľných volaní.

Najdete napr: http://alian.info/2008/11/otravuje-v...tit-kto-to-je/

alebo: http://www.t-mobile.sk/sk/!pages.get?id=221012
0 0
Charon Charon

Charon je offline (nepripojený) Charon

Tsubasa wa yume soshite sore e ... ...viac
misomiso ďakujem za typ. Takto aspoň identifikujeme číslo a ďalej sa uvidí. Ďakujem.
0 0
Laco-monter Laco-monter

Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

Charon, prestan tu furt trieskať o akomsi "prichytení", ak by si niekoho prichytil, a vedel jeho adresu, tak ideš za ním a prinajmenšom,by si žiadal nejaké vysvetlenie.

Tak bud ticho,prosim Ta a nenavazaj sa do nikoho ,ale RIEŠ svoje problemy a problemy svojej RODINY !!!
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Laco-monter: to si tu zase niečo "zamontoval"!
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať