Zavrieť

Porady

NEPLATIC

Dobry den,darovacou zmluvou od svojej matky a otcima som ziskal rodinny dom s tym, ze maju dozivotne pravo byvania v tomto dome.Rok po podpisani darovacej zmluvy sa rozviedli.Po rozvode ziju spolocne v tomto dome, ale otcim odmieta sa podielat na platbach za dodavku energii.Teraz vsetko plati matka,aby nebol problem s dodavkami energii.Ja zijem v zahranici tak platim iba dan a poistku za tento dom. Chcel by som vediet,ci je otcim povinny sa podielat na tychto platbach,a ked ano ako ho k tomu donutit.V darovacej zmluve neni uvedene ze sa maju spolupodielat na tychto platbach.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    suleman 1 Pozri príspevok
    Dobry den,darovacou zmluvou od svojej matky a otcima som ziskal rodinny dom s tym, ze maju dozivotne pravo byvania v tomto dome.Rok po podpisani darovacej zmluvy sa rozviedli.Po rozvode ziju spolocne v tomto dome, ale otcim odmieta sa podielat na platbach za dodavku energii.Teraz vsetko plati matka,aby nebol problem s dodavkami energii.Ja zijem v zahranici tak platim iba dan a poistku za tento dom. Chcel by som vediet,ci je otcim povinny sa podielat na tychto platbach,a ked ano ako ho k tomu donutit.V darovacej zmluve neni uvedene ze sa maju spolupodielat na tychto platbach.
    Tou podmienkou práva doživotného užívania domu síce otec získal právo užívať dom, no na druhej strane ho nič nezbavilo povinnosti prispievať na náklady na bývanie. Doživotné právo užívania neznamená, že môže bývať zadarmo.

    Keďže rodičia sú už rozvedení, tak každý má povinnosť prispievať na náklady domácnosti svojim podielom, teda polovicou. AK to odmieta, jediná možnosť je súdnou cestou.

    Alebo ak je to technicky možné, tak v časti domu, ktorú on obýva odpojiť energie - elektrinu, kúrenie, vodu. Inou legálnou cestou ho nedonútiš.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.