Zavrieť

Porady

otváranie cd romky - vírus

Dobrý deň!

Kolegyni otvára cd romku, pravdepodobne nejaký vírus. Ako sa to dá odstrániť?

Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    Nemusí to byť zrovná vírus (hoci vraj taký kedysi koloval na nete) - môže to byť hardwarová chyba - prepojovacieho kábla, i samotnej mechaniky.

    Charon je offline (nepripojený) Charon

    Tsubasa wa yume soshite sore e ... ...viac Charon
    ... sú aj scripty vo VB (môžem zaslať :-) ) čo toto spôsobujú, teda vtip nejakého kolegu.

    ...videl som toto raz v jednom compe .. bola to chyba aplikácie, čo mala chybný záps v registroch.

    Ak to nebude vírus, vypínal by som postupne programy, ktoré sú aktívne v pamäti a pokúsil sa vyvolať stav, keď sa to stáva. A odsledoval čo mi ťahá pri štarte (v registroch)

    A ak sa chyba neobjaví, ako napísal Stefan2005 ...

    pistik71 je offline (nepripojený) pistik71

    pistik71
    Samozrejme sa to da odstranit, staci na to sekundove lepidlo :-)

    Ale teraz vazne, napis kedy a ako sa otvara - teda zi v nejakych intervaloch, alebo ak zapne PC, alebo ked spusti nejaky program, atd. Aby sa to dalo lepsie identifikovat. Je to novy PC, robi to od nejakej doby,...

    Kabaka123 je offline (nepripojený) Kabaka123

    Kabaka123
    Flinstone Pozri príspevok
    čo takto nejakým antivírusom...
    napr.: http://www.eset.sk/virus-info/eset-online-scanner
    My máme v robote antivirak Eset NOD 32 ANtivirus 4
    databáza aktualizovaná, žeby to nezachytil?

    Kabaka123 je offline (nepripojený) Kabaka123

    Kabaka123
    Charon Pozri príspevok
    ... sú aj scripty vo VB (môžem zaslať :-) ) čo toto spôsobujú, teda vtip nejakého kolegu.

    ...videl som toto raz v jednom compe .. bola to chyba aplikácie, čo mala chybný záps v registroch.

    Ak to nebude vírus, vypínal by som postupne programy, ktoré sú aktívne v pamäti a pokúsil sa vyvolať stav, keď sa to stáva. A odsledoval čo mi ťahá pri štarte (v registroch)

    A ak sa chyba neobjaví, ako napísal Stefan2005 ...
    Čítala som, že sa to dá vypnúť v procesoch aj prepísať registry.... niekde som sa dočítala, že by to mohol byť vírus s príponou vbs. alebo to môže byť aj rootkit.

    Kabaka123 je offline (nepripojený) Kabaka123

    Kabaka123
    pistik71 Pozri príspevok
    Samozrejme sa to da odstranit, staci na to sekundove lepidlo :-)

    Ale teraz vazne, napis kedy a ako sa otvara - teda zi v nejakych intervaloch, alebo ak zapne PC, alebo ked spusti nejaky program, atd. Aby sa to dalo lepsie identifikovat. Je to novy PC, robi to od nejakej doby,...
    Ťažko povedať, čo to spúšťa... odsledujem intervaly..., ale trvá to už asi mesiac.

    Kabaka123 je offline (nepripojený) Kabaka123

    Kabaka123
    Stefan2005 Pozri príspevok
    Nemusí to byť zrovná vírus (hoci vraj taký kedysi koloval na nete) - môže to byť hardwarová chyba - prepojovacieho kábla, i samotnej mechaniky.
    kolegyňa bude mať dovolenku, tak pc odlifrujeme k informatiky, zrejme preinštalujú celý win.

    vulxy je offline (nepripojený) vulxy

    vulxy
    mne raz nepustil Avast Home ,original DVD ze vraj je tam virus,tak som to riesil ze avasta vypol .
    jednoduche riesenie a ucinne

    Flinstone je offline (nepripojený) Flinstone

    Flinstone
    Kabaka123 Pozri príspevok
    My máme v robote antivirak Eset NOD 32 ANtivirus 4
    databáza aktualizovaná, žeby to nezachytil?
    ak je to len krátky skript na otváranie mechaniky a nič nekazí ani neupravuje registre, môže ho NOD považovať za tzv. žartovný program a ignoruje ho

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    Kabaka123 Pozri príspevok
    Dobrý deň!

    Kolegyni otvára cd romku, pravdepodobne nejaký vírus. Ako sa to dá odstrániť?

    Ďakujem
    A kedy to robí? Pri zapnutí? Či aj počas práce? Alebo ako často to robí? Prípadne robí to pri spustení nejakého programu?

    V niektorých prípadoch sa to dá využiť na užitočné veci:

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.