Zavrieť

Porady

Havarijne poistenie

Caute poradaci, mam otazku ohladne havarijneho poistenia. Muz mal nehodu s autom. Nebol vinnik. Skoda na nasom aute bola cca 8,000€. Vsetko bolo spisane, odovzdane, zdokladovane na poistovni (komunalna poistovna) a poistovna nam po pol roku vyplatila smiesnych 2,500€!!! A este nam zvysili aj havarijne poistenie kvoli tej skode z 1,200€ na 2,000€ rocne. Na koho by som sa mohla obratit, resp. pocula som o nejakej organizacii, firme, ktora sa zaobera takymito vecami, ked poistovna nevyplati poistnu udalost, len neviem ako sa volaju, kde by som ich mala hladat. Vie my s tym niekto poradit??

Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    lenkaki Pozri príspevok
    Caute poradaci, mam otazku ohladne havarijneho poistenia. Muz mal nehodu s autom. Nebol vinnik. Skoda na nasom aute bola cca 8,000€. Vsetko bolo spisane, odovzdane, zdokladovane na poistovni (komunalna poistovna) a poistovna nam po pol roku vyplatila smiesnych 2,500€!!! A este nam zvysili aj havarijne poistenie kvoli tej skode z 1,200€ na 2,000€ rocne. Na koho by som sa mohla obratit, resp. pocula som o nejakej organizacii, firme, ktora sa zaobera takymito vecami, ked poistovna nevyplati poistnu udalost, len neviem ako sa volaju, kde by som ich mala hladat. Vie my s tym niekto poradit??

    Dakujem
    To, že výšili poistné je v súlade s poistnými podmienkami - v prípade poistnej udalosti strácate nárok na bonus za bezškodový priebeh. Musíš si pozrieť v poist. podmienkach, ako je upravený nárok na bonus (po koľkých mesiacoch bezškodového priebehu) a kedy ho strácaš.

    Tá firma, čo sa venuje vymáhaniu pohľadávok z poistných plnení sa volá GPP (Garant poistného plnenia):

    http://www.gppsro.eu/02_RPU/index_02.htm

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    Chobot Pozri príspevok
    To, že výšili poistné je v súlade s poistnými podmienkami - v prípade poistnej udalosti strácate nárok na bonus za bezškodový priebeh. Musíš si pozrieť v poist. podmienkach, ako je upravený nárok na bonus (po koľkých mesiacoch bezškodového priebehu) a kedy ho strácaš.

    Tá firma, čo sa venuje vymáhaniu pohľadávok z poistných plnení sa volá GPP (Garant poistného plnenia):

    http://www.gppsro.eu/02_RPU/index_02.htm
    Tiborko, musím ťa poopraviť-ak nebol vinník(a píše zadávateľka ,že nebol),tak o bonus neprichádzajú a neuplatňuje sa ani malus...
    A len malý dodatok k tej poistovni-malé poistné, t.j.lacná poisťovňa- plnenie nikde...-nabudúce si treba zaplatiť trochu viac poistného a radšej si vybrať doveryhodnejšiu poisťovňu...
    P.S.-ja osobne by som si nedal v Komunálnej poistiť ani ponožky, nie ešte auto...

    lenkaki je offline (nepripojený) lenkaki

    lenkaki
    Chobot Pozri príspevok
    To, že výšili poistné je v súlade s poistnými podmienkami - v prípade poistnej udalosti strácate nárok na bonus za bezškodový priebeh. Musíš si pozrieť v poist. podmienkach, ako je upravený nárok na bonus (po koľkých mesiacoch bezškodového priebehu) a kedy ho strácaš.

    Tá firma, čo sa venuje vymáhaniu pohľadávok z poistných plnení sa volá GPP (Garant poistného plnenia):

    http://www.gppsro.eu/02_RPU/index_02.htm
    Diky moc za info

    lenkaki je offline (nepripojený) lenkaki

    lenkaki
    Stanislav 1975 Pozri príspevok
    Tiborko, musím ťa poopraviť-ak nebol vinník(a píše zadávateľka ,že nebol),tak o bonus neprichádzajú a neuplatňuje sa ani malus...
    A len malý dodatok k tej poistovni-malé poistné, t.j.lacná poisťovňa- plnenie nikde...-nabudúce si treba zaplatiť trochu viac poistného a radšej si vybrať doveryhodnejšiu poisťovňu...
    P.S.-ja osobne by som si nedal v Komunálnej poistiť ani ponožky, nie ešte auto...
    už sme zistili, že v tej poisťovni je najlepšie nič nepoistiť, ale už je to tam, je to zaplatené-poistené. Ale vieme, že už nikdy viac v tejto poisťovni. Keď sme išli poisťovať auto, tak všetky poisťovne nám vypočítali poistné 80-100 tis.Sk a jedine komunálna nám dala poistné vo výške 36tis.Sk. Dnes už vieme, prečo to poistné bolo také "lacné"... mali sme dve poistné udalosti a ani pri jednej sme neboli vinníkom... hmm, zaujímavým spôsobom si chcú udržať klienta...

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    lenkaki
    Trochu ťa poopravím: ak už majú klienta, tak ho chcú obrať, nie udržať. Táto poisťovňa už asi má zakalkulované to, že pri nízkom základe poistného si stiahnu, čo sa dá, ale vyplatia len minimum (vek vozidla-amortizácia je u nich pravidlom), pričom sa u nich nezohľadňujú bonusy ani malusy.

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    lenkaki Pozri príspevok
    už sme zistili, že v tej poisťovni je najlepšie nič nepoistiť, ale už je to tam, je to zaplatené-poistené. Ale vieme, že už nikdy viac v tejto poisťovni. Keď sme išli poisťovať auto, tak všetky poisťovne nám vypočítali poistné 80-100 tis.Sk a jedine komunálna nám dala poistné vo výške 36tis.Sk. Dnes už vieme, prečo to poistné bolo také "lacné"... mali sme dve poistné udalosti a ani pri jednej sme neboli vinníkom... hmm, zaujímavým spôsobom si chcú udržať klienta...
    Inak leni,to ze je poistne zaplatene-to nevadi-do jedneho mesiaca od uzavretia pu,mozes bezdovodne zrusit zmluvu,pricom nemusis platit to zvysene poistne...
    Naposledy upravil Stanislav 1975 : 19.12.09 at 18:18

    preboha je offline (nepripojený) preboha

    preboha
    lenkaki Pozri príspevok
    Caute poradaci, mam otazku ohladne havarijneho poistenia. Muz mal nehodu s autom. Nebol vinnik. Skoda na nasom aute bola cca 8,000€. Vsetko bolo spisane, odovzdane, zdokladovane na poistovni (komunalna poistovna) a poistovna nam po pol roku vyplatila smiesnych 2,500€!!! A este nam zvysili aj havarijne poistenie kvoli tej skode z 1,200€ na 2,000€ rocne. Na koho by som sa mohla obratit, resp. pocula som o nejakej organizacii, firme, ktora sa zaobera takymito vecami, ked poistovna nevyplati poistnu udalost, len neviem ako sa volaju, kde by som ich mala hladat. Vie my s tym niekto poradit??

    Dakujem
    skusil by som poradiť - ozvite sa cez SS

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.