Zavrieť

Porady

internetove podnikanie

dobry den. potreboval by som v niecom poradit. chcel by som si zalozit internetovy eshop,konkretne s rybarskymi potrebami. toto by som chcel robit popri terajsom zamestnani. samozrejme pre takuto cinnost potrebujem zivnost. musim zamestnavatelovi oznamit ze mam zivnost? ako je to zo ZP a SP? musim ich platit aj ohladom zivnosti,kedze ich plati moj terajsi zamestnavatel? platil by som len dan zo zisku? samozrejme,robil by som to maloobchodne. potreboval by som poradit s tymto vsetkym. alebo poradte ako by som to mal zrealizovat.
dakujem velmi pekne za odpoved.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mosiak je offline (nepripojený) Mosiak

    Mosiak
    Ak nemas v pracovnej zmluve u terajsieho zamestnavatela zakaz podnikat popri zamestnani (vacsinou im vadi ak podnikas v rovnakom odbore) tak si zivnost mozes zalozit vpohode.
    Odvozy do ZP su v prvom roku dobrovolne (nemusis ich platit). Odvody do SP v prvom roku podnikania neplatis. Az po podani prveho danoveho priznania sa ti podla zisku vyrataju odvody a potom ich uz budes musiet platit.

    ivan30 je offline (nepripojený) ivan30

    ivan30
    a ake su odvody do ZP po roku podnikania? zamestnavatel ich za mna plati,zohrava to nejaku ulohu?
    dakujem

    Mosiak je offline (nepripojený) Mosiak

    Mosiak
    Tvoj zamestnavatel odvadza odvody z prijmu ktory mas u neho. Prijem zo zivnosti je dalsi prijem a z toho musis odvadzat odvody ty. Odvody ti vyrataju v zdravotnej poistovni (a aj v SP) podla vypisu z danoveho priznania.

    Rybar75 je offline (nepripojený) Rybar75

    Rybar75
    Nemal by s tym byt problem popri zamestnaní a má to aj svoje výhody. Tvoje príjmy su este istene hlavnym pracovnym pomerom.
    No vopred Ti hovorím, aby si nemal velmi ružové okuliare. Za posledný rok vyrástlo tolko rybarskych eshopov ,ako nikdy predtym. Dvaja kamarati maju eshopy a casto preberame spolu tuto tematiku aj obraty. Nic moc. Pred cca rokom a pol ci dvoma rokmi to bolo relativne fajn, teraz je to velmi slabé.
    Obaja sa rybarinou aktivne zivia a viac menej maju k dispozicii aj kamenne predajne cize tovar po ruke.
    Jeden ma skor kaprarinu a jeden široke spektrum sortimentu.

    V kazdom pripade ak sa rozhodnes držím palce a taktiez zelam pekny zvysok vianoc a vsetko dobre v novom roku.

    inculik je offline (nepripojený) inculik

    inculik
    Dobry, ja sa chcem zasa spytat, v tejto oblasti som novacik....mam podobny "problem" v podnikani popri zamesatni- treba hned od zaciatku aj registracnu pokladnu?Akym sposobom sa potom odvadzaju dane z prijmu?- Mesacne, alebo rocne? Moc moc dakujem

    internetove podnikanie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.