Zavrieť

Porady

Ukradnutá kreditná karta

Zdravím Vás potrebovala by som poradiť ohľadom krádeže kreditnej karty ktorú ukradol manželovi v Írsku jeho spolubývajúci kolega - vybral mu z nej celoročný zárobok vysokú sumu. Manžel ako to zistil spísal i zo svedkom, jeho priznanie v Írsku a všetci to podpísali. Môjmu manž. slúbil že mu peniaze doma dá ale schováva sa. Manžel však nevie kde by bolo lepšie podať trestné oznámenie či u nás alebo v Írsku keďže obaja letia naspäť pracovať po 6 januári. Či ten jeho kolega poletí naspäť pracovať si netrúfnem 100 % tvrdiť.
Každá vaša rada mi je velmi vzácna a preto vopred za každú ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    katarina.j je offline (nepripojený) katarina.j

    som len človek katarina.j
    No asi by som podala na toho "spolubyvajuceho" trestne oznamenie na Slovensku,tu sa budete vediet orientovat podla nasich zakonov, predpokladam,ze nepoznate zakony v Irsku, kto vie ako by to dlho tahali tam a ako by postupovali v rieseni.

    jana987 je offline (nepripojený) jana987

    jana987
    neviem,ci nahodou netreba podat trestne oznamenie tam,kde bola skoda sposobena.ale kedze mate od vinnika podpis akoze na papieri,kde potvrdil,kedy peniaze vrati to asi ani nieje nutne.ak do daneho dna peniaze nevrati podajte si na svk sude ziadost o platobny rozkaz.teda podla mna.

    jobobe je offline (nepripojený) jobobe

    Priateľ jobobe
    V pripade straty alebo krádeže peňazí, kreditnej karty alebo iných dokladov je nevyhnutné informovať miestnu políciu a trvať na vydaní písomného potvrdenia nahlásenia straty resp. krádeže.
    Pani Oravcová
    Vedel by mi niekto povedať akoby reagovala írska polícia, manželovho spolubývajúceho môžu aj zavrieť ? ďakujem
    V Irsku sa taketo prehresky riesia na slovensku neznamou formou zrychlenych sudov, behom par tyzdnov prebehne sud kde sudca hned rozhodne co snim bude, urcite dostane prikaz na vyplatenie to co ukradol + odrobit verejnoprospesne prace

    Mal som tam kamosa co sposobil dopravnu nehodu pod vplyvom a dostal touto formou pokutu + upratovat odpadky v centre mesta nejaky tyzden, keby tam nesiel siel by sediet

    Tiez by som to riesil radsej v Irsku, lebo tam naozaj funguje u nas neznamy pojem "vymozitelnost prava"

    Ukradnutá kreditná karta

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.