Zavrieť

Porady

Ako zaúčtovať dorúbenie dane po daňovej kontrole?

Dobrý deň, prosím, poraďte ako zaúčtujem v malej sro-čke dorúbenie dane z príjmov PO po daňovej kontrole? Dorúbili nám daň vo výške 300 Eur za rok 2007. Ten rok bola spoločnosť v strate, ktorá už je preúčtovaná na účte 429. A ako zaúčtujem pokutu z daňového úradu za porušenie zákona o účtovníctve? Ďakujem za všetky dobré rady
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    JM1968 je offline (nepripojený) JM1968

    JM1968
    martinka2 Pozri príspevok
    Dobrý deň, prosím, poraďte ako zaúčtujem v malej sro-čke dorúbenie dane z príjmov PO po daňovej kontrole? Dorúbili nám daň vo výške 300 Eur za rok 2007. Ten rok bola spoločnosť v strate, ktorá už je preúčtovaná na účte 429. A ako zaúčtujem pokutu z daňového úradu za porušenie zákona o účtovníctve? Ďakujem za všetky dobré rady
    ja by som 595/341

    martinka2 je offline (nepripojený) martinka2

    martinka2
    Dakujem za odpoved, a potom ako ponizim tu stratu minulych obdobi podla toho, ako to vypocitali z danoveho uradu? Lebo potom som mala mat nizsiu stratu za rok 2007. Ako si ju znizim, teraz uz stratu minulych obdobi? Voci comu zauctujem?

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    Pokiaľ je to dorúbenie dane nevýznamná položka, tak 595/341 ako to už bolo spomenuté. Pretože sa jedná o malú sro, môže to byť aj významná položka, účtovať v tom prípade 429/341.

    Pokutu uloženú daňovým úradom účtovať ako 545 / 379...

    Ako zaúčtovať dorúbenie dane po daňovej kontrole?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.