Zavrieť

Porady

Rozvod poradte prosim

Ahojte, chcem podat ziadost o rozvod, lebo bohuzial nevidim ine riesenie.... Momentalne byvame s manzelom a s dcerkou, ktora ma 3 rocky v prenajatom byte. Vo februari sa stahujeme odtial prec, predstavu som mala taku ze ja s malou k otcovi, a manzel kam chce... len manzel zacina robit problemy, vyhraza sa mi ze zoberie mi malu, ze kym nebudeme rozvedeni mala bude zit s nim, a po rozvode somnou... Podotykam ze je nezamestnany a nemam sajnu kam sa chce odstahovat, kedze jeho rodina byva v zahranici...moze to spravit? Moze zobrat dcerku kamkolvek bez mojho suhlasu? Ja som zamestnana, s otcom vlastnime 3 izbovy byt v Bratislave, o dcerku sa cestne staram, je moj pokladik. Poradte mi, co mam robit, na co mam pravo ako matka...Mozem poziadat o predbezne opatrenie? ked ano ako sa to vybavuje? dakujem za rady
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Eulalia je offline (nepripojený) Eulalia

    Eulalia
    Nemá právo Ti malú zobrať, ale má právo (a aj povinnosť) podieľať sa na jej výchove a výžive. Teda má právo malú navštevovať. Práva na navštevovanie dieťaťa môže zbaviť len súd.
    Návh na predbežné opatrenie sa môže podať len vtedy, ak vzápätí nasleduje aj iná žaloba, resp. návrh na rozhodnutie súdu, v ktorom sa o predmete žaloby definitívne rozhodne. V Tvojom prípade to vidím tak, že ak podáš návrh na predbežné opatrenie, vzápätí podáš aj návrh na rozvod manželstva a na zverenie dcérky do Tvojej opatery.

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    tiamia Pozri príspevok
    Ahojte, chcem podat ziadost o rozvod, lebo bohuzial nevidim ine riesenie.... Momentalne byvame s manzelom a s dcerkou, ktora ma 3 rocky v prenajatom byte. Vo februari sa stahujeme odtial prec, predstavu som mala taku ze ja s malou k otcovi, a manzel kam chce... len manzel zacina robit problemy, vyhraza sa mi ze zoberie mi malu, ze kym nebudeme rozvedeni mala bude zit s nim, a po rozvode somnou... Podotykam ze je nezamestnany a nemam sajnu kam sa chce odstahovat, kedze jeho rodina byva v zahranici...moze to spravit? Moze zobrat dcerku kamkolvek bez mojho suhlasu? Ja som zamestnana, s otcom vlastnime 3 izbovy byt v Bratislave, o dcerku sa cestne staram, je moj pokladik. Poradte mi, co mam robit, na co mam pravo ako matka...Mozem poziadat o predbezne opatrenie? ked ano ako sa to vybavuje? dakujem za rady
    Nielen otec, ale aj Ty ste rodičia dieťaťa,máte rovnaké práva aj povinnosti.
    Ani Ty by si si asi nepýtala súhlas, keby si sa chcela s dcérou odsťahovať, nie?...
    Môžeš požiadať návrh na súd na prebežné opatrenie-zopár tém na zorientovanie máš napr. tu :
    http://www.porada.sk/t118816-predbezne-opatrenie.html
    http://www.porada.sk/t79068-rozvod-a...opatrenie.html
    Súd berie do úvahy hlavne prospech a vhodné podmienky pre dieťa, maloleté deti zväčša prideluje matke.

    Tu na porade je veľa podobných tém, stačí hľadať... (tlačítko "Hľadaj")

    Ak si netrúfaš sama, poraď sa s právnikom, alebo navštív soc. odbor-starostlivosť o rodiny a deti, kde Ti poradia bezplatne.

    Rozvod poradte prosim

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.