Zavrieť

Porady

kolko platite za elektricku energiu

Ahojte, kolko prosim vas platite za kWh elektrickej energie bez dane.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    JanDiesel Pozri príspevok
    ilona:vedel by som, ako znizit vase vydavky na energiu, mali by ste zaujem?
    isteže máme záujem a všetci. Tak ako si tu radíme v oblasti ekonómie, práva, zdravia.... tak by sme privítali aj radu ako ušetriť elektrinu vo firme.
    Ja som urobila takéto opatrenie: mám v byte 1 miestnosť ako kanceláriu so všetkou technikou, ktorú pre účto potrebujem. Všetko mám zapojené do predlžovačiek (3 ks) s prepäťovou ochranou. Keď vypnem počítač, stlačím aj vypínače na predlžovačkách, čím úplne odstavím všetky spotrebiče od prúdu.
    Predlžovačky mám umiestnené tak, aby boli ľahko dostupné, napr. na pracovnom stole.

    pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

    ...originál... pepsikova
    JanDiesel Pozri príspevok
    ilona:vedel by som, ako znizit vase vydavky na energiu, mali by ste zaujem?
    ..

    ..na jednej strane otázka, (koľko platíte.....) a hneď aj ponuka na nápravu, (vedel by som, ako......)...čo vlastne chceš vedieť, Jan Diesel...alebo si tu ideš robiť reklamu na svoj produkt?...

    ilona je offline (nepripojený) ilona

    ilona
    Neviem,či to chceš vedieť cenu v domácnosti,na chate,vo firme? Ceny sú rôzne. Napr. vo firme platíme VT - 0,1105 € NT - 0,0621,ale k tomu je ešte množstvo regulovaných poplatkov.
    no chcel by som prave vo firme.Kolko priblizne vyjde kWh ked sa napocitaju aj tie dalsie poplatky.
    asi to zalezi aj od objemu odobratej energie a plynulosti odberu.Kolko ste mali celkovy odber kWh za 11/09?A este ak mozes kraj, kde sidli firma, pretoze ceny ma SSE ZSE a VSE urcite tiez odlisne.

    sfinks je offline (nepripojený) sfinks

    sfinks
    jo aj ja viem ako ... a velmi jednoducho ... nesvietiti a knekurit tolko ... JanDiesel co nam ponuknes?
    pepsikova Pozri príspevok
    ..

    ..na jednej strane otázka, (koľko platíte.....) a hneď aj ponuka na nápravu, (vedel by som, ako......)...čo vlastne chceš vedieť, Jan Diesel...alebo si tu ideš robiť reklamu na svoj produkt?...
    otazka bola opodstatnena-prieskum cien, reklamu robit nechcem, od toho diskusne forum nie je.Ak by mal niekto zaujem, nech napise sukromnu spravu-podstatna vec je mesacna spotreba, priblizne 10 000 kWh a viac.

    -ten vypinac na predlzovacke je dobry napad, niektore spotrebice minaju energiu aj ked sa zdaju vypnute

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.