Zavrieť

Porady

Koniec roka - mzdy

keri keri

keri je offline (nepripojený) keri

Dobry den,
bude niekto taky ochotny a pomoze mi? Co vsetko ma urobit, dat podpisat zamestnancom mzdova uctovnicka ku koncu roka, resp. zaciatkom noveho roka? Predtym som robila PU a teraz mi pridali i mzdy, takze tento rok budem mat velmi zaujimavy... Dakujem.
Usporiadat
keri keri

keri je offline (nepripojený) keri

Velmi pekne dakujem Snad to nejak uz pojde. Mam skuskove obdobie na vyske, mam male dieta, teraz este tato nova "funkcia" v praci, ale posnazim sa. Este raz dakujem za rady.
0 0
Lenka1979 Lenka1979

Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

najlepšie spoznať osobne :-) ...viac
Zdenka 0705 Pozri príspevok
Keď spravíš novú dohodu, tak áno. Treba odhlásiť.
Ak spravíš dodatok k dohode, kde predĺžiš dohodu, alebo zmeniš dobu určitú na neurčitú, tak nie.
Keď je dohoda o VP uzatvorená od 01.11.2009-31.01.2010, treba k 31.12.09 odhlásiť a k 01.01.2010 znova prihlásiť?
0 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

Lenka1979 Pozri príspevok
Keď je dohoda o VP uzatvorená od 01.11.2009-31.01.2010, treba k 31.12.09 odhlásiť a k 01.01.2010 znova prihlásiť?
Určite nie. Ten článok, čo si citovala, sa týkal DoPČ.
Naposledy upravil Zdenka 0705 : 04.01.10 at 11:33 Dôvod: doplnenie
0 0
Lenka1979 Lenka1979

Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

najlepšie spoznať osobne :-) ...viac
Zdenka 0705 Pozri príspevok
Určite nie. Ten článok, čo si citovala, sa týkal DoPČ.
Zdenka, ďakujem. Práve som si prečítala a uistila sa v tom istom.
Viď.:

Dohodári - odhlášky
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

Prosím Vás, pre rok 2010 sa podpisujú Vyhlásenia k DZČ platné pre rok 2009 alebo sú potrebné úplne nové tlačivá? Resp. či môžeme pokračovať v podpisovaní tlačív, ktoré mi zamestnanci podpisovali na rok 2009, alebo či vyšli nejaké nové typy, vzory tlačív, či bola nejaká zmena v tlačivách od 1.1.2010 a ak áno, tak aké? A dokedy ich treba dať podpísať? Menilo sa niečo v tomto?
Ďakujem.
0 0
michelle84 michelle84

michelle84 je offline (nepripojený) michelle84

Betina2 Pozri príspevok
Prosím Vás, pre rok 2010 sa podpisujú Vyhlásenia k DZČ platné pre rok 2009 alebo sú potrebné úplne nové tlačivá? Resp. či môžeme pokračovať v podpisovaní tlačív, ktoré mi zamestnanci podpisovali na rok 2009, alebo či vyšli nejaké nové typy, vzory tlačív, či bola nejaká zmena v tlačivách od 1.1.2010 a ak áno, tak aké? A dokedy ich treba dať podpísať? Menilo sa niečo v tomto?
Ďakujem.
Môžete pokračovať v "starých" tlačivách, neboli žiadne zmeny.

Podpísať ich je potrebné do 31.01.2010.
Naposledy upravil michelle84 : 05.01.10 at 11:44
0 0
99Bejka 99Bejka

99Bejka je offline (nepripojený) 99Bejka

Ja vžda podávam prehľady .Keď som dala tlačivo ohľadom zrážkovej dane tak mi na DU v BB povedali , že to všetko je už v prehľade ktorý sa podáva vždy do 30 dní po skončení kelend.štvrťroka .
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

bv_alexandra Pozri príspevok
odpovede v texte.
ČO sa týka RZD ak ťa ZC nepožiada o vykonanie výpočtu RZD tak je potrebné vydať potvrdenie do 10.marca
Zákon o dani z príjmov:
Povinnosti zamestnávateľa, ktorý je platiteľom dane § 39


5) Zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, 122) je povinný za obdobie, za ktoré zamestnancovi vyplácal zdaniteľnú mzdu, vystaviť doklad o súhrnných údajoch uvedených na mzdovom liste, prípadne v evidencii podľa odseku 4, ktoré sú rozhodujúce na výpočet zdaniteľnej mzdy, preddavkov na daň, dane a na priznanie zamestnaneckej prémie a na priznanie daňového bonusu za príslušné zdaňovacie obdobie a doručiť zamestnancovi najneskôr do
a) 10. marca zdaňovacieho obdobia, v ktorom sa podáva daňové priznanie, alebo
b) konca apríla roku, v ktorom zamestnancovi zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, 122) vykonal ročné zúčtovanie alebo
c) do 10. februára po skončení zdaňovacieho obdobia, v ktorom alebo za ktoré zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, 122) vyplatil príjem zo závislej činnosti zamestnancovi, ktorý žiada o vykonanie ročného zúčtovania iného zamestnávateľa, ktorý je platiteľom dane, 122) ak o vystavenie dokladu požiada najneskôr do 5. februára po skončení zdaňovacieho obdobia.

Potvrdenie treba dať všetkým zamestnancom, aj tým, ktorým robíš RZD.
1 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať