Zavrieť

Porady

polyneuropatia

neviete poradiť ako žiť s polyneuropatiou- bolesti nôh - mravčenie,pocit studených nôh,krče a nekonečná bolesť... Ďakujem zelkaj
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    zelkaj Pozri príspevok
    neviete poradiť ako žiť s polyneuropatiou- bolesti nôh - mravčenie,pocit studených nôh,krče a nekonečná bolesť... Ďakujem zelkaj
    Táto choroba je spojená väčšinou s cukrovkou, je to jeden z jej trestov za túto diagnózu. Vyvaruj sa punčocháčov a ponožiek so švíkmi na prstoch, obracaj si ich z opaku, je to veľká bolesť a tie švíky akoby rezali do nôh, maj nohy stále v teple, ja som si zohnala okruhliaky, dala do lavóra a každý deň ráno aj večer šliapem okruhliačiky v lavóre bosými nohami po cca 5 minút. Ver mi, trošku to pomáha, bolesť je menšia no a na kŕče daj si urobiť odbery, môže to byť aj nedostatok magnézia, prípadne kália, dostaneš kúpiť v lekárni bez predpisu Magnesium aj Kaldyum. Treba držať hladinu cukru v čo najnižších hodnotách.

    BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

    BXLmiami
    Treba odstrániť prvotnú príčinu,pokiaľ sa táto odstrániť dá.U cukrovky a pri alkoholizme to ide,ale pri iných typoch často nie.Ale bolesť nebolesť,jednoducho treba sa hýbať.Pokiaľ si sadneš a prestaneš sa hýbať,nemáš šancu.A to isté platí aj o klboch.Vhodne zvolený pohyb,primeraný zdrav.stavu.

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    BXLmiami Pozri príspevok
    Omyl,udržať sa v chode je v tomto prípade kľúčové.Je nutná výživa danej oblasti,ak si sadneš,krv neprúdi,neprekrvuje,neprináša výživu a neodnáša toxíny.Pohyb aj proti bolesti.A to platí aj o klbnych problémoch.Nemyslím aerobic,ale chodiť a motať sa čo najviac.Príjemný Nový rok bez bolesti prajem.
    Možno máš s tým iné skúsenosti, ale ja som to zažil. Tieto bolesti sa prejavujú najviac(aspoň u mňa sa prejavovali) vtedy, keď si ľahneš, teda v noci a nedajú ti zaspať. Pomohlo iba zníženie hladiny glukózy. Odvtedy aspoň tá bolesť zmizla. Treba odstrániť prvotnú príčinu čím skôr a potom aj ten pohyb už nie je taký bolestivý.

    Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

    Terezia13
    tiež máme taký prípad a riešime ho rôzne - podľa pocitov bolesti a mravenčenia pomáha vodný kúpeľ chodidiel v teplejšej vode, chodidlá prvidelne natierať krémom - my to striedame niekedy hrejivý masážny krém, niekedy lekárom predpísaný krém, ponožky len zo zdravotníckych potrieb, nohy vždy v teple a na podporu prekrvenia končatín pohyb, topánky tiež odporúčam kupovať v predajni s pomôckami pre diabetikov - majú zosilnenú špicu, zakopnutie je pre diabetika nebezpečné
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    buchač ...zakopnutie je pre diabetika nebezpečné...
    ==================
    Minulú zimu mi drbla na veľký palec siahovica...
    Keďže sa to začalo určitým (negatívnym) spôsobom prejavovať, nuž som zbehol ku DIA.
    Keď videla, čo sa stalo a ako to vyzeralo...že jááák rýchlo písala výmenný lístok na chiro. Snímka ukázala, že šlo o trieštivú zlomeninu.
    Necht čiastočne zliezol, ale inak sa to dalo dosť rýchlo dokopy...
    Terezia13 môj komentár bol pôvodne dlhší, ale jednu časť som vymazala, teraz ju napíšem - môj kolega tiež cukrovkár zakopol, palec sa nehojil, museli amputovať časť nohy, nepomohlo, išlo to ďalej a už je nebohý
    buchač Môj bývalý kolega tiež takto dopadol...ale on si k tomu dopomohol veľkou mierou aj sám.
    Terezia13 nechcela som to sem dávať, nechcem strašiť, ale aj toto sa stáva
    buchač Nejde o strašenie, ide o realitu.

    Osobne som zástancom tvrdej skutočnosti a nie nejakých prázdnych rečičiek....
      zbaliť

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    zelkaj Pozri príspevok
    neviete poradiť ako žiť s polyneuropatiou- bolesti nôh - mravčenie,pocit studených nôh,krče a nekonečná bolesť... Ďakujem zelkaj
    Ak je to z cukrovky, tak treba držať hladinu cukru v norme.

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    BXLmiami Pozri príspevok
    Vitamíny, minerály,masáž,sauna a pohyb,pohyb,pohyb,pohyb....

    Pri takých bolestiach pohyb nie je príliš vhodný. Ešte tak plávanie.

    BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

    BXLmiami
    Omyl,udržať sa v chode je v tomto prípade kľúčové.Je nutná výživa danej oblasti,ak si sadneš,krv neprúdi,neprekrvuje,neprináša výživu a neodnáša toxíny.Pohyb aj proti bolesti.A to platí aj o klbnych problémoch.Nemyslím aerobic,ale chodiť a motať sa čo najviac.Príjemný Nový rok bez bolesti prajem.

    Mirka T. je offline (nepripojený) Mirka T.

    Mirka T.
    Pozdravujem vás všetkých.Tiež mám polyneuropatiu a v podlednom čase mám takéto problémy,je mi často zima,som citlivejšia na hluk,niektoré oblečenie moc neznesiem,pritom sú to veci,ktoré mi prv nerobili zimomriavky.No a dosť často sa ľakám a niekedy nemám ani dôvod.Môže to súvisieť s týmto ochorením?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.