Zavrieť

Porady

Výdavky budúcich období

Ahojte Poradáci, poradte mi ako mám účtovať výdavky budúcich období v JÚ.Pred tým som účtovala v PÚ tak že teraz neviem, či mám postupovať tak:napr. úhrada poistného k autu suma napr. 200 euro je to na obdobie 11/2009-11/2010. Zaplatím to v roku 2009.
I, 200/12*2= 33,33 dám do VODzP a 166,67 dám do VNDzP a v roku 2010 to preúčtujem z VNDzP do prev. réžie.
II, Alebo dám v r. 2009 celú sumu 200 euro do VODzP- prev.réžia
Ďakujem
Usporiadat
fabianko11 fabianko11

fabianko11 je offline (nepripojený) fabianko11

fabianko11 Pozri príspevok
Pomožte mi s tým prosím,dakujem.

Faktúru mi priniesol k tomu teraz vystavená je v roku 2012,tak preto sa pýtam ale zaplatena v 2011/na základe výdaj.pokl.dokladu/
podĺa mńa roztrhať výdajový z minulého roka a vystaviť nový v tomto roku ,takže dať do ZV 2012 prev.réžia
ANO alebo NIE /ako by ste to urobili/
0 0
Katarina Katarina

Katarina je offline (nepripojený) Katarina

fabianko, takto sa to nerieši veď kópia výdavkového dokladu je u dodávateľa, ktorý ju účtuje v období kedy bola vystavená. Čo je skratka ZV? Daj viac informácií - výroba okien za účelom predaja, alebo ........ak máš výdavkový doklad tak si za niečo zaplatil, a ak si to zaplatil v roku 2011 tak sa to bude účtovať v roku 2011. V roku 2011 si viedol jednoduché účtovníctvo? Je tu možnosť paušálnych výdavkov ak by to bolo výhodnejšie.
0 0
fabianko11 fabianko11

fabianko11 je offline (nepripojený) fabianko11

fabianko11 Pozri príspevok
Pomožte mi s tým prosím,dakujem.

Faktúru mi priniesol k tomu teraz vystavená je v roku 2012,tak preto sa pýtam ale zaplatena v 2011/na základe výdaj.pokl.dokladu/
prosím o radu
0 0
fabianko11 fabianko11

fabianko11 je offline (nepripojený) fabianko11

fabianko11 Pozri príspevok
Ako a kedy zaúčtovať výdajový pokladničný doklad, pripnutý k zmluve o dielo/výroba okien/ ,zaplatený v roku 2011,ak faktúra k tomu bola vystavená až teraz v roku 2012,
mám to dať ako ZV do roku 2011 alebo do 2012/výroba okien ,zapísať pod prev.réžiu?/

A ak to bola záloha,nie som platca DPH
všetko som už napísal čítať vyššie
ZV zdanitelny výdaj
0 0
Katarina Katarina

Katarina je offline (nepripojený) Katarina

Nenapísal si všetko, ty si zaplatil za okná v roku 2011, čo bude s tými oknami budú sa ďalej predávať?
Zmluvu o dielo máš preštudovanú - to je základ - podľa nej sa treba riadiť, tam by mala byť uvedená konečná cena diela a to čo si ty zaplatil v roku 2011 je celá suma diela alebo len časť ?
0 0
fabianko11 fabianko11

fabianko11 je offline (nepripojený) fabianko11

Katarina Pozri príspevok
Nenapísal si všetko, ty si zaplatil za okná v roku 2011, čo bude s tými oknami budú sa ďalej predávať?
Zmluvu o dielo máš preštudovanú - to je základ - podľa nej sa treba riadiť, tam by mala byť uvedená konečná cena diela a to čo si ty zaplatil v roku 2011 je celá suma diela alebo len časť ?
Bola zaplatená celá suma,za okná do domu ktorý sme robili na kluč,asi to bola potom záloha,ale došla fa je vystavená v roku 2012,tak ako zaučtovať ten výdaj v JU
0 0
Katarina Katarina

Katarina je offline (nepripojený) Katarina

Ak ste zaplatili celú sumu v zmysle Zmluvy o dielo tak to určite nebola záloha. Na fa. ktorá došla v roku 2012 je tá istá suma, ktorá je v zmluve o dielo a ktorú ste v roku 2011 zaplatili?
0 0
fabianko11 fabianko11

fabianko11 je offline (nepripojený) fabianko11

Katarina Pozri príspevok
Ak ste zaplatili celú sumu v zmysle Zmluvy o dielo tak to určite nebola záloha. Na fa. ktorá došla v roku 2012 je tá istá suma, ktorá je v zmluve o dielo a ktorú ste v roku 2011 zaplatili?
podla mna mali vystaviť fa v minulom roku ,ale ak tak neurobili tak ako teraz
ANO bola uhradena na 2 X
1 X pri podpisaní zmluvy
2 X pri prebratí okien
Naposledy upravil fabianko11 : 28.02.12 at 22:50
0 0
Katarina Katarina

Katarina je offline (nepripojený) Katarina

Ak máš tú faktúru pri sebe, napíš aký je tam:
dátum dodania
dátum vystavenia
dátum splatnosti
a čo sa uvádza v texte faktúry a či tá firma, ktorá ti vystavila fa. je platiteľom DPH a či tá uhradená suma je odpočítaná ako záloha, teda či nie je k úhrade 0.
0 0
fabianko11 fabianko11

fabianko11 je offline (nepripojený) fabianko11

Katarina Pozri príspevok
Ak máš tú faktúru pri sebe, napíš aký je tam:
dátum dodania __________ nič
dátum vystavenia ________01.02.2012
dátum splatnosti _________16.02.2012
a čo sa uvádza v texte faktúry a či tá firma, ktorá ti vystavila fa. je platiteľom DPH a či tá uhradená suma je odpočítaná ako záloha, teda či nie je k úhrade 0.
čítajte vyššie moju otázku a odpoved sa mi už nechce nanovo písať všetko
-zaplatené v hotovosti 22.09.2011 1200,-eur a 27.10.2011 1550,-eur / toto není na faktúre/
-riadna fa suma 2750 EUR S DPH neni tam nič odčitane
Naposledy upravil fabianko11 : 28.02.12 at 23:13
0 0
Katarina Katarina

Katarina je offline (nepripojený) Katarina

No mne sa ťažko reaguje keď ty si doplňaš predchádzajúce príspevky. Teraz vidím, že si doplnil, že ste uhrádzali na 2x. Tak potom máš dva výdavkové doklady. Najprv ste uhradili zálohu a neskôr doplatok.
0 0
fabianko11 fabianko11

fabianko11 je offline (nepripojený) fabianko11

doplnila som vyššie
pre mna je doležite či možem dať vydaj do minuleho roku alebo nie lebo fa je vystavena akoby to bolo treba zaplatiť pričom to je zaplatene
Naposledy upravil fabianko11 : 28.02.12 at 23:23
0 0
Katarina Katarina

Katarina je offline (nepripojený) Katarina

Píšeš, že 2750 € je s DPH, teda dodávateľ je zrejme platiteľ DPH, máš tých 2750 € rozpísaných na základ 2291,67 a DPH 458,33 DPH. Ak ano nie je mi jasné prečo sa na fa. neuvádza dátum dodania.
0 0
fabianko11 fabianko11

fabianko11 je offline (nepripojený) fabianko11

neni datum dodania,čo by ste robili na mojom mieste
0 0
fabianko11 fabianko11

fabianko11 je offline (nepripojený) fabianko11

Možno mi niekto poradí skúsim sa pozrieť ráno ,moj problém je rozpísaný vyššie,kto bude ochotny poradiť tak mu vopred pekne dakujem
0 0
Katarina Katarina

Katarina je offline (nepripojený) Katarina

fabianko, ja ti chcem skutočne pomôcť, ale už si ma veľmi poplietla tým, že upravuješ svoje vyššie príspevky. Skúsim to zhrnúť vaša firma nie je platiteľom DPH, to či dodávateľ je platiteľom DPH sa mi nepodarilo z tvojich príspevkov zistiť, ale to nie je ani podstatné. Podstatné je to, že účtuješ v sústave jednoduchého účtovníctva v ktorom sa výdavok dostáva do základu dane v čase úhrady. V roku 2011 22.9.2011 ste uhradili 1200 pri podpise zmluvy tento výdavok je výdavkom v roku 2011 a týmto dátumom to aj zaúčtuješ ako nákup materiálu.27.10.2011 ste zaplatili doplatok 1550 účtuješ tiež ako nákup materiálu. Ak zmluva o dielo obsahuje všetky náležitosti môžeš ju použiť ako doklad na účtovanie. Dodávateľ nemá právo vystaviť fa. v roku 2012 - veď ste všetky dlhy voči nemu zaplatili v roku 2011, kedy ste prevzali od neho aj okná. Mne sa zdá, že on si to nechce dať do roku 2011. Ty si to však musíš zaúčtovať do roku 2011 a znížiť základ dane. Vypýtaj novú faktúru s dátumom vystavenia 2011.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať