Zavrieť

Porady

podnikať alebo čo ďalej?

Ahojte, poraďaci. Potrebujem poradiť. Môj problém spočíva v tom že, chcem začať podnikať. Mam presnú myšlienku v čom chcem podnikať, už mam aj nakúpené nejaké veci ktoré nato potrebujem ale nemám dostatok peňazí aby som to mohol v plnom rozsahu uskutočniť. Potrebujem ešte tak cca: 10000eur. Pochodil som aj banky a žiadny taký vysoký uver mi neposkytnú kôli veku a kríze ktorá momentálne je. Preto sa obraciam na vás ktorý mate skúsenosti a mohli by ste mi poradiť s kade by sa dali peniaze zohnať. Je možná nejaká dotácia a pod? podnikanie by bolo v oblasti výroby materiálov z betónu. Keď som sa informoval o dotáciách tak mi odpovedali že, možnosti sú ale všade treba platiť nie malé poplatky. Som tak povediac v koncoch. Za každú pomoc vopred ďakujem.
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

veronikasad
markox Pozri príspevok
Ahojte, poraďaci. Potrebujem poradiť. Môj problém spočíva v tom že, chcem začať podnikať. Mam presnú myšlienku v čom chcem podnikať, už mam aj nakúpené nejaké veci ktoré nato potrebujem ale nemám dostatok peňazí aby som to mohol v plnom rozsahu uskutočniť. Potrebujem ešte tak cca: 10000eur. Pochodil som aj banky a žiadny taký vysoký uver mi neposkytnú kôli veku a kríze ktorá momentálne je. Preto sa obraciam na vás ktorý mate skúsenosti a mohli by ste mi poradiť s kade by sa dali peniaze zohnať. Je možná nejaká dotácia a pod? podnikanie by bolo v oblasti výroby materiálov z betónu. Keď som sa informoval o dotáciách tak mi odpovedali že, možnosti sú ale všade treba platiť nie malé poplatky. Som tak povediac v koncoch. Za každú pomoc vopred ďakujem.
Skús sa informovať v agentúre na podporu malého a stredného podnikania BIC. Majú pobočky aj v iných mestách
http://www.bic.sk/

Mám klienta, ktorý od nich dostal pôžičku ako začínajúci živnostník na nákup ojazdeného auta.

ronySK je offline (nepripojený) ronySK

ronySK
podnikať dnes tu na slovensku? ja som mal živnosť od 1997 roku a položil som to... len uvediem, že najväčším dlžníkom bol a je štát... som z toho taký znechutený, že ma na to už nedostane ani... asi tak

Dantess je offline (nepripojený) Dantess

Mladý podnikateľ, ktorý sa ešte len učí ako to vo svete chodí ...viac Dantess
Celý problém je v tom, že Slovensko je jedno velké skorumpované HOVNO a z hovna sa koláč nedá upiecť. Zvyšovať odvody, zvyšovať dane, ale podporovať podnikateľov ? NIE! Radšj podporovať cigáňov, ktorý z 10generácií dokopy pracovali toľko ako ja 1 deň. FUJ na všetko v tomto štáte !!!

jar88 je offline (nepripojený) jar88

jar88
Dantess Pozri príspevok
Celý problém je v tom, že Slovensko je jedno velké skorumpované HOVNO a z hovna sa koláč nedá upiecť. Zvyšovať odvody, zvyšovať dane, ale podporovať podnikateľov ? NIE! Radšj podporovať cigáňov, ktorý z 10generácií dokopy pracovali toľko ako ja 1 deň. FUJ na všetko v tomto štáte !!!
Ináč všetko najlepšie v novom roku 2010 Dantess. Prajem ti veľa finančných úspechov v podnikaní, ale len tak na okraj maličkosť. Čo sa zrazu stalo ?
Pred pár dňami si bol v rozbehu, napriek kríze, a zrazu fuj na všetko v našom štáte. Čo je to za obrat ?
Prebehla cez Vianoce a nový rok zase nejaká revolúcia ? Niečo mi ušlo, či čo ?
O akej podpore podnikania to snívaš. Čo od koho očakávaš.

jar88 je offline (nepripojený) jar88

jar88
ronySK Pozri príspevok
podnikať dnes tu na slovensku? ja som mal živnosť od 1997 roku a položil som to... len uvediem, že najväčším dlžníkom bol a je štát... som z toho taký znechutený, že ma na to už nedostane ani... asi tak
Čo to ?
Už nenesú ani štátne zákazky ?
Ja som si myslel, že na štátnom je možné hrabať do nekonečna.
Že by som sa v tom mýlil ?

Dúfam, ronySK že si si aj niečo zo zarobeného odložil a neťahal si to podnikanie až do krachu. (myslím tým, že si snáď nebol bojovníkom proti kríze)

Dantess je offline (nepripojený) Dantess

Mladý podnikateľ, ktorý sa ešte len učí ako to vo svete chodí ...viac Dantess
jar88 Pozri príspevok
Ináč všetko najlepšie v novom roku 2010 Dantess. Prajem ti veľa finančných úspechov v podnikaní, ale len tak na okraj maličkosť. Čo sa zrazu stalo ?
Pred pár dňami si bol v rozbehu, napriek kríze, a zrazu fuj na všetko v našom štáte. Čo je to za obrat ?
Prebehla cez Vianoce a nový rok zase nejaká revolúcia ? Niečo mi ušlo, či čo ?
O akej podpore podnikania to snívaš. Čo od koho očakávaš.
Ahoj. Ďakujem a aj Tebe a všetkým na porade prajem štastný nový rok 2010. V mojom podnikaní sa naštastie darí fajn, len som včera čítal jeden rozhovor s jedným pánom a naštvala ma celá situácia na Slovensku, tak som mal zlú náladu. Ale okrem toho si za tým stojím, čo som povedal, pretože ak by ma nepodporila vlastná rodina pri začiatkoch, tak je už dávno koniec. Je to hrozné, že tento štát žije z posnikateľov, ale vôbec ich nepodporuje. Ba čo viac po roku podnikania si pýta od nich prachy za somariny. Za totálne somariny ako sociálna poistovna a podobné hovná. Radšej by som si tých 96eur mesačne odložil na účet. Nedávno som masíroval jednu živnostníčku, ktorá nebola roky chorá, ale samozrejme SP platila. Keď ochorela, tak musela pobehať ešte milión miest aby jej uznali PN a platili jej počas týždňa smiešne peniaze. Ja nechcem a nežiadam od štátu finančnú podporu, ale oporu v ňom. Veď štát by sa mal starat o svojich občanov a hlavne podnikateľov a nie hľadať VŠADE chyby. Tento štát je prehnitý od základov a najhoršie je, že si ľudia volia strany, ktoré tú hnilobu len a len urýchlujú.

Danila je offline (nepripojený) Danila

Vylúčený člen Danila
Dantess Pozri príspevok
Celý problém je v tom, že Slovensko je jedno velké skorumpované HOVNO a z hovna sa koláč nedá upiecť. Zvyšovať odvody, zvyšovať dane, ale podporovať podnikateľov ? NIE! Radšj podporovať cigáňov, ktorý z 10generácií dokopy pracovali toľko ako ja 1 deň. FUJ na všetko v tomto štáte !!!
Na všetko? Ale aj Ty si v tomto štáte. Tak dovoľ, aby som nefujkala aspoň tu a teraz na Teba. Pravdu máš, ryba smrdí od hlavy. Pravdu máš, štát kašle na ponikateľov. Nie na všetkých. Aj na občanov. Nie na všetkých. A strany sú prehnité. Žiaľ všetky. Myslím tie politické. A podnikatelia tiež majú istý biľag na tom, kam kráča štát. Každý nech mrkne do svojho daňového priznania, a obzrie sa s pokorou na čísla, ktoré podpísal. Štát si aj Ty, aj ja, aj my.........tak nefujkajme aj na seba. Všetko dobré v tomto roku.

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

Petra Nová
Dantess Pozri príspevok
Celý problém je v tom, že Slovensko je jedno velké skorumpované HOVNO a z hovna sa koláč nedá upiecť. Zvyšovať odvody, zvyšovať dane, ale podporovať podnikateľov ? NIE! Radšj podporovať cigáňov, ktorý z 10generácií dokopy pracovali toľko ako ja 1 deň. FUJ na všetko v tomto štáte !!!
Ty nadávaš na Slovensko, na štát, a to vôbec nie vyberane. Ja dnes tiež nadávam na slovenských podnikateľov, že mi už druhý štrajkuje internet, že smetiari neboli pre smeti, a tie sa rozťahujú po sídlisku, že blízky hypermarket mal spálené pečivo a nedoložené regály. Nadávam na hlavný "Silvestrovský program" na STV1 za to, čo sme v ňom, a koho sme v ňom ponúkali. Žeby vtipkovanie o borovičke a schopnosti jej neobmedzenej konzumácie, vtipkovanie o rómskych občanoch, o bačoch a krpcoch bolo jediné, čo sme boli schopní ponúknuť v spoločnom programe? Nadávam aj na to, na akú koncepciu programu sme pristúpili. Juj, aká som rada, že si mám kde ponadávať. Hneď mi je ľahšie na duši.

markox je offline (nepripojený) markox

markox
Prepáčte ale ja som v tejto téme nechcel čítať to v akom state žijeme. Každý vieme aké je slovensko a aj to že, keď sa krava dostane k napájadlu tak neodíde kým sa nenasýti.

Danila je offline (nepripojený) Danila

Vylúčený člen Danila
markox Pozri príspevok
Prepáčte ale ja som v tejto téme nechcel čítať to v akom state žijeme. Každý vieme aké je slovensko a aj to že, keď sa krava dostane k napájadlu tak neodíde kým sa nenasýti.
No vidíš, nadávať si nechcel, ale téma je to podnetná najmä mimo témy. Ani krava sa pri napájedle nenasýti, ale napije.... A kde zobrať peniaze na podnikanie je najťažšia otázka dneška, aj zajtrajška a aj.....potom, lebo kde nie je ani smrť neberie....a tak začni od eura, pomaly, babka k babce a budú aj kapce....

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

BXLmiami
Tažko je nenadávať,ked si človek pri takej otázke spomenie na začiatky.Mne tiež nikto nechcel požičať,lebo banky potrebovali živnostenský list a ja ako lekár dostanem licenciu až vtedy,ked mám hygienikom schválenú kompletnú ambulanciu aj s kupenými prístrojmi.No ale za čo som to mala kupiť?Skončilo to pôžičkou od rodiny a spotrebným uverom na 22% urok z banky,z ktorého som sa veľmi ťažko dostávala.Takže rada...rodina,spotrebný uver.Držím prsty.

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.