Zavrieť

Porady

Merkury market

Čo si myslíte o tomto poľskom obchode?Oplatí sa tam kúpiť nábytok?Aká je kvalita?
Usporiadat
Téma je uzavretá.
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Niečo sa oplatí ale väčšinou sú to nepodarky.Záleží od každého konkrétneho výrobku.Určite by som tam nekupoval nábytok do detskej izby.Poliaci používajú škodlivé laky.Zdravotná nezávadnosť je v Poľsku španielska dedina.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
comodo comodo

comodo je offline (nepripojený) comodo

Ta kvalita tam kopiruje ceny. Ja som tam kupil rohovu laminatovu vanu. Az doma som si uvedomil,ze voci inym je na niektorych miestach tensia ,teda haklivejsia na prerazenie. Kupil som i zrkadlo. Je tenke a pri skrutke sa praska. Tak mi treba. Ale je i pravda , ze vela veci predavaju i v inych obchodoch a tiez su polske. Oci na stopky a kontrolovat.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Minulý rok som obkladal schody .Zákazník kúpil dlažbu v merkury market.A vzhľadom na jej štruktúru a tvar bola vinikajúca.Asi po pol roku kamarát robil s tímy istými dlažbami a už nadával.
0 0
larossa larossa

larossa je offline (nepripojený) larossa

Dobrý ) my máme odtiaľ plávajúcu- kúpená pred 4rokmi a je to des (( kamarát má tiež- kúpená min.roku a je super, treba si asi poriadne vybrať, ale máme odtiaľ aj vaňu, umývadlá, skrinky do kúpeľne a sú výborné a aj zrkadlá, ale nábytok z poľska je podľa mňa katastrofa- moja skúsenosť, okrem kúpeľňového.
Prajem veľa šťastia
0 0
lusielaL lusielaL

lusielaL je offline (nepripojený) lusielaL

Mame stade rozkladaci gauc s kreslami,pacilo sa mi ze vyrobili aj pruzinovy.Urcite keby sme kupili molitanovy po case by sme nadavali.Aj podla mna su tam aj dobre aj horsie veci.Mam odtial aj zaclony a tym nic vytykat nemozem.Samozrejme ked nieco kupujeme,zavazi cena,ale musi tam byt aj rozum.Takze na buduce sa tam pojdeme pozriet urcite znova.
0 0
larossa larossa

larossa je offline (nepripojený) larossa

so záclonami súhlasím super výber a dobrá cena
0 0
lapejko lapejko

lapejko je offline (nepripojený) lapejko

živnostník remeselník
Majú napríklad dobrý výber s Ceresitu a Mapei takisto španielsku keramiku ale oplatí sa nakupovať v ich obchode v priamo v PL, je tam lepší sortiment a výrazne nižšie ceny, samozrejme kto to má do 120 km aspoň (ako my).
0 0
Jayne Jayne

Jayne je offline (nepripojený) Jayne

Poliaci dovážajú drevo z Rumunska, preto sú ich výrobky lacnejšie, treba dať ale pozor akého druhu je nábytok kupovaný. Pokiaľ ide o doplnky alebo sprchové kúty investícia sa v MM oplatí, ale nábytok majú väčšinou lamino, čo je napúšťané chemikáliami, ktorých výpary nie sú práve najzdravšie. Keď nábytok od nich tak dýhu alebo fóliu. Ak mám ale dať tip rozhodne by som kupovala nábytok v Čechách. Je tam kvalitný nábytok za rozumnú cenu.
0 0
deane7 deane7

deane7 je offline (nepripojený) deane7

Synovi sme kúpili do jeho izby poľský nábytok a už ba som to neurobil. Tá ich drevotrieska je taká redšia než česká. Kamarát mal z poľska kúpeľnovú skrinku a tiež sa to začalo odúvať. Ja som pred časom kupoval plávajúcu v Poľsku v Castorame, ale to bola nemecká. Lepšie kupovať tam, než v MM.
0 0
muri muri

muri je offline (nepripojený) muri

Technik PO a BOZP
Kúpili sme z MM sprchovací rohový kút a boli sme radi, že sme tak lacno kúpili. Až keď nám ho vodári išli namontovať zistili sme, že musíme kúpiť celý nový sifon, pretože ten ich má úplne iné rozmery a nedá sa použiť. Už nič z MM
0 0
deane7 deane7

deane7 je offline (nepripojený) deane7

Pozerali sme v Poľsku tie sprchové kúty, nevyzerajú zle ale je to taký hliníkový ľahučký profil, nejako to nevzbudilo moju dôveru. Ja som kúpil pred pár rokmi u nás plastový, taký stredne drahý, no už je to celé rozhegľané, premýšľam že dám znovu vaňu.
0 0
deane7 deane7

deane7 je offline (nepripojený) deane7

comodo Pozri príspevok
Ta kvalita tam kopiruje ceny. Ja som tam kupil rohovu laminatovu vanu. Az doma som si uvedomil,ze voci inym je na niektorych miestach tensia ,teda haklivejsia na prerazenie. Kupil som i zrkadlo. Je tenke a pri skrutke sa praska. Tak mi treba. Ale je i pravda , ze vela veci predavaju i v inych obchodoch a tiez su polske. Oci na stopky a kontrolovat.
Ja tiež chcem kúpiť rohovú akrylátovú vaňu, no keď sa pozriem u nás v obchodoch čo za tú trochu umelej hmoty chcú, tak jednoznačne v Poľsku. Je to pravda že u nás sú hrubšie, ale neboj, ona nepraskne. Kedysi som pri montáži plechovej vane pod ňu nastriekal montážnu penu, niekde som čítal že je to dobré aby tak nechladila zospodu. Poliaci tie vane bežne kupujú a nemajú s nimi problém. Včera som sa s kamarátom z poľska cez skype o tom bavil. Pozri sa do katalógov na internete u nás a v Poľsku, napr.
www.leroymerlin.pl a uvidíš že u nás sú hrubé niektoré 5mm dokonca som včera videl 8 mm. a tie v poľsku sú niektoré od 3.2mm. Bežne 4mm. To ovšem neznamená že praskne, ja z toho nemám strach. U nás dám za najlacnejšiu 210€ a to je asi taká ako tá poľská, tie hrubšie sú oveľa drahšie. Aj v Poľsku majú také drahšie, značkové, no takú tam kúpim za cenu tej najlacnejšej čo je u nás. No to nepíšem o MM, ale o už uvedenej predajni, prípadne ešte lacnejšie v Castorame. Ak kúpim takú tenšiu tak použijem tú montážnu penu a je to. To len kôli tomu pocitu že mám pevnú pôdu pod nohami.
0 0
katarina.j katarina.j

katarina.j je offline (nepripojený) katarina.j

som len človek
suhlasim,ako väčšina tu pise, ze nieco sa oplati, niečo zas nie...ale my mame aj opacnu skusenost, kupili sme synovi postel-autičko v slovenskej renomovanej firme...a myslíte, ze kvalita bola lepsia???vysolili sme za nu 400eur /aj s matracom/ a po pol roku sa mu dosky v strede postele vylomili....ani som to nereklamovala, lebo podla zakona je rekl.lehota do 30dni- a kde by spal syn tych 30dni???tak som si to vyriesila po svojom,kupila valandu s uloznym priestorom a naokolo ma to auto-ram a v strede valandu
0 0
iv@n iv@n

iv@n je offline (nepripojený) iv@n

Jayne Pozri príspevok
Poliaci dovážajú drevo z Rumunska, preto sú ich výrobky lacnejšie, treba dať ale pozor akého druhu je nábytok kupovaný. Pokiaľ ide o doplnky alebo sprchové kúty investícia sa v MM oplatí, ale nábytok majú väčšinou lamino, čo je napúšťané chemikáliami, ktorých výpary nie sú práve najzdravšie. Keď nábytok od nich tak dýhu alebo fóliu. Ak mám ale dať tip rozhodne by som kupovala nábytok v Čechách. Je tam kvalitný nábytok za rozumnú cenu.
a ešte aj z Ukrajiny, také rádioaktívne drevo že kupujú som očul
skús sa tak pozrieť, že z čoho je robený napríklad slovenský nábytok, alebo sa prejdi popri nábytkárni a zacítiš, nemusíš ísť ani dnu. drevotrieska s formaldehydovým pojivom, ktoré sa nám pekne odparuje do interiéru.
tie urban mýty o poľskom nábytku/oknách/atd šíria slovenský predajcovia, akurát zabudnú dodať, že ten náš tovar je bud poľský s prelepeným štítkom alebo stojí za rovnakú figu ako ten poľský
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
iv@n Pozri príspevok
a ešte aj z Ukrajiny, také rádioaktívne drevo že kupujú som očul
skús sa tak pozrieť, že z čoho je robený napríklad slovenský nábytok, alebo sa prejdi popri nábytkárni a zacítiš, nemusíš ísť ani dnu. drevotrieska s formaldehydovým pojivom, ktoré sa nám pekne odparuje do interiéru.
tie urban mýty o poľskom nábytku/oknách/atd šíria slovenský predajcovia, akurát zabudnú dodať, že ten náš tovar je bud poľský s prelepeným štítkom alebo stojí za rovnakú figu ako ten poľský
Mám kamaráta špičkového stolára.Ten by vám vedel povedať čosi o lakoch,a najmä tých čo používajú súdruhovia z PL.
0 0
iv@n iv@n

iv@n je offline (nepripojený) iv@n

tak to je potom ten klasický prípad slovenského stolára, ktorý som spomínal v príspevku.
kto by sa rád díval na lacnú konkurenciu ako mu láka zákazníkov preč. asi nikto. tak trošku prifarbíme, prizdobíme, nafúkneme a pustíme nejakú tú fámu do obehu.

ja ti zase môžem porozprávať peknú rozprávku o poľských oknách na oplátku za toho tvojho stolára. boli sme na nákup okien priamo u poľského výrobcu a ten nám dal zoznam slovenských "výrobcov" okien, ktorý od neho berú jeho okná a on im na ich žiadosť nelepí svoje nálepky "made in poland" ale priamo ich. a potom sa slováci doma vytešujú, že majú super slovenské kvalitné okná s nemeckým kovaním. keby tak chudáci vedeli..
a tak je to minimálne popri hraniciach s PL so všetkým tovarom. máš na výber či si kúpiš v PL od poliaka lacnejšie, alebo na SK od slováka to isté drahšie s prelepenou cenovkou. niektorí sa to už ani nesnažia maskovať.
0 0
deane7 deane7

deane7 je offline (nepripojený) deane7

Brat má kamoša podnikateľa a jeho kamoš predáva a servisuje bicykle. Raz mu tam bol brácho odviezť bicykle jeho deciek na opravu a keď ich šli zaniesť dozadu, nejaký pán prišiel kúpiť bicykel. Chcel červený istej značky. V predajni bol iba modrý, predavač sa ho spýtal na inú značku, či nemôže byť taký. pán že nie, on chce takú značku. V zadu boli bicykle nové bez nálepiek. Predvač povedal: "Aká to má byť značka?" Vzal z police nálepky a povedal: Keby chcel tam tú značku, mal by ho o 100€ lacnejší. Teda nalepil tam to čo zákazník chcel a predal za cenu tej značky.
Už som písal žena v práci na videorekordéry lepila "Made in China" Sila, že?
0 0
deane7 deane7

deane7 je offline (nepripojený) deane7

Včera som bol v MM pozrieť vaňu rohovú tak tu je za 150€ a v Poľsku je tá samá za 88€. Ale v inom obchode.
0 0
patys patys

patys je offline (nepripojený) patys

Tak aj ja.Rozobrali sme susedov polročný gauč v obývačke lebo sa mu kývalo operadlo.že pridáme nejaký klinec alebo skrutku a bude.Lenže,ked sme dali zozadu dole čalunenie to bolo prekvapenie!fošne ktoré boli použité neboli vôbec omietnuté teda boli ešte s kôrou.tak sme to celé rozobrali a očistili sekerou od kôry.A odvtedy by som aj ja v pivnici vedel vyrobiť sedačku.Je to velmi jednoduché.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať