Zavrieť

Porady

Dôležité - tehotenstvo a rentgenovanie

Prosím o radu. Dcéra bola účastníčkou autonehody. Pre podozrenie zo zlomeniny dlane bola rentgenovaná. Teraz zistila že je tehotná - 5 týždeň. Gynekolók jej povedal, že v dôsledku rentgenu môže byť dieťa postihnuté a doporučil interupciu. V čase rengenovania bola podľa výpočtu gynekológa tehotná 10 - 12 dní. Na rentgene jej zas povedali, že ožiarenie nebolo veľké a dieťa nebude postihnuté. PORAĎTE ČO MÁME ROBIŤ? Dcéra chce mať aspoň 90 % istotu, že žiarenie nebude mať na zdravie dieťaťa vplyv.
Naposledy upravil Dav : 04.01.10 at 20:33
Usporiadat
uct2007 uct2007

uct2007 je offline (nepripojený) uct2007

LauraL Pozri príspevok
uct2007
Tiez gratulujem. A sklanam sa pred kazdou jednou zenou, ktora neberie nejaku diagnozu ako degradovanie DIETATA na nechceny ODPAD! Ziadny test nie je 100%ny, no riziko, ze uz druhu sancu nedostaneme je omnoho vyssie
Ďakujeme a 100% - ne s Tebou súhlasím!!!
0 0
delonka delonka

delonka je offline (nepripojený) delonka

Stašek Pozri príspevok
Prosím o radu. Dcéra bola účastníčkou autonehody. Pre podozrenie zo zlomeniny dlane bola rentgenovaná. Teraz zistila že je tehotná - 5 týždeň. Gynekolók jej povedal, že v dôsledku rentgenu môže byť dieťa postihnuté a doporučil interupciu. V čase rengenovania bola podľa výpočtu gynekológa tehotná 10 - 12 dní. Na rentgene jej zas povedali, že ožiarenie nebolo veľké a dieťa nebude postihnuté. PORAĎTE ČO MÁME ROBIŤ? Dcéra chce mať aspoň 90 % istotu, že žiarenie nebude mať na zdravie dieťaťa vplyv.
Stašek, rozhodnutie je na tvojej dcére, moja životná skúsenosť je naozaj taká, že po rontgene v počiatkoch tehotenstva, cca ako u tvojej dcéry sa narodilo dievčatko s detskou obrnou!!! to tehotentsvo je v úplnom začiatku, zvážte čo ďalej., ked sa dieťatko narodí, nikto ale nikto nebude s ním žiť, len a len tvoja dcéra., nie je to ľahký život ani pre dieťa ani pre matku!!! to dokáže posúdiť len ten, kto to prežil., tvoja dcéra je mladá, zdravá, bude mať ešte ďalšie deti., áno, postihnutý ľudia žijú vo svojom vlastnom svete, krásnom, ale čo prežíva rodič, ktorý sa tešil na zdravé dieťa, to vie len málokto., o prípade, čo hovorím ja, má dievčatko, resp. žena 38 rokov, jej mamina ju ľúbi z celého srdca, sama však povedala, keby vedela, čo ju čaká, rozhodla by sa inak., v ich živote, hovorím ich - t.j obidvoch, je viac zúfalých dní ako pekných.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

delonka Pozri príspevok
Stašek, rozhodnutie je na tvojej dcére, moja životná skúsenosť je naozaj taká, že po rontgene v počiatkoch tehotenstva, cca ako u tvojej dcéry sa narodilo dievčatko s detskou obrnou!!! to tehotentsvo je v úplnom začiatku, zvážte čo ďalej., ked sa dieťatko narodí, nikto ale nikto nebude s ním žiť, len a len tvoja dcéra., nie je to ľahký život ani pre dieťa ani pre matku!!! to dokáže posúdiť len ten, kto to prežil., tvoja dcéra je mladá, zdravá, bude mať ešte ďalšie deti., áno, postihnutý ľudia žijú vo svojom vlastnom svete, krásnom, ale čo prežíva rodič, ktorý sa tešil na zdravé dieťa, to vie len málokto., o prípade, čo hovorím ja, má dievčatko, resp. žena 38 rokov, jej mamina ju ľúbi z celého srdca, sama však povedala, keby vedela, čo ju čaká, rozhodla by sa inak., v ich živote, hovorím ich - t.j obidvoch, je viac zúfalých dní ako pekných.
Taketo zavery milujem. To je ako keby si napisala - prebehla mi cierna macka, o hodinu som naburala - treba vystrielat vsetky cierne macky. Alebo - ak zjem kiwi a o hodinu sa mi pokazi vysavac, tak to neznamena, ze pokazeniu dalsich vysavacov sa vyhnem, ak prestanem jest kiwi.

Keby ta zena, co ju spominas mala 20 deti, z toho tri by sa jej narodili s obrnou a prave pocas tychto tehotenstiev by bola rontgenovana, tak by sa uz dalo uvazovat o nejakej suvislosti.

Ja napriklad poznam znamu, ktora sa stara o dieta, ktore sa narodilo s obrnou a pocas tehotenstva bolo vsetko O.K. Nie len, ze nebola rontgenovana, ale mala v poriadku aj vsetky testy.
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

delonka Pozri príspevok
Stašek, rozhodnutie je na tvojej dcére, moja životná skúsenosť je naozaj taká, že po rontgene v počiatkoch tehotenstva, cca ako u tvojej dcéry sa narodilo dievčatko s detskou obrnou!!! to tehotentsvo je v úplnom začiatku, zvážte čo ďalej., ked sa dieťatko narodí, nikto ale nikto nebude s ním žiť, len a len tvoja dcéra., nie je to ľahký život ani pre dieťa ani pre matku!!! to dokáže posúdiť len ten, kto to prežil., tvoja dcéra je mladá, zdravá, bude mať ešte ďalšie deti., áno, postihnutý ľudia žijú vo svojom vlastnom svete, krásnom, ale čo prežíva rodič, ktorý sa tešil na zdravé dieťa, to vie len málokto., o prípade, čo hovorím ja, má dievčatko, resp. žena 38 rokov, jej mamina ju ľúbi z celého srdca, sama však povedala, keby vedela, čo ju čaká, rozhodla by sa inak., v ich živote, hovorím ich - t.j obidvoch, je viac zúfalých dní ako pekných.
Tá obrna určite nebola z toho rtg...Jednorazový rtg nemože v žiadnom prípade poškodiť plod...To je blud...
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

no ja neviem-este to dieta niet ani poriadne vidiet a uz premyslate,ci ho dat prec alebo nie.a pritom ani neviete,ake vysoke riziko poskodenia je.
polozte si len jedinu zasadnu otazku-mohli by ste zit s pocitom,ze dcera si to dala vziat,ked sanca na to ze by bolo celkom zdrave bola minimalne polovicna ako i riziko poskodenia?
ja by som s niecim takym nedokazala zit.stale by som na to male musela mysliet......
0 0
denne73 denne73

denne73 je offline (nepripojený) denne73

Prosim vás. Dnes som približne v 3.týždni tehotenstva. Zubárka mi ide robiť na spodne zuby mostík a k tomu potrebuje rtg snimok. Chcem sa vás opýtať je nebezpečné rtg v začiatkoch tehotenstva? Viem že dávaju nejaku ochrannu zásteru ale ochráni to plod pred žiarením? Ďakujem. denne
0 0
calawen calawen

calawen je offline (nepripojený) calawen

Minimálne upozorni, keď budú robiť rtg. Viacerí písali, že riziko je minimálne...
0 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

pri rtg existuje riziko poškodenia plodu,ale nemalo by byt zas až tak velke-manželka bola rtg,mame dceru,ktorá síce ma problemy zo štítnou žlazou,ale neprukazalo sa nejak jednoznačne s vplyvom rtg,a ma to celkom uspešne kompenzované liekmi
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať