Zavrieť

Porady

Platová trieda

Ahojte
Som učiteľka v MŠ a potrebujem poradiť.
Mám ukončené vysokoškolské vzdelanie prvého stupňa odbor Predškolská a elementárna pedagogika. V roku 1989 som ukončila rozširujúce štúdium Špeciálna pedagogika pre materské školy na UK v Bratislava na Pedagogickej fakulte. a mám 30 rokov praxe. Do akej triedy mám byť zaradená? Zamestnávateľ ma dal do 9. Počíta sa rozširujúce štúdium za prvú atestáciu?
Usporiadat
Sabadka Sabadka

Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

Kto ma pozná vie.
msvinosady Pozri príspevok
Ahojte
Som učiteľka v MŠ a potrebujem poradiť.
Mám ukončené vysokoškolské vzdelanie prvého stupňa odbor Predškolská a elementárna pedagogika. V roku 1989 som ukončila rozširujúce štúdium Špeciálna pedagogika pre materské školy na UK v Bratislava na Pedagogickej fakulte. a mám 30 rokov praxe. Do akej triedy mám byť zaradená? Zamestnávateľ ma dal do 9. Počíta sa rozširujúce štúdium za prvú atestáciu?
Ano rozširujúce štúdium sa uznáva ako náhrada za I. kvalifikačnú skúšku. Teda na základe tvojho ukončeného vzdelania mala byť zaradená do kariérového stupňa učiteľ MŠ s VŠ vzdelaním I. stupňa a s I. atestáciou teda 10 PT.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
kristina12 kristina12

kristina12 je offline (nepripojený) kristina12

Dobrý deň, ja by som tiež poprosila niekoho o radu. Som učiteľka MŠ, mám ukončenú VŠ II. stupňa v odbore pedagogika + DPŠ. V ktorej platovej triede by som mala byť zaradená? Ďakujem
0 0
Sabadka Sabadka

Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

Kto ma pozná vie.
kristina12 Pozri príspevok
Dobrý deň, ja by som tiež poprosila niekoho o radu. Som učiteľka MŠ, mám ukončenú VŠ II. stupňa v odbore pedagogika + DPŠ. V ktorej platovej triede by som mala byť zaradená? Ďakujem
Dosť málo info. Odbor pedagogika - ale akú máš špecializáciu. Na základe tých informácií, ktoré si poskytla mi vychádza 9 PT nekvalifikovaná. Pozri si kvalifikačné predpoklady podľa 437/2009, článok I. učiteľ MŠ bod A vysokoškolské vzdelanie II. stupňa. Ak nájdeš svoje vzdelanie medzi menovanými vzdelaniami a máš viac ako jeden rok praxe tak ti prináleží 10 PT ak nie tak, potom je to tak ako som písala 9 PT ako nekvalifikovaná.
0 0
Kavalier Kavalier

Kavalier je offline (nepripojený) Kavalier

Dobrý deň, aj ja som učiteľka MŠ, v roku 1992 som ukončila rozširujúce štúdium pre učiteľky MŠ pre deti vyžadujúce osobitnú starostlivosť.Pracujem v MŠ pri zdrav.zariadení.Do ktorej platovej triedy mám byť zaradená? ďakujem
0 0
Sabadka Sabadka

Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

Kto ma pozná vie.
Kavalier Pozri príspevok
Dobrý deň, aj ja som učiteľka MŠ, v roku 1992 som ukončila rozširujúce štúdium pre učiteľky MŠ pre deti vyžadujúce osobitnú starostlivosť.Pracujem v MŠ pri zdrav.zariadení.Do ktorej platovej triedy mám byť zaradená? ďakujem
Tiež málo info. rozširujúce štúdium si si mohla robiť aj k stredoškolskému vzdelaniu aj k vzdelaniu VŠ I. alebo II. stupňa. A ku každému uvedenému vzdelaniu máš inú platovú triedu. Tak ak môže napíš sem svoje úplné vzdelanie potom ti bude môcť niekto poradiť v akej platovej triede by si mala byť zaradená.
0 0
Kavalier Kavalier

Kavalier je offline (nepripojený) Kavalier

mám rozširujúce štúdium k stredoškolskému vzdelaniu Ďakujem.
0 0
Sabadka Sabadka

Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

Kto ma pozná vie.
Kavalier Pozri príspevok
mám rozširujúce štúdium k stredoškolskému vzdelaniu Ďakujem.
Tak potom je to 8 platová triedaa od 1.1.2010 ti mali vrátiť 5 rokov praxe ak si bola pred tým zaradená do 9 PT s odpočtom rokov.
0 0
dna64 dna64

dna64 je offline (nepripojený) dna64

Som učiteľkou MŠ, mám odpracovaných 26 rokov a ukončené vysokoškol.vzdelanie 1. stupňa v odbore Predškolská a elementárna pedagogika. Chcem sa spýtať, či mi zamestnávateľ po ukončení štúdia nemal k platu pripočítať 5 rokov praxe, ktoré nám boli odrátané,preto, že sme nemali ukončný 1. stupeň VŠ. V platovom dekréte mi viedol len 21 rokov praxe aj po dosiahnutí VŠ vzdelania. Ďakujem
0 0
Sabadka Sabadka

Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

Kto ma pozná vie.
dna64 Pozri príspevok
Som učiteľkou MŠ, mám odpracovaných 26 rokov a ukončené vysokoškol.vzdelanie 1. stupňa v odbore Predškolská a elementárna pedagogika. Chcem sa spýtať, či mi zamestnávateľ po ukončení štúdia nemal k platu pripočítať 5 rokov praxe, ktoré nám boli odrátané,preto, že sme nemali ukončný 1. stupeň VŠ. V platovom dekréte mi viedol len 21 rokov praxe aj po dosiahnutí VŠ vzdelania. Ďakujem
Po ukončení VŠ I. stupňa ti mal zamestnávateľ vrátiť tých 5 rokov odpočítanej praxe, ale nemohol ti ich vrátiť hneď ale až ku koncu kalendárneho roka. Nepíše, v ktorom roku si ukončila VŠ. Ak si končila v roku 2009, tak ti roky mohol vrátiť len od 1.1.2010, ak si končila v roku 2008 tak od 1.1.2009. Pedagogickému zamestnancovi sa započítaná prax prepočítava vždy k 31.12. kalendárneho roka (zákon 553/2003)
0 0
dna64 dna64

dna64 je offline (nepripojený) dna64

Dobrý deň!
Som učiteľkou v MŠ a v máji 2009 som ukončila 1. stupeň VŠ v odbore Predškolská a elementárna pedagogika. Zamestnávateľ ma od 1.1.2010 zaradil do 9 PT, ale zobral mi 3 roky. Teda odpracovaných mám 28 rokov, započítali mi v platovom dekréte len 25 rokov. Vysvetlenie mi podali také, že ak si dokončím 2.stupeňVŠ, potom mi tie tri roky vrátia. Postupoval zamestnávateľ správne? A po ukončení 2. st. VŠ ( Mgr) by som nemala byť zaradená v 10 PT? Prosím podajte mi odpoveď,
prípadne vysvetlenie. Ďakujem
0 0
Sabadka Sabadka

Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

Kto ma pozná vie.
dna64 Pozri príspevok
Dobrý deň!
Som učiteľkou v MŠ a v máji 2009 som ukončila 1. stupeň VŠ v odbore Predškolská a elementárna pedagogika. Zamestnávateľ ma od 1.1.2010 zaradil do 9 PT, ale zobral mi 3 roky. Teda odpracovaných mám 28 rokov, započítali mi v platovom dekréte len 25 rokov. Vysvetlenie mi podali také, že ak si dokončím 2.stupeňVŠ, potom mi tie tri roky vrátia. Postupoval zamestnávateľ správne? A po ukončení 2. st. VŠ ( Mgr) by som nemala byť zaradená v 10 PT? Prosím podajte mi odpoveď,
prípadne vysvetlenie. Ďakujem
Zaradená do 9 PT si dobre, pretože táto platová trieda patrí učiteľovi MŠ s vysokoškolským vzdelaním I. stupňa. Tie dva roky ti zamestnávateľ nemal prečo odpočítať. Ak si mala k 1.1.2010 započítanú prax celých 28 rokov, na tvojom platovom dekréte by malo byť uvedené nasledovné: Započítaná prax k 31.12.2009 28 celých rokov, platová trieda 9, pracovná skupina 1 ( ak pracuješ v klasickej MŠ), čo v eurách znamená 499,-- € a zvýšenie platovej tarify za odpracované roky 110,-- € teda tvoj tarifný plat by mal byť od 1.1.2010 bez príplatkov 609,--€.

Ak ukončíš VŠ II. stupňa tak ti prináleží 10 PT. Podľa nového zákona 317/2009 Z. z. sa už roky pedagogickým zamestnancom neodpočítavajú, ale sú zaradení do platových tried podľa dosiahnutého vzdelania.

V prílohe ti prikladám tabuľku o zaraďovaní PZ do platových tried podľa dosiahnutého vzdelania.
0 0
Vebi34 Vebi34

Vebi34 je offline (nepripojený) Vebi34

kristina12 Pozri príspevok
Dobrý deň, ja by som tiež poprosila niekoho o radu. Som učiteľka MŠ, mám ukončenú VŠ II. stupňa v odbore pedagogika + DPŠ. V ktorej platovej triede by som mala byť zaradená? Ďakujem
Záleží nie len na špecializácii VŠ v odbore pedagogika, ale aj na špecializácii DPŠ, ktoré tiež, ak má prínos pre Tvoju pedagogickú činnosť, môže Ti byť zarátaná a v neposlednom rade na zaradenie má vplyv aj počet odpracovaných rokov Tvojej pedagogickej praxe na danom stupni, ako spomína Sabadka.
0 0
ivica01 ivica01

ivica01 je offline (nepripojený) ivica01


Obraciam sa na Vás o radu, ukončila som vysokoškolské vzdelanie II. stupňa Technológia vzdelávania so zameraním na riadenie školy. V roku 2009 som získala akademické vzdelanie PaedDr.zamestnávateľ ma zaradil ako nekvalifikovanú do 9.platovej triedy, napriek tomu, že mám stredné odborné vzdelanie pedagogické - SPgŠ Levice a pracujem ako učiteka MŠ už 23 rokov a funkciu riadieľky zastávam z toho 8 rokov. Cítim sa ohrozená v svojej pracovnej pozícii a diskriminovaná, lebo v tejto pozícii nemôžem sa ďalej vzdelávať a získavať kredity.Naozaj zákon povoľuje spraviť z kvalifikovanej - nekvalifikovanú? Podľa legislatívy by som mala byť zaradená do 11.platovej triedy.Môj zamestnávateľ tvrdí, že MŠ SR ich školí inak. Kde je pravda!
0 0
zdenka131 zdenka131

zdenka131 je offline (nepripojený) zdenka131

logopéd, psychopéd, pedagóg, večný študent, absolvent viacerých VŠ ...viac
ivica01 Pozri príspevok
Obraciam sa na Vás o radu, ukončila som vysokoškolské vzdelanie II. stupňa Technológia vzdelávania so zameraním na riadenie školy. V roku 2009 som získala akademické vzdelanie PaedDr.zamestnávateľ ma zaradil ako nekvalifikovanú do 9.platovej triedy, napriek tomu, že mám stredné odborné vzdelanie pedagogické - SPgŠ Levice a pracujem ako učiteka MŠ už 23 rokov a funkciu riadieľky zastávam z toho 8 rokov. Cítim sa ohrozená v svojej pracovnej pozícii a diskriminovaná, lebo v tejto pozícii nemôžem sa ďalej vzdelávať a získavať kredity.Naozaj zákon povoľuje spraviť z kvalifikovanej - nekvalifikovanú? Podľa legislatívy by som mala byť zaradená do 11.platovej triedy.Môj zamestnávateľ tvrdí, že MŠ SR ich školí inak. Kde je pravda!

Želám pekný večer.
Zaradenie do platovej triedy podľa ukončeného vzdelania - príspevok Sabadky:
http://www.porada.sk/t128898-platova...ml#post1263639

Kvalifikačné predpoklady všetkých pedagogických a odborných zamestnancov predpisuje vyhláška MŠ SR č. 437/2009
http://www.minedu.sk/data/USERDATA/L...y/437_2009.pdf
V prípade potreby sa informujte sa na Ministerstva školstva Ing. Jarmila Belešová
E-mail: jarmila.belesova@minedu.sk
Telefón: 02/ 59374452
2 0
pe.pe pe.pe

pe.pe je offline (nepripojený) pe.pe

optimista
ivica01 Pozri príspevok
Obraciam sa na Vás o radu, ukončila som vysokoškolské vzdelanie II. stupňa Technológia vzdelávania so zameraním na riadenie školy. V roku 2009 som získala akademické vzdelanie PaedDr.zamestnávateľ ma zaradil ako nekvalifikovanú do 9.platovej triedy, napriek tomu, že mám stredné odborné vzdelanie pedagogické - SPgŠ Levice a pracujem ako učiteka MŠ už 23 rokov a funkciu riadieľky zastávam z toho 8 rokov. Cítim sa ohrozená v svojej pracovnej pozícii a diskriminovaná, lebo v tejto pozícii nemôžem sa ďalej vzdelávať a získavať kredity.Naozaj zákon povoľuje spraviť z kvalifikovanej - nekvalifikovanú? Podľa legislatívy by som mala byť zaradená do 11.platovej triedy.Môj zamestnávateľ tvrdí, že MŠ SR ich školí inak. Kde je pravda!
Toto vyzerá zapeklito
Podľa legislatívy nespĺňaš kvalifikačný predpoklad stanovený VŠ štúdiom. Vyštudovanie Tech. vzdelávania Ti nedáva kvalifikáciu pre učenie v MŠ. Z tohto pohľadu teda nemôžeš byť v inej triede, ako si. 9 a stupeň nekvalifikovaný. Máš síce PaedDr., ale keďže Tvoje VŠ vzdelanie Ti nedáva kvalifikáciu pre učenie v MŠ, tak sa naň nemôže brať ohľad.
Máš síce SPgŠ, ale keby sa bralo do úvahy len Tvoje stredné vzdelanie, bola by si síce kvalifikovaný a samostatný PZ, lenže to by si spadla až do 8. triedy.
Nuž, mám pocit, že si tam zaradená správne.

V tej 11. by si mohla byť, ak by si mala VŠ vzdelanie II. stupňa oprávňujúce vyučovať v MŠ, potom by sa do úvahy bral aj PaedDr. A už by si bola PZ s 1. atestáciou.
1 0
pe.pe pe.pe

pe.pe je offline (nepripojený) pe.pe

optimista
pe.pe Pozri príspevok
Toto vyzerá zapeklito
Podľa legislatívy nespĺňaš kvalifikačný predpoklad stanovený VŠ štúdiom. Vyštudovanie Tech. vzdelávania Ti nedáva kvalifikáciu pre učenie v MŠ. Z tohto pohľadu teda nemôžeš byť v inej triede, ako si. 9 a stupeň nekvalifikovaný. Máš síce PaedDr., ale keďže Tvoje VŠ vzdelanie Ti nedáva kvalifikáciu pre učenie v MŠ, tak sa naň nemôže brať ohľad.
Máš síce SPgŠ, ale keby sa bralo do úvahy len Tvoje stredné vzdelanie, bola by si síce kvalifikovaný a samostatný PZ, lenže to by si spadla až do 8. triedy.
Nuž, mám pocit, že si tam zaradená správne.

V tej 11. by si mohla byť, ak by si mala VŠ vzdelanie II. stupňa oprávňujúce vyučovať v MŠ, potom by sa do úvahy bral aj PaedDr. A už by si bola PZ s 1. atestáciou.
Aj keď, ako tak rozmýšľam, asi by si mala byť v tej 8. Práve kvôli SPgŠ. Je to síce ešte nižšie, ale už by si bola samostatný PZ a mohla by si ísť na atestáciu, čo ako nekvalifikovaná nemôžeš.

Poraďte, berie sa pri zaraďovaní len najvyššie vzdelanie alebo sa prihliada aj na nižšie vzdelanie? Podľa mňa by sa malo brať do úvahy aj nižšie, najmä ak ním spĺňa PZ kvalifikačný predpoklad.
0 0
jaros5 jaros5

jaros5 je offline (nepripojený) jaros5

To čo uvádza pe.pe má logiku, ale pre istotu treba overiť na MŠ SR.
Ivica predsa nie je na prac. pozíci učiteľka, ale riaditeľka školy ...
...pe.pe, ak budeš takto pokračovať, možno sa dostaneš až niekde k 6 tke
Naposledy upravil jaros5 : 26.03.10 at 11:01
0 0
Sabadka Sabadka

Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

Kto ma pozná vie.
pe.pe Pozri príspevok
Aj keď, ako tak rozmýšľam, asi by si mala byť v tej 8. Práve kvôli SPgŠ. Je to síce ešte nižšie, ale už by si bola samostatný PZ a mohla by si ísť na atestáciu, čo ako nekvalifikovaná nemôžeš.

Poraďte, berie sa pri zaraďovaní len najvyššie vzdelanie alebo sa prihliada aj na nižšie vzdelanie? Podľa mňa by sa malo brať do úvahy aj nižšie, najmä ak ním spĺňa PZ kvalifikačný predpoklad.
My sme mali takýto prípad u vychvovávateľky , ak by sme prihliadli na je VŠ vzdelanie museli by sme ju zaradiť ako nekvalifikovanú a tým pádom by bola poškodená, teda musela by si najskôr doplniť požadované vzdelanie podľa 437/2009, s jej súhlasom sa zaradila do 8 PT ako plne kvalifikovaná so stredoškolským vzdelaním a môže pracovať na svojej atestácii.
0 0
Sabadka Sabadka

Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

Kto ma pozná vie.
jaros5 Pozri príspevok
To čo uvádza pe.pe má logiku, ale pre istotu treba overiť na MŠ SR.
Ivica predsa nie je na prac. pozíci učiteľka, ale riaditeľka školy ...
...pe.pe, ak budeš takto pokračovať, možno sa dostaneš až niekde k 6 tke
Jarko 317/2009 nezaraďuje pedagogických zamestnancov podľa výkonu práce, ale podľa kvalifikácie. To že robí riaditeľku je z pohľadu 317/2009 nepodstatné. Ako riaditeľ dostáva príplatok za riadenia a tým je to vybavené. Ak nespĺňa potrebné vzdelanie musí byť zaradená ako nekvalifikovaná.
2 0
ivica01 ivica01

ivica01 je offline (nepripojený) ivica01

Požadovaným stupňom vzdelania uč. MŠ podľa §3 ods.1.písm.c)zákona č.552/2003 Z.z. o výkone vo verejnom záujme v znení neskorších predpisov v spojení s § 7 ods.2 písm.b)zákona č.317/2009 Z.z.o pedag. zamestnancoch a odb. zamest.je vysokoškolské vzdelanie prvého stupňa alebo úplné stredné odborné vzdelanie, čiže spĺňam podľa vyššie uvedených citovaných všeobecne záväzných právnych predpisov nielen kvalifikačné predpoklady vzdelania podľa §7 ods.2 písm.b) zákona,ale aj pedagogickú spôsobilosť podľa § 8 ods.1 písm.a) zákona. Zdravím Jarko PS. Pe, Pe má pravdu mám príplatok za riadenie. Asi mal pán minister získavanie iných ako vzdelávacích kompetencií na mysli, keď tvoril zákon o odmeňovaní, za ktoré sa má priznať o d m e ň o v a n i e - kredity pedagogických pracovníkov.Veľa trpezlivosti a úspechov.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať