Zavrieť

Porady

ISOVER ALEBO NOBASIL

Ahojte Poradaci,mam dilemu aky material je lepsie pouzit na zateplenie strechy 40°sklon, v dobrom pomere kvalita-cena? Uvazoval som nad Knauf unifit035(039),NOBASIL MPN(MPS) alebo ISOVER/este neviem aky/.
Za vsetky odpovede vopred Dakujem. MAGO
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    vratnik je offline (nepripojený) vratnik

    vratnik
    Na zateplenie podkrovia je najlepsia tuha - tvrda vata (kamenna, cadicova) a nie lacna skomprimovana - nafucana vata. Ak je extremne riedka tak sa vam casom postupne nahrnie na spodny kraj resp. casom lahne (splasne). S nafucanou vatou sa robi velmi dobre - nepicha, ale do vlastneho domu jedine cadicovu - kamennu vatu.

    ciners je offline (nepripojený) ciners

    ciners
    Takato tema tu uz bola. Podstatne je aby bol urceny na zateplovanie sikmych stien, inak je to jedno, ci je od nobasilu alebo isoveru, vyberte si podla ceny. To su uznavane znacky, akoby ste vyberali BMW alebo Mercedes, kvalitou su ok.

    radenko je offline (nepripojený) radenko

    radenko
    Isoverom sa lahšie vyplnia menšie miesta (expanduje po rozbalení) na čo sa dajú použiť aj odrezky, čím je pri ňom menší odpad. Mám to odskúšané. ďalšou výhodou je, že je balený v rolke napr. 4m dĺžky a tým dokážeš rezať presne kusy medzi krokvy a znova menší odpad. Podobný problém som riešil pre 4 mesiacmi a vyhral u mna ISOVER a nelutujem. Robí sa s ním ľahko a skoro s nulovým odpadom.

    MAGO je offline (nepripojený) MAGO

    MAGO
    radenko Pozri príspevok
    Isoverom sa lahšie vyplnia menšie miesta (expanduje po rozbalení) na čo sa dajú použiť aj odrezky, čím je pri ňom menší odpad. Mám to odskúšané. ďalšou výhodou je, že je balený v rolke napr. 4m dĺžky a tým dokážeš rezať presne kusy medzi krokvy a znova menší odpad. Podobný problém som riešil pre 4 mesiacmi a vyhral u mna ISOVER a nelutujem. Robí sa s ním ľahko a skoro s nulovým odpadom.
    A aky druh ISOVERU ste pouzili?

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Doplním vrátnik.čadičová vata nieje taká agresíva na pľúca.V pľúcach sa rozpadne.VRAJ.

    pivko je offline (nepripojený) pivko

    Farang pivko
    vratnik Pozri príspevok
    Na zateplenie podkrovia je najlepsia tuha - tvrda vata (kamenna, cadicova) a nie lacna skomprimovana - nafucana vata. Ak je extremne riedka tak sa vam casom postupne nahrnie na spodny kraj resp. casom lahne (splasne). S nafucanou vatou sa robi velmi dobre - nepicha, ale do vlastneho domu jedine cadicovu - kamennu vatu.
    A ktorá to je pre nás laikov?značka typ?

    goosesk je offline (nepripojený) goosesk

    goosesk
    radenko Pozri príspevok
    Isoverom sa lahšie vyplnia menšie miesta (expanduje po rozbalení) na čo sa dajú použiť aj odrezky, čím je pri ňom menší odpad. Mám to odskúšané. ďalšou výhodou je, že je balený v rolke napr. 4m dĺžky a tým dokážeš rezať presne kusy medzi krokvy a znova menší odpad. Podobný problém som riešil pre 4 mesiacmi a vyhral u mna ISOVER a nelutujem. Robí sa s ním ľahko a skoro s nulovým odpadom.

    rolky robi aj KNAUF (nobasil) . classic resp. unifit. uz sa robi s technologiou ecose ,a kazdemu komu ju vozim mi tvrdi ,ze sa mu s nou pracuje lepsie ako s isoverom. Ci su to chalani co robia sauny, alebo chalani co robia sadrokartony a podkrovia. Vsetci mi tvrdia ,ze sa im s rolkami robi lepsie ako s MPNkom. Teraz ale kamos zateploval podkrovie a robil s MPE a nevedel to vynachvalit. Takze aj sto ludi sto chuti.

    pivko je offline (nepripojený) pivko

    Farang pivko
    Ako by ste riešili zateplenie strechy ak stropnice majú 18 cm a ja chcem zaizolovať strechu hrúbkov min. 30cm?

    pivko je offline (nepripojený) pivko

    Farang pivko
    vratnik Pozri príspevok
    Na zateplenie podkrovia je najlepsia tuha - tvrda vata (kamenna, cadicova) a nie lacna skomprimovana - nafucana vata. Ak je extremne riedka tak sa vam casom postupne nahrnie na spodny kraj resp. casom lahne (splasne). S nafucanou vatou sa robi velmi dobre - nepicha, ale do vlastneho domu jedine cadicovu - kamennu vatu.
    Spisujem si aký material použijem pri stavbe. Tak že aká to je tá tuhá vata? Poprosím značku a typ.

    MAGO je offline (nepripojený) MAGO

    MAGO
    pivko Pozri príspevok
    Spisujem si aký material použijem pri stavbe. Tak že aká to je tá tuhá vata? Poprosím značku a typ.
    Predpokladam ze nobasil MPN /MPS/ Skuste pozret na knaufinsulation.sk

    pivko je offline (nepripojený) pivko

    Farang pivko
    Mám možnosť kúpiť Nobasil za výhodnu vcenu. Nestane sa mu nič ak mienim zateplovať až na jeseň??postačuje na Porotherm 38 P+D hrúbka FKD 100mm? Aký nobasil je vhodnejší na zateplenie strechy sklon cca 35 stupňov? Nobasil MPN ,alebo Nobasil clasic 040? alebo to nejako kombinovať? ako najlepšie zvoliť vrstvy ak chcem dať hr.izolácie 240mm???Vopred ďakujem za skoré rady nakoľko v pondelok musím ten nobasil zavazne objednať.
    Naposledy upravil pivko : 17.04.10 at 04:17

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.