Zavrieť

Porady

Výroba a montáž reproboxov

Zdravím poraďákov a prosím o pomoc. Takpovediac som preštudoval takmer všetko čo som na nete našiel o podnikaní, ale nikde som nevidel o akú živnosť ide v mojom prípade ( chcel by som si na to vybaviť ŽL okrem iného ) Je to podľa Vás voľná, alebo remeselná živnosť? Som z toho akosi vedľa, zákazníkov by bolo v mojom okolí až až, len by som to potreboval vedieť. Jednalo by sa vlastne o porez dosiek a následné zhotovenie boxu, potiahnutie kobercom.....V pondelok by som chcel utekať na ŽÚ, tak až sa tam nezhovadím.Vopred ďakujem za odpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

    Konateľ spoločnosti domenico.office
    Myslím, že by to mohla byť voľná živnosť a tento predmet podnikania:
    14.12 Výroba komunikačných zariadení, spotrebnej elektroniky, počítačov a kancelárskych strojov (...prístroje na záznam alebo reprodukciu zvuku a obrazu, mikrofóny, reproduktory, slúchadlá, elektrické zosilňovače...)

    domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

    Konateľ spoločnosti domenico.office
    Možno by som ten porez materiálu pokryl voľnou živnosťou:
    8.2 Výroba jednoduchých drevárskych výrobkov, zostavovanie stolárskych dielcov alebo súčastí z dreva do finálnych produktov a ich údržba.

    danco111 je offline (nepripojený) danco111

    danco111
    Na to som myslel, išlo mi hlavne o to konečné zhotovenie , čiže osadenie reproduktormi.

    danco111 je offline (nepripojený) danco111

    danco111
    Ešte sa vrátim k mojej téme : ohľadom plátcu či neplátcu DPH . prečítal som tu všeličo , ale poprosím o potvrdenie : Pokiaľ nezarobím za 12 po sebe idúcich mesiacov viac ako tých 49... ,- € a nie som dobrovoľný plátca DPH tak na faktúrach mám uvádzať " nie som plátca DPH ! " a uviesť proste iba sumu ? Žiadne rozpisovanie bez DPH s DPH ....

    Lucius-IL je offline (nepripojený) Lucius-IL

    Lucius-IL
    Ahoj, ak nie si platca DPH, tak na fakture NESMIES mat napisane bez alebo s dph. Proste napises sumu v eurach a koniec.

    niko79 je offline (nepripojený) niko79

    niko79
    Ahoj,
    prosím ťa hľadam nejakeho spoľahliveho výrobcu reproboxov, len montáž(bez repro) pripadne povrchova uprava.
    Auž si to niekedy robil alebo len začínaš.
    Dakujem

    danco111 je offline (nepripojený) danco111

    danco111
    Zdravím dlho som tu nebol, takže odpoveď na Tvoju otázku až teraz : robím to už dlhšie, no bolo to vždy pre známych a podobne. Teraz som to takpovediac oficiálne otvoril pre určitú skupinu ľudí ktorý majú o takéto veci záujem. Môžeš ma kontaktovať aj na dannydj@centrum.sk
    Zatiaľ dočasná webovka : www.dannydj.wbl.sk

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.