Zavrieť

Porady

odstranenie nalepkoveho lepidla

osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

prosim vas,vie mi niekto poradit?
kupila som si umele drhadlo-tolko som ho zhanala,bola som stastna ze ho konecne niekde vidim.
ale katastrofa!-nalepka,bezna ktora uvadza udaj o vyrobcovi atd.sa nedala pekne odlepit,zostali po nej znamky papiera a lepu.namocila som to teda na noc do vody a potom v horucej vode s jarou umyla.nech vsak drhnem akokolvek,roznymi vechtikmi,lepidlo sa len vlaci po drhadle a uz je cele polepene.....skratka nejde to nicim dolu.nechce to zliezt ani na sucho ani na mokro,uz som zufala.a to iste sa mi stalo pred vianocami s formickami na rakvicky.co s tym?
Usporiadat
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

osky Pozri príspevok
prosim vas,vie mi niekto poradit?
kupila som si umele drhadlo-tolko som ho zhanala,bola som stastna ze ho konecne niekde vidim.
ale katastrofa!-nalepka,bezna ktora uvadza udaj o vyrobcovi atd.sa nedala pekne odlepit,zostali po nej znamky papiera a lepu.namocila som to teda na noc do vody a potom v horucej vode s jarou umyla.nech vsak drhnem akokolvek,roznymi vechtikmi,lepidlo sa len vlaci po drhadle a uz je cele polepene.....skratka nejde to nicim dolu.nechce to zliezt ani na sucho ani na mokro,uz som zufala.a to iste sa mi stalo pred vianocami s formickami na rakvicky.co s tym?

tu je kopec rád http://www.artmama.sk/servitkova-tec...tranit-nalepky

aj tu http://www.artmama.sk/servitkova-tec...tikiet-z-flias

mám pocit, že víťazne vyšiel biolit
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
zdenka131 zdenka131

zdenka131 je offline (nepripojený) zdenka131

logopéd, psychopéd, pedagóg, večný študent, absolvent viacerých VŠ ...viac
Cenovky a etikety odstránime octom, alkoholom, odlakovačom.
0 0
monika74 monika74

monika74 je offline (nepripojený) monika74

nemam to sice vyskusane, ale existuje od firmy Dedra - ÉTIQUETTE 200ml - Odstraňovač papírových i plastových samolepek (vhodný také pro odstranění zbytků lepících pásek a cenovek. Jenoduché použití - mimořádně silný účinek.
Blizsie info - www.dedra.cz - firma ma predajcov aj na Slovensku - www.dedra-shop.sk. Staci dat cez Google klucove slovo dedra a vyhodi ti stranky roznych e-shopov. Ja mam od nich vyskusany cistic na digestor a som s nim velmi spokojna.
0 0
AlaNR AlaNR

AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

Som, kto som...
Obyčajná alpa alebo hociaký alkohol a lepidlo sa rozpustí. Trošku daj na handričku a pôjde to krásne dole.
0 0
kyblik kyblik

kyblik je offline (nepripojený) kyblik

Robotník telom i dušou
Agresívne rozpúšťadlá môžu poškodiť plast. Jednoznačne odporúčam technický benzín.
0 0
betrix betrix

betrix je offline (nepripojený) betrix

Lámem si hlavu nad tým, čo je vlastne drhadlo...
0 0
zdenka131 zdenka131

zdenka131 je offline (nepripojený) zdenka131

logopéd, psychopéd, pedagóg, večný študent, absolvent viacerých VŠ ...viac
betrix Pozri príspevok
Lámem si hlavu nad tým, čo je vlastne drhadlo...
Želám pekný deň. Podľa mňa asi myslela strúhadlo.
0 0
azla azla

azla je offline (nepripojený) azla

kyblik Pozri príspevok
Agresívne rozpúšťadlá môžu poškodiť plast. Jednoznačne odporúčam technický benzín.
Presne tento problém som riešila na plastových nádobach na múku, cukor ....a nakoniec som to odstránila technickým benzínom.

Najprv som skúšala technickým liehom ..nič.
Skúsila som odlakovačom a to mi poleptalo plast.
Naposledy upravil azla : 09.01.10 at 21:55
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

dakujem vam vsetkym velmi pekne za rady.
ano,drhadlo-drhak,je struhadlo.
jedine co neviem,kde ten technicky benzin kupim?
0 0
Martasch Martasch

Martasch je offline (nepripojený) Martasch

Mne sa osvedčila klasická školská guma, tá tvrdšia na gumovanie napísaného perom.
0 0
fulmaja fulmaja

fulmaja je offline (nepripojený) fulmaja

osky Pozri príspevok
dakujem vam vsetkym velmi pekne za rady.
ano,drhadlo-drhak,je struhadlo.
jedine co neviem,kde ten technicky benzin kupim?
Myslím , že v drogérii ho predávajú.
0 0
lijana1 lijana1

lijana1 je offline (nepripojený) lijana1

rada idem do detailov vecí
ja som etiketu odstranila s acetonovým riedidlom
0 0
kyblik kyblik

kyblik je offline (nepripojený) kyblik

Robotník telom i dušou
lijana1 Pozri príspevok
ja som etiketu odstranila s acetonovým riedidlom
Acetón je príliš agresívny...
0 0
bupi bupi

bupi je offline (nepripojený) bupi

Aceton,technicky benzin, benzinalkohol,... nie su vhodne na veci prichadzajuce do styku s potravinami. Treba skusit odmocit vo vode, ak by to neslo, tak olejom alebo kremom- pre potraviny napr. mastou, maslom- na vate trenim nalepka zide.

A reklamovala by som to. Mna tiez vsade otravuju tie nalepky, mali by si predavaci uvedomit ze nalepku svihnut hocikde je problem odstranit.Bud to tresknu tak, ze sa neda precitat nejaky dolezity text alebo to brani funkcii .
Naposledy upravil bupi : 10.01.10 at 23:10
0 0
kyblik kyblik

kyblik je offline (nepripojený) kyblik

Robotník telom i dušou
Nemožeš dať do jedeného vreca acetón a technický benzín. Technický benzín sa bežne používa v domácnosti, či už na odstránenie fľakov z oblečenia, príp. na odstránenie už tu spomenutého lepidla. Je určite rozumnejšie dodržať hygienické pravidlá (očistenie benzínom, saponátom, horúcou vodou) ako hned bežať s krikom do obchodu hlavne ak

osky Pozri príspevok
kupila som si umele drhadlo-tolko som ho zhanala,bola som stastna ze ho konecne niekde vidim.
... hoci niekedy to dobre padne sa vykričať...
0 0
mareko mareko

mareko je offline (nepripojený) mareko

...nechce to zliezt ani na sucho ani na mokro...
možno teraz napíšem hlúposť, ale skúšala si tú nálepku jednoducho "odšulkať" prstami, bez ničoho, iba šulkať a šulkať a to odšulkané zotrieť servítkou? Mne sa takéto odstraňovanie už neraz osvedčilo, keď sklamali všetky ostatné spôsoby...
0 0
azla azla

azla je offline (nepripojený) azla

Ani nie je problém odstrániť nálepku, tú odmočiš , "zošuľkaš" atď...problém je tá stopa po lepidle.

Ja som mala toto na zásobniciach na potraviny (na dne celý popis o výrobku). Papierik som odstránila, ale stále to lepkalo. Ak by som to tak nechala, tak na tie zvyšky lepidla by sa zachytávali nečistoty. (ale ako som písala pomohol technický benzín; veď potom to aj tak všetko umyješ nejakým saponátom)
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

mareko Pozri príspevok
...nechce to zliezt ani na sucho ani na mokro...
možno teraz napíšem hlúposť, ale skúšala si tú nálepku jednoducho "odšulkať" prstami, bez ničoho, iba šulkať a šulkať a to odšulkané zotrieť servítkou? Mne sa takéto odstraňovanie už neraz osvedčilo, keď sklamali všetky ostatné spôsoby...
asi je tych nlepiek viac typov.ano,niekedy staci odmocit a odsulkat-zide to same.
no ja som pisala prave preto,ze tento "trik" na to nefungoval.

musim ale podakovat Bupi,ktora poradila mast a pod.
dala som si kustik masla na servitku a tym to lepidlo krasne zislo-nenamacala som to uz pred tym,jednoducho som to tym maslom suchala a ocividne to uplne lahko zislo-struhadlo je ako nove.
ale nalepka zisla mocenim vo vode,len s tym zostalym lepidlom bol problem.
tak vam vsetkym dakujem za rady.dobre ze vas mam.
0 0
bupi bupi

bupi je offline (nepripojený) bupi

osky,tak sa tesim s Tebou
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Jednoznacne petrolej, moze byt aj nafta. Rozpustadla ako napr. aceton su nanic, pretoze to rozpusta, no rozmazava sa to a zasa hned znova prischyna.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať