Zavrieť

Porady

El.pripojenie

Prosím o radu alebo komentár, ak bol niekto v podobnej situácii.

Máme dokončený dom-novostavbu a čakáme už len na pripojenie na el. sieť. Pripojovacie poplatky máme zaplatené a v zmluve sme mali napísané, že do 17 mesiacov od zaplatenia pripojovacích poplatkov nás napoja. Lehota uplynula v novembri 2009, vtedy sme to naháňali a ubezpečili nás, že do konca roka nás napoja. Viem, že napojenie je komplikovanejšie, treba nove "trafo" ale všetko je schválené, stavebné povolenie majú právoplatné, peniaze na to vyčlenené...
Poraďte, čo mám robiť... čakať? obrátiť sa na právnika? alebo.... bol niekto v podobnej situácii.
Som v nájme, prenajímateľ na mňa tlačí s vysťahovaním... máme malé deti...starosta sa mi už radšej vyhýba, no a aj komunikácia s SSE je ťažká...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    petmar je offline (nepripojený) petmar

    petmar
    To je skôr záležitosť právna či spoločenská... Nie je tam možnosť, aby vám potiahli dočasnú linku, pokým sa zmôžu na trafo? napríklad káblom od posledného elektrifikovaného domu? Nech kúpia kábel s lankovým jadrom(gumená izolácia) a natiahnu, aj keď po stromoch a plotoch a strojených dočasných podperách. Môže sa to aj oficiálne, aj revízny technik môže napísať správu ako na dočasné el. zariadenie, platnosť 6 mesiacov.

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Skúste sa spýtať aj na SOI-ke.www.soi.sk.Majú tam telefonickú linku.Podľa mňa by sa dala v tomto prípade vymáhať škoda na súde.Ak sa preukáže zže ste splnili všetky náležitosti tak ja by som neváhal ani sekundu a šli by na súd..SSE je banda tupých hnilých úradníčkov čo celý deň miesto práce len chlastajú kávu.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.