Zavrieť

Porady

Spravujte účtovníctvo na diaľku ONLINE

Zdravím všetkých,

Musím sa podeliť o novinku ktorú som začal využívať . Nemôžem sem pastnúť link mi to nedovolí ale nájdete to na ineternetovej adrese d2u.sk v menu / riešenia /


Jedná sa o službu, ktorá mi umožnila viesť účtovníctvo z akéhoľvek miesta kde mám prístup do internetu, svoj počítač a na ňom kľúč do Virtuálnej privátnej siete. Keď som sa zaujímal o takéto riešenie, zistil som , že by som musel mať kvalitný server a zakúpiť si licenciu Microsoft Server. Nakoľko sú tieto poplatky za licencie veľmi drahé cca 800€ a viac a dajme tomu o rok alebo 2 by vyšiel nový OS windows server tak sa mi neoplatí vôbec investovať. Toto riešenie umožňuje prenajať nielen server ale aj licencie za operačný systém akýkoľvek od Microsoftu. Čiže ja som potreboval Windows server, cena je za 7,41 / mesačne kde je zarátaný poplatok za vzdialenú správu. Môžete sa z Vášho počítača pripojiť na server a pracovať na ňom akoby to by ste ho mali u seba.
Konkrétne sa to dá použiť na akýkoľvek účtovný softvér. Ja som to využil na softvér od Krosu - OMEGU.

Obrovskou výhodou je, že sa odstránila duplicita, keď som vždy musel účtovníčke nosiť účtovné doklady a ona ich musela opätovne účtovať.
Využívam od nich túto službu kde som si zakúpil 2 licencie na MS windows server 2008 a môžem si zo servera pohodlne sťahovať faktúry, zálohy, tlačiť dokumenty. Účtovníčka sa na diaľku pripojí zo svojej kancelárie a pohodlne si ich zaúčtuje kedykoľvek.

Bezpečnosť pripojenia zabezpečuje VPN - virtuálna privátna sieť ktorá je šifrovaná a zabezpečená kľúčom a heslom. Čiže nikto iný okrem Vás ak nepozná heslo a nemá tento kľúč na počítači sa nedostane na server. Zo servera sa prenáša len Obraz a dáta ktoré sťahujete inak všetky dáta sú na serveri ktorý je maximálne zabezpečný a je k nemu poskytovaná 24 hodinová podpora, čiže v prípade nejakej komplikácie mi to všetko opravia Takisto je v tom zahrnuté zálohovanie avšak pre istotu si dáta zálohujem aj na svoj počítač, človek nikdy nevie. Tieto všetky starosti som prenechal profesionálom a myslím si, že mi to uľahčilo starosti typu - nejde mi server, čo mam robiť, ušetrilo mi to náklady - nemusel som kupovať kvalitný server, nemusím platiť poplatky za serverhousing datacentru, nemusím platiť drahé licencie microsoftu. V prípade že chcem nový operačný systém hocikedy prejdem na iný a platím len mesačný poplatok.

Verím, že táto moja skúsenosť Vám pomôže a uľahčí prácu, prinesie viac času a ušetrí náklady. Konečne niekto na trhu ponúka takéto riešenie, o ktorom by mali vedieť nielen účtovníci ale aj majitelia firiem.
Usporiadat
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
Áno, núkala mi jedna firma tento systém práce.
Problém, však bol v tom ten, že sa jednalo o firmu, ktorá má obchod a ja by som na ich programe (MRP), ako účtovníčka mohla zo svojej kancelárie pracovať, ale až keď skončia pracovnú dobu, alebo zavrú obchod, teda keď vypnú PC, t.z. že v noci. Museli by mi do môjho PC tiež niečo namontovať, s čím som teda nesúhlasila a tak to ma nezaujalo!
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Lianka Lianka

Lianka je offline (nepripojený) Lianka

žena, matka, samoživiteľka... ...viac
Mne to pripada ako reklama, nie ako uzasny napad.
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Mám rada výdobytky vedy a techniky, ale toto mi nepripadá ako úžasná vec. Neviem si predstaviť moju klientelu, že by mali so mnou komunikovať len cez internet, nakoľko ja nerobím len účtovníctvo, ale poskytujem aj poradenstvo.
0 0
jojom jojom

jojom je offline (nepripojený) jojom

Pozrel som si tú stránku. No ako malý a stredný živnostník pochybujem že to bude platiť a veľkej firme to netreba, bo tá si server zriadi sama ( alebo si dá zriadiť).
Dnes v dobe internetu sa dá všeličo urobiť pomocou vzdialenej správy pc a pod.
0 0
skaspa skaspa

skaspa je offline (nepripojený) skaspa

elite7 Pozri príspevok
Obrovskou výhodou je, že sa odstránila duplicita, keď som vždy musel účtovníčke nosiť účtovné doklady a ona ich musela opätovne účtovať.
tak tejto obrovskej výhode vôbec nerozumiem; ak si doniesol účtovníčke doklady a ona ich musela opätovne účtovať - kto ešte doklady účtuje? máš účtovníčku/zamestnankyňu, ktorá účtuje a ešte externú účtovníčku, ktorá účtuje to isté? na čo?
ak máš účtoníčku zamestnankyňu, tak nepotrebuješ, aby ti to účtovala ešte externistka, lacnejšie ťa to potom vyjde, keď si dáš externe skontrolovať, čo zaúčtovala účtovníčka/zamestnankyňa napr. pred podaním daňového priznania;
ak máš len externú účtovníčku, tak určite bude mať vlastný účtovný program a osobnému kontaktu sa aj tak nevyhnete - kto jej dá faktúry, pokladničné doklady, zmluvy...? to jej budeš všetky doklady skenovať a posielať emailom?
0 0
ludex ludex

ludex je offline (nepripojený) ludex

človek,čo si užíva život.
Mne to ako dobrý nápad nepripadá.Ja mám mladú,peknú a šikovnú účtovníčku a vždy mi dobre padne,keď jej mám odniesť papiere a rád si s ňou pokecám. Darmo,živé je živé !
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Téma pána riaditeľa je mimo oblasť môjho chápania . Načisto sa mi závity v mozočku zavrkočili.
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

skaspa Pozri príspevok
tak tejto obrovskej výhode vôbec nerozumiem; ak si doniesol účtovníčke doklady a ona ich musela opätovne účtovať - kto ešte doklady účtuje? máš účtovníčku/zamestnankyňu, ktorá účtuje a ešte externú účtovníčku, ktorá účtuje to isté? na čo?
ak máš účtoníčku zamestnankyňu, tak nepotrebuješ, aby ti to účtovala ešte externistka, lacnejšie ťa to potom vyjde, keď si dáš externe skontrolovať, čo zaúčtovala účtovníčka/zamestnankyňa napr. pred podaním daňového priznania;
ak máš len externú účtovníčku, tak určite bude mať vlastný účtovný program a osobnému kontaktu sa aj tak nevyhnete - kto jej dá faktúry, pokladničné doklady, zmluvy...? to jej budeš všetky doklady skenovať a posielať emailom?
Pokúsim sa o preklad : Niekto vo firme vystavoval doklady, možno ich aj účtoval, a keďže účtovníčka robila na inom PC, musela doklady, napr. vystavené faktúry, zaúčtovať ešte raz. V tejto súvislosti by som rada upozornila, že programy majú celkom slušne vypracované funkcie Export - Import dát, ktorými sa presne tento typ duplicity dá odstrániť.
Osobná poznámka : Skôr by som sa bála, že sa mi niekto z firmy dostane do programu a zaúčtuje mi tam položky, ktorých uvedenie na správnu mieru (oprava účtovania) zaberie viac času a hlavybolenia, ako štandardné "nakŕmenie" PC jedinou, zato kompetentnou, osobou.
0 0
elite7 elite7

elite7 je offline (nepripojený) elite7

m.hladka Pozri príspevok
Áno, núkala mi jedna firma tento systém práce.
Problém, však bol v tom ten, že sa jednalo o firmu, ktorá má obchod a ja by som na ich programe (MRP), ako účtovníčka mohla zo svojej kancelárie pracovať, ale až keď skončia pracovnú dobu, alebo zavrú obchod, teda keď vypnú PC, t.z. že v noci. Museli by mi do môjho PC tiež niečo namontovať, s čím som teda nesúhlasila a tak to ma nezaujalo!
V tomto prípade, ste mali navrhnúť Vášmu klientovi aby si zakúpil sieťovú verziu programu MRP,ktorá umožnuje užívateľom súčasne naraz účtovať ich účtovné prípady, ktoré by vznikali a ich zamestnanci zaznamenávali do systému. Je to len o tom či je ochotný investovať klient do sieťovej verzie alebo si s Vami dohodne čas kedy môžete na serveri pracovať ak nemá sieťovú verziu.

Server na ktorom beží účtovníctvo ide nepretržite 24 hodín denne vkuse a riešenie ponúka vysokú dostupnosť služby SLA, kde ručia za výpadky a garantujú nepretržitý chod. Takže je jedno či v danej firme majú vypnuté PC alebo nie, všetky dáta su spracovávané na vzdialenom serveri

Čo sa týka montáže, pri tomto riešení nie je potrebné nič montovať, riešenie pozostáva len z inštalácie softvéru ktorý vytvára šifrovanú Virtuálnu privátnu sieť kde su dáta šifrované 1024 bitovou šifrou, a prístup do tejto virtuálnej privátnej siete ktorá vytvára bezpečné spojenie medzi Vašim počítačom a serverom je zabezpečený heslom, ktoré viete iba Vy. Ten kľúč je softvérový, čiže nahratý napr na usb alebo priamo vo Vašom počítači, ak by Vám ho niekto ukradol musí poznať heslo ktoré viete iba Vy. Ak má firma viac zamestnancov tak D2U ponúka zmluvy ktoré chránia záujmy firmy aby každý zamestnanec plnil bezpečnostné podmienky ktoré súvisia s bezpečnosťou prístupu do systému. Je o tom poučený a ručí za bezpečnosť svojho kľúču a hesla. Takže riešenie je je úplne jednoduché.
0 0
elite7 elite7

elite7 je offline (nepripojený) elite7

jojom Pozri príspevok
Pozrel som si tú stránku. No ako malý a stredný živnostník pochybujem že to bude platiť a veľkej firme to netreba, bo tá si server zriadi sama ( alebo si dá zriadiť).
Dnes v dobe internetu sa dá všeličo urobiť pomocou vzdialenej správy pc a pod.

V dnešnej dobe sa každý snaží šetriť náklady, a ak si prepočítate pohodlie, ktoré ponúkajú sieťové verzie napríklad väčšia účtovná firma si zakúpi server , nainštaluje sieťovú verziu napr. S3money a bude si tam kupovať licencie podľa počtu svojich klientov a na diaľku im spravovať účtovníctvo - napr. Učtovná firma sídli v Bratislave a má zahraničných klientov z Prahy, alebo klient má zamestnancov ktorý spravujú fakturáciu na diaľku z iného mesta. Toto umožňuje firme lepšie využívať outsourcing a znižovať náklady.
Kúpiť kvalitný server,drahé licencie operačného systému a platiť si kvalitného administrátora a zabezpečiť si vlastnú firemnú sieť je určite drahšie riešenie. Viem to lebo som sa s týmito riešeniami stretol a sám som uvažoval ju použiť. Po prekalkulovaní je to určite lacnejšie. Takto máte všetko v cene. Administrátora, kvalitný špičkový server, datacentrum kde je nonstop monitoring, všetko redundantné , dokonca v prípade výpadku elektriky tam majú naftový generátor, ktorý zabezpečuje 100% dodávku elektriky. Som zvedavý ktorá bežná firma uvažuje o naftovom generátori . Takto to máte všetko v cene, pridaná hodnota je vysoká a to si treba uvedomiť. Ak poznáte detaily čo za tým všetkým stoja aby Vaše dáta boli naozaj v bezpečí tak toto riešenie je vhodné pre každého kto si cení svoje dáta. Určite využitelné aj pre malých podnikateľov. Kto nato má tak si rád za ten dobrý pocit priplatí
0 0
elite7 elite7

elite7 je offline (nepripojený) elite7

skaspa Pozri príspevok
tak tejto obrovskej výhode vôbec nerozumiem; ak si doniesol účtovníčke doklady a ona ich musela opätovne účtovať - kto ešte doklady účtuje? máš účtovníčku/zamestnankyňu, ktorá účtuje a ešte externú účtovníčku, ktorá účtuje to isté? na čo?
ak máš účtoníčku zamestnankyňu, tak nepotrebuješ, aby ti to účtovala ešte externistka, lacnejšie ťa to potom vyjde, keď si dáš externe skontrolovať, čo zaúčtovala účtovníčka/zamestnankyňa napr. pred podaním daňového priznania;
ak máš len externú účtovníčku, tak určite bude mať vlastný účtovný program a osobnému kontaktu sa aj tak nevyhnete - kto jej dá faktúry, pokladničné doklady, zmluvy...? to jej budeš všetky doklady skenovať a posielať emailom?
Pardon, tým opätovným účtovaním som myslel činnosť, že musí opäť do účtovného softvéru, ktorý používa nahadzovať všetky údaje podľa dokladov, ktoré jej prinesiete. Ak ich však vystavujete priamo do softvéru, ktorý máte na serveri a ku ktorému má prístup aj účtovníčka, tak účtovníčka už má údajovú základňu z Vašej činnosti a ona nemusí nič opätovne nahadzovať z dokladov, ktoré jej prinesiete. Všetko za ňu spraví softvér a ušetrí jej to čas a aj kopec papieru Doklady ktoré Vám chodia poštou do firmy, môžete scanovať a posielať e-mailom a raz za mesiac všetky poštou, alebo si spravíte cestu, a ak máte šikovného zamestnanca vie ich aj priamo zaevidovať v účtovnom softvéri a účtovníčka ich doúčtuje alebo skontroluje automatické zaúčtovanie.


mysimis Pozri príspevok
Mám rada výdobytky vedy a techniky, ale toto mi nepripadá ako úžasná vec. Neviem si predstaviť moju klientelu, že by mali so mnou komunikovať len cez internet, nakoľko ja nerobím len účtovníctvo, ale poskytujem aj poradenstvo.
Hlavne ide o to aby ste nemuseli opätovne zadávať údaje z dokladov, a tým si ušetrili čas. Klientom tak dokážete ponúknuť aktuálnejšie informácie, ktoré manažment potrebuje a vyžaduje. Prináša to zautomatizovanie práce čo šetrí čas, čas = peniaze , nezabúdajte na bezpečnosť dát a náklady na prevádzku servera či počítača a riziká straty dát
0 0
elite7 elite7

elite7 je offline (nepripojený) elite7

ludex Pozri príspevok
Mne to ako dobrý nápad nepripadá.Ja mám mladú,peknú a šikovnú účtovníčku a vždy mi dobre padne,keď jej mám odniesť papiere a rád si s ňou pokecám. Darmo,živé je živé !
Tak potom prečo nezautomatizovať proces zadávania údajov, čas ktorý účtovníčka trávi opätovným zadávaním do svojho účtovného systému, môže radšej venovať Vám a tak si dlhšie pokecáte
0 0
elite7 elite7

elite7 je offline (nepripojený) elite7

Paula Pozri príspevok
Téma pána riaditeľa je mimo oblasť môjho chápania . Načisto sa mi závity v mozočku zavrkočili.
Čomu nechápete ? tomu že prišla doba, kedy sa začína automatizovať na vyššej úrovni a začína meniť konzervativizmus na slovenskom trhu?
0 0
elite7 elite7

elite7 je offline (nepripojený) elite7

Dav Pozri príspevok
Pokúsim sa o preklad : Niekto vo firme vystavoval doklady, možno ich aj účtoval, a keďže účtovníčka robila na inom PC, musela doklady, napr. vystavené faktúry, zaúčtovať ešte raz. V tejto súvislosti by som rada upozornila, že programy majú celkom slušne vypracované funkcie Export - Import dát, ktorými sa presne tento typ duplicity dá odstrániť.
Osobná poznámka : Skôr by som sa bála, že sa mi niekto z firmy dostane do programu a zaúčtuje mi tam položky, ktorých uvedenie na správnu mieru (oprava účtovania) zaberie viac času a hlavybolenia, ako štandardné "nakŕmenie" PC jedinou, zato kompetentnou, osobou.
V programe si predsa môžete nastaviť práva užívateľov, nastavíte mu práva na dané moduly,napr. že môže len vystavovať len faktúry a nič viac, tak pre Vás vytvára údaje, ktoré len jednoducho zaúčtujete a dáta sú stále v bezpečí, export-import nie je treba. Niektoré účtovnícke firmy majú s importamy z rôznych fakturačných softvérov problémy a viac času a peňazí ich stojí import do ich softvéru. Je to o tom aký máte Vy a Váš klient postoj k automatizácií.
0 0
zuzka.mala zuzka.mala

zuzka.mala je offline (nepripojený) zuzka.mala

V nasej firme sme podobny system zriadili pred mojim odchodom na matersku. Na dialku mame pristupne nielen uctovnictvo Omega ale aj sklad Helios. Mam viac casu vecer, a takto vsetko stiham z tepla domova. Elektonicky obchod sa casom pripojil tiez. Naspet do firmy som sa uz nevratila. Raz za cas vyzdvihnem papiere a idem na postu. Napojim sa kedy chcem a nemusim sa rozculovat, ze je stale nieco pokazene. Platia mi aj lepsi internet, co decka stale zneuzivaju
0 0
jojom jojom

jojom je offline (nepripojený) jojom

elite7 Pozri príspevok
Som zvedavý ktorá bežná firma uvažuje o naftovom generátori . Takto to máte všetko v cene, pridaná hodnota je vysoká a to si treba uvedomiť. Ak poznáte detaily čo za tým všetkým stoja aby Vaše dáta boli naozaj v bezpečí tak toto riešenie je vhodné pre každého kto si cení svoje dáta. Určite využitelné aj pre malých podnikateľov. Kto nato má tak si rád za ten dobrý pocit priplatí
Poznám firmu ktorá má naftový generátor, konkrétne som v nej robil. Nemôžem si pomôcť ale stále mi to pripadá ako reklama ako napísala Liankav prispevku 2, ale f poho. Stále ale si myslím že pre menšiu fy. je to zbytočnéa drahé riešenie. V programoch je predsa export a import dát príspevok od Dav-a ( čiže pri impore dát si môžeme z účtovníčkou pokecať ). Existujú servery ako rapid ai. kde si viem uložiť dáta zadarmo a inde ich stiahnuť, existujú USB kĺúče ( mám asi 6, najväčší má 32Gb ), a ak nestačí sú tu ext disky 160 a viac gigové a to už na prenos dát je asi dosť. Na ochranu pred výpadkami el prúdu máme ups ( to je myslím si že štandard ). No kým nabehne generátor a nemajú ups ( čo si myslím že by mali mať podľa opisu) tak zbohom dáta.
Tým nechcem nikoho odraďovať, ale ked sa diskutuje tak si povedzme pre aj proti. A u mňa by proti hrala cena. Za - komfort a prístup zovšadial.
Naposledy upravil jojom : 13.01.10 at 12:13
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

jojom Pozri príspevok
Poznám firmu ktorá má naftový generátor, konkrétne som v nej robil. Nemôžem si pomôcť atále mi to pripadá ako reklama ako napísala marjanka v prispevku 2, ale f poho.
No nie si sám, komu to tak pripadá. Celá téma mi príde účelová. A to ani nehovorím o včera založenom nicku zuzka.mala, ktorá hned odporúča dané riešenie.

Elite7 ak si robíš reklamu aspoň to nerob tak okato, že to kole oči. My máme dve džurky v nose a tretiu vrtať nepotrebujeme.
0 0
magnum magnum

magnum je offline (nepripojený) magnum

hm chcel som daco napisat ale ani neviem co pretoze toto je zavadzanie.
datove centra a cloud computing ma vyznam ale prenasat to na uctovnictvo je znacne krok vedla
elite7 je podla mna z d2u a mozno! ze uctuje d2u kde to funguje ale za tie peniaze si neviem predstavit komu a akym sposobom by toto riesenie mohlo byt vyhodne... najma v case ked kvalitny HP/dell server je mozne kupit za +-500EUR s parametrami cca 4x lepsimi ako poskytuje d2u (kolko instancii bezi na tom quad-e? ale uprimne!)
potom spravit openvpn server a v pripade nudze to postavit na VNC je otazkou 2 hodin instalacie a nastavovania a hlavne ziadnych mesacnych poplatkov.

pochybujem ze sam autor ma predstavu ako by to ponukal napriklad na obycajnej pohode alebo mrp ... na tom prenajatom by bezal server a klienti by boli instalovany doma alebo by sa vsetci pripajali na vzialenu plochu alebo ako to vlastne bolo myslene? ak by sa vsetci pripajali na vzialenu pluchu co usetrim? a keby tam bol len server tak co usetrim?
a v neposlednom rade som paranojik a co je doma to sa rata ale v datovom centre plati premisa ze existuje aspon jeden clovek ktory ma pristup ku vsetkym udajom datoveho centra takze tu vyhodu priemyselnej spionaze ... ta pre mna nie je...
Naposledy upravil magnum : 13.01.10 at 12:37
0 0
elite7 elite7

elite7 je offline (nepripojený) elite7

magnum Pozri príspevok
hm chcel som daco napisat ale ani neviem co pretoze toto je zavadzanie.
datove centra a cloud computing ma vyznam ale prenasat to na uctovnictvo je znacne krok vedla
elite7 je podla mna z d2u a mozno! ze uctuje d2u kde to funguje ale za tie peniaze si neviem predstavit komu a akym sposobom by toto riesenie mohlo byt vyhodne... najma v case ked kvalitny HP/dell server je mozne kupit za +-500EUR s parametrami cca 4x lepsimi ako poskytuje d2u (kolko instancii bezi na tom quad-e? ale uprimne!)
potom spravit openvpn server a v pripade nudze to postavit na VNC je otazkou 2 hodin instalacie a nastavovania a hlavne ziadnych mesacnych poplatkov.
Ak si kúpite 1x server nemáte to nikdy bezvýpadkové. Niečo sa pokazí a čakáte na servis. Server značky HP/DELL sa určite nedá zohnať za 500 EUR, s takými parametrami ako je RAID 5, redundantné zdroje, UPSko, naftovy generátor, prístup do datacentra na otlačok prsta. Nezabúdajte investíciu do licencie OS - Microsoft Windows Server nie je lacná záležitosť a vyjde Vás pekne draho.
Zabezpečiť si bezvýpadkový systém Vám dokáže administrátor, ktorý tiež niečo stojí. Ja len využívam outsourcing IT infraštruktúry u firmy D2U. Zrátal som si to a je to pre mna finančné výhodnejšie si to outsourcovať.

pochybujem ze sam autor ma predstavu ako by to ponukal napriklad na obycajnej pohode alebo mrp ... na tom prenajatom by bezal server a klienti by boli instalovany doma alebo by sa vsetci pripajali na vzialenu plochu alebo ako to vlastne bolo myslene? ak by sa vsetci pripajali na vzialenu pluchu co usetrim? a keby tam bol len server tak co usetrim?
a v neposlednom rade som paranojik a co je doma to sa rata ale v datovom centre plati premisa ze existuje aspon jeden clovek ktory ma pristup ku vsetkym udajom datoveho centra takze tu vyhodu priemyselnej spionaze ... ta pre mna nie je...
Za prvé ja nič neponúkam, len som zákazník čo využíva tieto služby. U nás je to tak, že sa všetci pripajajú cez vzdialenú plochu (MS Terminal Services) Ak sa pripájajú všetci cez vzdialenú plochu tak sa prenáša cez internet len obraz a nie je to náročné na internetové pripojenie (rýchlosť). Aj my sme uvažovali nainštalovať si klientov na svoje počítače a prepojiť to so serverom ale tak to nie je možné, pretože som sa nato pýtal a aj výrobcovia účtovných softvérov odporúčajú pri sieťovej verzii 100 Mbit pripojenie, a ak nemáte Optiku tak Vám pomôže pri tejto variante len mať firemný server a prepojený klasickým ethernetom aby vám to stíhalo, posielajú sa vtedy neustále dáta na server k čomu treba rýchli connect.
Ale pri D2U riešení je to tak, že na server môže pristupovať ľubovoľný počet ľudí s tým, že sa prenáša len Obrazovka a nato Vám stačí priemerná rýchlosť od T-comu.

Čo sa týka priemyselnej špionáže, každý účtovný softvér má predsa možnosť zaheslovať si databázu a nikto iný by sa knej nemal dostať.Taktiež nato existuje zmluva, kde D2U garantuje, že nezneužije Vaše dáta. To máte ako licenčnú zmluvu od Microsoftu, takisto tam majú napísané, že majú prístup do Vášho počítača ale zaväzujú sa to nijako nezneužiť. Určite je tam väčšia bezpečnosť nakoľko je to zabezpečené bezpečnostnými audítormi, a pochybujem že počítač v práci či doma Vám zabezpečil nejaký bezpečnostný audítor a môžete tvrdiť že sa do neho nikto nenabúra. D2U by určite neriskovalo stratu zákazníka skrz takéto pochybenie. To je absurdné
0 0
elite7 elite7

elite7 je offline (nepripojený) elite7

Xanti Pozri príspevok
No nie si sám, komu to tak pripadá. Celá téma mi príde účelová. A to ani nehovorím o včera založenom nicku zuzka.mala, ktorá hned odporúča dané riešenie.

Elite7 ak si robíš reklamu aspoň to nerob tak okato, že to kole oči. My máme dve džurky v nose a tretiu vrtať nepotrebujeme.
Prepáčte ale so zuzkou malou nemam nič spoločné. Tak reklamu tu možno robím, ale firme ktorá mi dosť pomohla aj pomáha. Čo je natom ak som spokojný zákazník a chem sa o to sniekym podeliť. Treba myslieť pozitívne a užitočne , nie negatívne
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať