Zavrieť

Porady

danove priznanie

Dobry den,
je danove obdobie a zacinam mat chaos. Prosim poradte. Ja som na invalidnom plnom dochodku (viac ako 70%) a manzel je na ciastocnom invalidnom. Manzel pracuje ako osobny asistent, co mal prijem kazdy mesiac 111tis. Syn sa nam narodil 23.11.2009. Ja poberam rodicovsky prispevok a rodinne pridavky.
1. Mame narok na danovy bonus?
2. Kolko je danovy bonus na mesiac za rok 2009?
3. mozme si uplatnit aj za 11 mesiac, alebo len za december?
4. co musime predlozit ak si chceme uplatnit danovy bonus?
5. Kolko je odpocitatelna polotka na danovnika?
6. Do akej sumy co zarobil clovek nemusi podavat danove priznanie?
7. Ak student pracoval a bude podavat danove priznanie(dan bude ale nulova), mozu si jeho rodicia uplatnit danovy bonus?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Danila je offline (nepripojený) Danila

    Vylúčený člen Danila
    majkaaa Pozri príspevok
    Dobry den,
    je danove obdobie a zacinam mat chaos. Prosim poradte. Ja som na invalidnom plnom dochodku (viac ako 70%) a manzel je na ciastocnom invalidnom. Manzel pracuje ako osobny asistent, co mal prijem kazdy mesiac 111tis. Syn sa nam narodil 23.11.2009. Ja poberam rodicovsky prispevok a rodinne pridavky.
    1. Mame narok na danovy bonus?
    2. Kolko je danovy bonus na mesiac za rok 2009?
    3. mozme si uplatnit aj za 11 mesiac, alebo len za december?
    4. co musime predlozit ak si chceme uplatnit danovy bonus?
    5. Kolko je odpocitatelna polotka na danovnika?
    6. Do akej sumy co zarobil clovek nemusi podavat danove priznanie?
    7. Ak student pracoval a bude podavat danove priznanie(dan bude ale nulova), mozu si jeho rodicia uplatnit danovy bonus?
    Mohla by si mi, prosím, hrubo označené upresniť? Čoho 111tis. každý mesiac?

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Majkaaa,
    daj ttieto otázky do porady Daň z príjmu (na hlavnej stránke prvá odborná porada). Tie ženy ti to tam vysypú z rukáva.

    majkaaa je offline (nepripojený) majkaaa

    majkaaa
    Maria ja vobec neviem ako to tam mam dat, lebo dole na tej stranke pisu, ze nemame davat otazky?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Nedá sa mi citovať príspevok kvoli zobrazujúcemu sa obrázku, tak skúsim takto :

    Dobry den,
    je danove obdobie a zacinam mat chaos. Prosim poradte. Ja som na invalidnom plnom dochodku (viac ako 70%) a manzel je na ciastocnom invalidnom. Manzel pracuje ako osobny asistent, co mal prijem kazdy mesiac 111tis.Uveď prosím číslo zákona, na základe ktorého má manžel vyplácaný príjem osobného asistenta, potom posúdime, či sa jedná o zdanitelný príjem. Syn sa nam narodil 23.11.2009. Ja poberam rodicovsky prispevok a rodinne pridavky.
    1. Mame narok na danovy bonus?Ak pôjde o zdanitelný príjem, má nárok na daňový bonus, ak sa tento príjem nezdaňuje, informuj sa ako osoba s postihnutím viac ako 70 % na možnosť poskytnutia príplatku k prídavku na dieťa na úrade, kde ste vybavovali Prídavky na dieťa.
    2. Kolko je danovy bonus na mesiac za rok 2009?Daňový bonu je od 1.7.2009 20 € mesačne
    3. mozme si uplatnit aj za 11 mesiac, alebo len za december?ano, aj za mesiac november
    4. co musime predlozit ak si chceme uplatnit danovy bonus?manžel si podá daňové priznanie (ak jeho príjem podlieha dani, ktoré správne vyplniš a priložíš rodný list dieťaťa.
    5. Kolko je odpocitatelna polotka na danovnika?4025,70€
    6. Do akej sumy co zarobil clovek nemusi podavat danove priznanie?1/2 NČZD
    7. Ak student pracoval a bude podavat danove priznanie(dan bude ale nulova), mozu si jeho rodicia uplatnit danovy bonus? u študenta denného štúdia sa nesleduje výška príjmu, pokial splňa ostatné podmienky stanovené zákonom, rodič dieťaťa si môže uplatniť daňový bonus

    majkaaa je offline (nepripojený) majkaaa

    majkaaa
    Veronika dakujem za informacie. Ano manzel ma zdanitelny prijem, tak potom si moze uplatnit danovy bonus.
    1. cize ak si manzel uplatni danovy bonus nemame narok na priplatok k pridavku na dieta?
    2 kolko je zivotne minimum od 1.1.2009 na osobu + dalsiu posudzovanu osobu a dieta?
    3. kolko je zivotne minimum od 1.7.2009 na osobu + dalsiu posudzovanu osoba a dieta?

    majkaaa je offline (nepripojený) majkaaa

    majkaaa
    1. cize ak si manzel uplatni danovy bonus nemame narok na priplatok k pridavku na dieta?
    2 kolko je zivotne minimum od 1.1.2009 na osobu + dalsiu posudzovanu osobu a dieta?
    3. kolko je zivotne minimum od 1.7.2009 na osobu + dalsiu posudzovanu osoba a dieta?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.