Zavrieť

Porady

skolenie_noví pracovnici

Dobry den,

mozete mi povedat ake skolenia su povinne pre novoprijatych zamestnancov, a mozete mi poradit akym systemom to robite.

Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    McMarti je offline (nepripojený) McMarti

    McMarti
    určite je potrebné školenie BOZ a PO, bud ti to urobí človek čo má oprávnenie alebo je vo firme poverená osoba.

    Bionda je offline (nepripojený) Bionda

    som taká aká som Bionda
    Súhlas s Ivet=Mc Marti Taktiež im to dať podpísať, že boli zaškolení... najmä bezpečnosti práce... jasné ak to vyplýva z povahy práce je dôležité tiež mať vyšetreni od lekára, ale naozaj len keď to vyžaduje povaha práce (napr. práca v noci, práca v hlučnom prostredí=ušné.....), najlepšie je ak má firma nejakého bezpečnostného technika alebo aspoň externe pracujúceho a on to vie všetko zariadiť.

    Biba je offline (nepripojený) Biba

    Biba
    Pre EVelyn 25
    My máme zmluvu s firmou, ktorá robí školenie BOZ a PO raz za dva roky a k novým pošle tlačivá, čo je potrebné vyplniť a podpísať k BOZ a PO, ktoré potvrdí ich technik. Ale určite robím Záznam k ochrane os. údajov , o zaškolení po skončení skús.doby, k používaniu údajov na pracovno-mzdové účely, Záznam o prevzatí - kľúčov, pečiatky a iné cennosti, záznam o inventúre, ak niečo preberá, Poučenie k ochrane firemných dát, a ostatné podľa okolnosti.
    Servus.

    mončičak je offline (nepripojený) mončičak

    mončičak
    Je to tak a este podla oblasti v ktorej robite aj od hygieny. A pozor na ceny niektore firmy to prehanaju.

    malika je offline (nepripojený) malika

    malika
    A samozrejme ak máte pracovný poriadok alebo iné vnútropodnikové smernice, s ktorými musia byť novoprijatí zamestnanci oboznámení.

    karol.za je offline (nepripojený) karol.za

    karol.za
    Novoprijatý zamestnanec musí toho pri prijatí do zamestnania mnoho preskákať,jednanie s vrchnosťou,mzda
    akú prácu bude bykonávať a pod.Samozrejme podpísať papier o ochrane osobných údajov,ak s nimi pracuje.
    Potom by mal nesledovať bezpečnostný technik spoločne s priamym nadriadeným /ak sa týka o robotnícke profesie/
    o bezpečnosti práce,zásadami bezpečnej práce,prípadne ho zaškolí pracovať na danom zariadení a preskúša ho že na danom zariadení vie bezpečne pracovať oboznámiť ho zo zakázanými pracovnými postupmi a pod.
    re.biba dúfam že nemáte výrobu,alebo niečo podobné že máte len administratívu,chudák váš zamestnanec podpíše čo mu pošle bezpečnostný technik a požiarny technik
    a viď.predchodzie je len papierová robota
    Takže zákon o Bezpečnosti a ochrane zdravia pri práci je u Vás asi veľká neznáma,ten kto to robí od stola,nemá šancu vedieť aké sú dané skutočnosti

    zenbulka je offline (nepripojený) zenbulka

    zenbulka
    Vztahuju sa tieto skolenia a vsetky prehlasenia o pouceni na bezpecnost prace, pracovny poriadok, záznam o ochrane osobnych udajov, poucenie o ochrane firemnych dat aj na jedineho pracovnika - predavaca v obchode? O com vsetkom ma byt pouceny a co vsetko ma podpisat? Kto to kontroluje? Zamestnam len jedneho cloveka, ale agenda okolo neho bude tusim za plny fascikel? Dakujem.

    karol.za je offline (nepripojený) karol.za

    karol.za
    z hľadiska bezpečnosti a ochrany zdravia je mi ľúto ale áno,viď príloha pôsobnosť zákona, ochrana pred požiarmi áno, ale v prípade že je majiteľ a jeden zamestnanec nebude treba nový šanón,ostatné ako zdravotný preukaz,ochrana osobných údajov už nieje moja parketa

    skolenie_noví pracovnici

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.