Zavrieť

Porady

prosim poradte..ako ziskat peniaze??

Vystavil som fakturu, prijmovy v hotovosti. Firma vsetko podpisala, potvrdila..v hotovosti mi vsak vyplatili iba mensiu cast penazi. zvysok mi vsak nechcu uhradit/ dat. ako mam konat.. ako ziskat tie peniaze??


ano..vystavil som napr. 50 000e- podla dohody. a dali mi 5000e.
Usporiadat
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

Danila Pozri príspevok
To zadávateľ témy, milý Joženko,
nezdržiavaj tu ochotných ľudí. Ak pre niekoho erdžíš otras sa, ak sa nudíš šup pod sprchu. A nie veľmi studenú, aby si tu pridlho nekýchal...
P.S. Práve som Ťa celého prelustrovala a vyčaril si mi úsmev. Kto umí, umí a ostatní len vieš čo...
Tvoja Danilka
Ách Danilka, ja ako DANHúSKA som sa už nechala naštopkať kadečím, ale teraz si poprosím riadnu kopu sena a poerdžím si aj sama so sebou.
Možno v tom sene nájdem ihlu rozumnej témičky, ale už teraz viem, že sa nahľadám.
A pôjdem sa niekde prevetrať, nech tie bludy na Porade vyšumia, lebo tento ranč obchádza už dlhší čas čudná choroba.
1 0
profesional profesional

profesional je offline (nepripojený) profesional

Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac
Na tvojom mieste by som urobil naozaj iba jedinu vec:

Vypisal by som novy prijmovy doklad s tymi istymi datami iba s tym ze suma by bola iba 5.000 Eur.
A poslal by som do tej firmy tento doklad aj s listom ze pri preberani penazi doslo k nedopatreniu a preto ze im posielas spravny doklad.
A ze nech ti ten povodny vratia.

Ak su ferovi, tak ti povodny doklad vratia, alebo rozdiel doplatia.
Ale to je jedine co mozes skusit.

V opacnom pripade ti neostava nic ine iba zaplatit dan, odpisat straty a ist dalej. Proste si sa nechal oklamat. Nabuduce si das lepsi pozor.

Vsetky ostatne riesenie vedu rovno pred senat okresneho sudu v trestnom konani.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Myslím, že túto tému plus túto http://www.porada.sk/t141175-danova-kontrola.html by mali povinne čítať všetci, ktorí chcú napríklad predávať faktúry.
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
profesional Pozri príspevok
Na tvojom mieste by som urobil naozaj iba jedinu vec:

Vypisal by som novy prijmovy doklad s tymi istymi datami iba s tym ze suma by bola iba 5.000 Eur.
A poslal by som do tej firmy tento doklad aj s listom ze pri preberani penazi doslo k nedopatreniu a preto ze im posielas spravny doklad.
A ze nech ti ten povodny vratia.

Ak su ferovi, tak ti povodny doklad vratia, alebo rozdiel doplatia.
Ale to je jedine co mozes skusit.

V opacnom pripade ti neostava nic ine iba zaplatit dan, odpisat straty a ist dalej. Proste si sa nechal oklamat. Nabuduce si das lepsi pozor.

Vsetky ostatne riesenie vedu rovno pred senat okresneho sudu v trestnom konani.
Ak si skutočne profesionál, mal si mu v prvom rade doporučiť inventarizáciu pokladne, riešiť manko a veru festmanko, a predpísať náhradu škody na základe nálezu inventarizačnej a škodovej komisie. Až potom by to bolo profesionálne. Lebo o žiaden omyl sa nejednalo. Bola to vopred plánovaná akcia, len do cieľa prišiel jeden unavený a s podlomeným zdravím..
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Danila Pozri príspevok
Ak si skutočne profesionál, mal si mu v prvom rade doporučiť inventarizáciu pokladne, riešiť manko a veru festmanko, a predpísať náhradu škody na základe nálezu inventarizačnej a škodovej komisie. Až potom by to bolo profesionálne. Lebo o žiaden omyl sa nejednalo. Bola to vopred plánovaná akcia, len do cieľa prišiel jeden unavený a s podlomeným zdravím..
Na 90% sa jedná o živnostníka, bez zamestnancov - inventarizačná komisia, škodová komisia
0 0
milláčikk milláčikk

milláčikk je offline (nepripojený) milláčikk

Danila Pozri príspevok
Ak si skutočne profesionál, mal si mu v prvom rade doporučiť inventarizáciu pokladne, riešiť manko a veru festmanko, a predpísať náhradu škody na základe nálezu inventarizačnej a škodovej komisie. Až potom by to bolo profesionálne. Lebo o žiaden omyl sa nejednalo. Bola to vopred plánovaná akcia, len do cieľa prišiel jeden unavený a s podlomeným zdravím..
Zažil som aj ja.

Za nakúkanie na "nesprávne poschodie" sú pomerne vysoké poplatky .
0 0
milláčikk milláčikk

milláčikk je offline (nepripojený) milláčikk

Dáša_ Pozri príspevok
Na 90% sa jedná o živnostníka, bez zamestnancov - inventarizačná komisia, škodová komisia
No šak externá .
0 0
profesional profesional

profesional je offline (nepripojený) profesional

Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac
V pripade ak inventarizaciou pride na tsketo manko, je povinny podat trestne oznamenie. A sice by mozno skoncili v base aj ti co ho oklamali, ale skoncil by tam aj on sam.
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
profesional Pozri príspevok
V pripade ak inventarizaciou pride na tsketo manko, je povinny podat trestne oznamenie. A sice by mozno skoncili v base aj ti co ho oklamali, ale skoncil by tam aj on sam.
A kto ho oklamal?
Ak dostal iba 5000 €, tak mal vypísať doklad na 5000 €. Alebo to vypísal pod nátlakom? Potom to nie je oklamanie.
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
Dáša_ Pozri príspevok
Na 90% sa jedná o živnostníka, bez zamestnancov - inventarizačná komisia, škodová komisia
Ty si jeho účtovníčka, alebo hovorkyňa? Ja vychádzam z jeho údajov o tom, že založil s.r.o. A ak si účtovníčka, tak celkom určite neuniklo Tvojej pozornosti, že dôležitosť som upriamila na inventarizáciu... A ak si ešte k tomu aj dobrá účtovníčka, celkom určite si postrehla aj pointu celej témy a predmetného nicku.
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
profesional Pozri príspevok
V pripade ak inventarizaciou pride na tsketo manko, je povinny podat trestne oznamenie. A sice by mozno skoncili v base aj ti co ho oklamali, ale skoncil by tam aj on sam.
Keď to povieš Ty, tak je to železobetón. A prosím Ťa, budem Ti povďačná, ak mi tu jeden konkrétny prípad odsúdeného trestného činu na základe inventarizácie prezradíš. Že podobné prípady podobného druhu odsúdené boli tomu uverím, lebo viem, že bonzáci sú po spravodlivosti dychtiví. Ale určite zápisnica z inventarizácie ešte nebola úvodom do trestného konania. Ak áno, tak to už fakt začnem veriť v spravodlivosť.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Danila Pozri príspevok
Ty si jeho účtovníčka, alebo hovorkyňa? Ja vychádzam z jeho údajov o tom, že založil s.r.o. A ak si účtovníčka, tak celkom určite neuniklo Tvojej pozornosti, že dôležitosť som upriamila na inventarizáciu... A ak si ešte k tomu aj dobrá účtovníčka, celkom určite si postrehla aj pointu celej témy a predmetného nicku.

no ja som zase vychádzala z tohoto

jozefszabovt Pozri príspevok
dobry den..potrebujem surne poradit..som fyzicka osoba a robili mi danovu kontrolu.. danova kontrola prisla nato, ze ze zisk bol 4 800 000sk, a z toho naklady na 2 700 000sk ( v blokoch )- su zle. danovy urad mi vylucil blocky z dovodu, ze si ich overili odkial som material nakupoval. a ze vraj cisla blokov nesedia a aj ked sedia tak pod inym druhom materialu. vzhladom nato, ze mi ich uznali nelegalnimi mi dali 40 percentnu pausalnu dan. a celkova dan mi vysla 460 000sk cca. co sa s tym da robit? da sa nejako odvolat? da sa voci tomu este nieco urobit, aby som nemusel tolko platit? nie som platca DPH. dakujem za kazdu radu a odpoved!

myslím si, že tieto dve otázky úzko súvisia. A vychádza mi z toho FO.

Ale v podstate je to jedno, on už zadavateľ sem pravdepodobne ani nepríde... Možno ide iba o výstrahu tým, ktorí takéto "obchody" robia. Aj takto to celé môže skončiť.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať