Zavrieť

Porady

Jednoduche uctovnictvo - vydavky

Dobry den, chcela by som si overit, ci dobre nahadzujem v jednoduchom uctovnictve vydavky SZCO podnikajuceho v stavebnictve:

monterky - prevadzkova rezia, analytika ochranny pracovny odev
peciatka - prevadzkova rezia, analytika kancelarske potreby
hladitka - vydavok na material, analytika material do spotreby
cistiace prostriedky - prevadzkova rezia, analytika cistiace prostriedky
vrtacka - pôvodne som dala prevadzkova rezia, po upozorneni som to zmenila na: vydavok na material, analytika kratkodoby majetok

Este mam otazku, ked SZCO vybera peniaze na svoju osobnu spotrebu, ma sa to nahodit ako iny neovplyvnujuci dan z prijmu, s analytikou osobna spotreba?

Dakujem za odpoved.
Usporiadat
Prima73 Prima73

Prima73 je offline (nepripojený) Prima73

SZCO si chce uplatnovat do nakladov faktru za telefon. Od februara si u operatora zmenil fakturaciu zo sukromnej osoby na podnikatela. Kedze ma iba jeden telefon, ktory pouziva nielen na podnikanie ale aj na sukromne ucely, mam mu tuto fakturu dat do VOZD percentom, napr. 60%? Toto percentualne rozdelenie treba uviest v internej smernici? Mozem mu uplatnovat tieto naklady aj v mesiacoch, kedy nevykazal ziadny prijem?
0 0
Iwett Iwett

Iwett je offline (nepripojený) Iwett

Prima73 Pozri príspevok
SZCO si chce uplatnovat do nakladov faktru za telefon. Od februara si u operatora zmenil fakturaciu zo sukromnej osoby na podnikatela. Kedze ma iba jeden telefon, ktory pouziva nielen na podnikanie ale aj na sukromne ucely, mam mu tuto fakturu dat do VOZD percentom, napr. 60%? Toto percentualne rozdelenie treba uviest v internej smernici? Mozem mu uplatnovat tieto naklady aj v mesiacoch, kedy nevykazal ziadny prijem?
Vždy je to o tom istom. Telefóny, aj vlastne všetky náklady, ktoré sa vynaložia na dosiahnutie príjmov musí FO pri kontrole obhájiť. Ak dokážeš, že telefonáty boli použité na dosiahnutie príjmov, tak je to v poriadku. A je na tebe, ako to obhájiš. Nikto ti nepovie, či si máš dať do nákladov 30, alebo 50%, či za obdobie, keď máš príjem, alebo nemáš. Lebo to je u každého individuálne. Niekto si z výpisu vyznačuje služobné hovory, niekto si stanoví percentuálne na základe faktúr z minulého obdobia, niekto si dáva do N celý telefón, môžeš aj tri. Ak si ich obhájiš
0 0
Prima73 Prima73

Prima73 je offline (nepripojený) Prima73

Iwett Pozri príspevok
Vždy je to o tom istom. Telefóny, aj vlastne všetky náklady, ktoré sa vynaložia na dosiahnutie príjmov musí FO pri kontrole obhájiť. Ak dokážeš, že telefonáty boli použité na dosiahnutie príjmov, tak je to v poriadku. A je na tebe, ako to obhájiš. Nikto ti nepovie, či si máš dať do nákladov 30, alebo 50%, či za obdobie, keď máš príjem, alebo nemáš. Lebo to je u každého individuálne. Niekto si z výpisu vyznačuje služobné hovory, niekto si stanoví percentuálne na základe faktúr z minulého obdobia, niekto si dáva do N celý telefón, môžeš aj tri. Ak si ich obhájiš
Ak by mal dva telefony, tak by som mu odporucila jeden pouzivat iba ako sluzobny a druhy na sukromne ucely a nebol by problem. Takze je to cisto na tom co si v pripade kontroly obhajim.. dakujem za vyjadrenie.
0 0
ivustek ivustek

ivustek je offline (nepripojený) ivustek

Iveta
Som zamestnankyňa aj SZČO/popri zamestnaní/-poskytujem ubytovanie v chate. Zakúpila som si do domácnosti počítač a neviem či si ho môžem dať do výdavkov v plnej výške. Ako SZČO ho využívam na komunikáciu s cest.kanceláriami, s ktorými máme zmluvy. Zasielajú mi mailom objednávky, ktoré ja následne potrvdzujem. Stačilo by to ako obhájenie, že počítač využívam ako SZČO a teda uplatniť celú sumu za nákup do výdavkov?
Ďakujem.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
ivustek Pozri príspevok
Som zamestnankyňa aj SZČO/popri zamestnaní/-poskytujem ubytovanie v chate. Zakúpila som si do domácnosti počítač a neviem či si ho môžem dať do výdavkov v plnej výške. Ako SZČO ho využívam na komunikáciu s cest.kanceláriami, s ktorými máme zmluvy. Zasielajú mi mailom objednávky, ktoré ja následne potrvdzujem. Stačilo by to ako obhájenie, že počítač využívam ako SZČO a teda uplatniť celú sumu za nákup do výdavkov?
Ďakujem.

Stačilo .PC priamo do výdavkov v OC do 1700 Euro . Nad uvedenú sumu sa musí odpisovať .
0 0
ivustek ivustek

ivustek je offline (nepripojený) ivustek

Iveta
Veľmi pekne ďakujem za potešujúcu a rýchlu odpoveď.
0 0
maxipc maxipc

maxipc je offline (nepripojený) maxipc

Zamestnanec popritom aj szčo- vykonáva školenia vo svojom vlastnom dome, chcem sa skúsenejších opýtať, či je možné dať do výdavkov szčo nejakým percentom aj náklad na nájom?
vopred ďakujem za odpoveď
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
maxipc Pozri príspevok
Zamestnanec popritom aj szčo- vykonáva školenia vo svojom vlastnom dome, chcem sa skúsenejších opýtať, či je možné dať do výdavkov szčo nejakým percentom aj náklad na nájom?
vopred ďakujem za odpoveď
Aký nájom? Sám sebe platí prenájom? Je to z právneho, ale aj daňového hľadiska nemožné.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
maxipc Pozri príspevok
Zamestnanec popritom aj szčo- vykonáva školenia vo svojom vlastnom dome, chcem sa skúsenejších opýtať, či je možné dať do výdavkov szčo nejakým percentom aj náklad na nájom?
vopred ďakujem za odpoveď

Prečítajte si pozorne tento Pokyn DRSR
http://www.porada.sk/t94701-pokyn-dr...jmami-6-a.html
0 0
maxipc maxipc

maxipc je offline (nepripojený) maxipc

Veľmi pekne ďakujem za odpoveď
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať