Zavrieť

Porady

E-shop a reklamácia

Dobrý deň
Môj brat si objednal cez E-shop bundu a tričko. Nie zrovna najlacnejšie . Ale tričko mu je malé a chcel by ho vymeniť za väčšie. Ale z E-shopu nám odpísali , že oni majú v podmienkách napísané, že tovar pokiaľ nie je poškodený nevymieňajú a že to je náš problém , že sme si objednali zlé číslo. Je to vôbec možné aby internetový obchod mohol mať takéto podmienky? Veď predsa ja to tričko si môžem vyskúšať až keď ho mám doma.
Nie je na to nejaký zákon, že mi ho musia vymeniť alebo ,že môžem ten tovar vrátiť aj keď nie je poškodený ?
Ďakujem
-b-
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Aj ked nesúhlasia s výmenou, má nárok ho do 7dní vrátiť.Potom si môže objednať iné...
    Zákon o ochrane spotrebiteľa pri podomovom predaji § 8:

    (1) Spotrebiteľ je oprávnený bez uvedenia dôvodu odstúpiť od zmluvy v lehote podľa § 7 ods. 1 písm. d). Odstúpením spotrebiteľa od zmluvy sa zmluva od začiatku zrušuje.

    (2) Spotrebiteľ v lehote siedmich pracovných dní odo dňa odstúpenia od zmluvy vráti tovar predávajúcemu bez ohľadu na to, či tovar bol použitý alebo má vady, ktoré spotrebiteľ nespôsobil; primeraná starostlivosť o tovar musí byť zachovaná.

    (3) Predávajúci je povinný prevziať tovar späť a vrátiť spotrebiteľovi cenu zaplatenú za tovar alebo za službu alebo vrátiť spotrebiteľovi preddavok najneskôr v lehote 15 dní odo dňa odstúpenia od zmluvy.

    Používaj vyhľadávač, odpovede nájdeš nielen tu na porade...
    http://www.google.com/search?q=%22es...ient=firefox-a

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.