Zavrieť

Porady

obstavba krbu

Na fóre som sa dočítal, že krbová vložka môže byť obmurovaná aj pálenou tehlou, kolega mal vložku obmurovanú bielou vapenocementovou tehlou(údajne to vyčítal na českom fore,že táto tehla dobre akumuluje teplo,len o niečo horšie ako šamotka),lepil to vapenocementovou maltou,na otvor na krbovú vložku použil preklad a práve tam mu vznikla prasklina po celom obvode,prečo??mal to lepiť lepidlom na šamotky?
Usporiadat
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Aký preklad?Nieje preklad ako preklad.Biela tehla na krb je to najhoršie riešenie.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
kyblik kyblik

kyblik je offline (nepripojený) kyblik

Robotník telom i dušou
Nie. Mal to lepiť Flexi lepidlom určeným na krby.
0 0
peres peres

peres je offline (nepripojený) peres

prečo je biela tehla nevhodná?
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Na obstavby krbov je potrebné používať materiály, ktoré sú k tomu špeciálne určené, lebo tam vznikajú vysoké teploty a krb sa nestavia na jeden-dva roky...
Takto to vyzerá, ak chce niekto ušetriť a používa rôzne lacnejšie "náhrady".
Asi už je neskoro radiť...Ak aj opraví prasklinu, bude to iba nakrátko...
0 0
vemak vemak

vemak je offline (nepripojený) vemak

ja sa zďaleka nevyznám, len bolo spomenuté že biele tehly sú nevhodné, mne vložku na chate krbár práve nimi obmuroval, to bolo pred 12 rokmi, zatiaľ žiadna prasklina. Ale už sa mi to nepáči z hľadiska dizajnu.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Biele tehly sa špinia.Sú veľmi nasiakavé nie len na vodu ale aj všetku špinu.
0 0
kyblik kyblik

kyblik je offline (nepripojený) kyblik

Robotník telom i dušou
vemak Pozri príspevok
ja sa zďaleka nevyznám, len bolo spomenuté že biele tehly sú nevhodné, mne vložku na chate krbár práve nimi obmuroval, to bolo pred 12 rokmi, zatiaľ žiadna prasklina. Ale už sa mi to nepáči z hľadiska dizajnu.
Ver či nie ale ani ja sa nevyznám hlavne v tom, prečo kedysi škridle boli oveľa kvalitnejšie ako sú dnes, prečo bola kvalitnejšia tehla, keramika, spotrebiče...
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
kyblik Pozri príspevok
Ver či nie ale ani ja sa nevyznám hlavne v tom, prečo kedysi škridle boli oveľa kvalitnejšie ako sú dnes, prečo bola kvalitnejšia tehla, keramika, spotrebiče...
Tzv rýchloobrátkový tovar.Slovensko je preň doslova raj.
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

ake vonkajsie rozmery treba ratat na maly krb a ake na stredne velky? V projete ten krb zabera skoro polovicu izby
0 0
P07 P07

P07 je offline (nepripojený) P07

Ak to statika domu dovoľuje tak najlepšie tehly sú magnezitové (sú ťažké). Majú omnoho vyššiu akumulačnú schopnosť a teplota ktorú dokážete dosiahnuť krbovou vložkou (800-950°C) je pre tento materiál absolútne smiešna.
0 0
radolukac radolukac

radolukac je offline (nepripojený) radolukac

Nechcem do vas ripat ale vyriesi si aj zadnu stenu lebo teplote z krbu ti zacne rozsusat stenu. Daju sa zohnat original platne na obmurovanie krbu aj lepidlo len je to dost drahe
0 0
P07 P07

P07 je offline (nepripojený) P07

radolukac Pozri príspevok
Nechcem do vas ripat ale vyriesi si aj zadnu stenu lebo teplote z krbu ti zacne rozsusat stenu. Daju sa zohnat original platne na obmurovanie krbu aj lepidlo len je to dost drahe

Nie nie nie toto nieje žiadne rýpanie. Je to správna poznámka. Zadnú stenu treba istotne izolovať. To je bez debaty.

Ak originálnymi platňami máte na mysli krbové skladačky tak tie moc nemusím. Krb stráca originalitu, prispôsobenie krivým stenám je náročné, vlastnosti nedostatočné.
0 0
radolukac radolukac

radolukac je offline (nepripojený) radolukac

Aj ja idem obmurovavat krbovu vlozku v rohu,skelet vystavym z tepelno izolacnych platni a celu ju oblozim imitaciou starej tehly
Tie orygos obmurovky mne nic nehovoria
0 0
radolukac radolukac

radolukac je offline (nepripojený) radolukac

Tu najdes aj foto ako sa s tym roby

http://www.kobok.cz/superisol/SUPER-...race_cenik.pdf
0 0
dracul dracul

dracul je offline (nepripojený) dracul

vie mi niekto povedat aka je spravna vzdialenost obstavby od vlozky pre najlepsie prudenie vzduchu/mam tarnavu 15KW
niekde odporucaju 5-10 a inde 10-15 dokonca az 20cm???
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Vo všeobecnosti sa dá povedať že čím je tá vzdialenosť väčšia tým je to lepšie pre prúdenie vzduchu a celkový ohrev a výkon vložky krbu.Inak povedané ideálny stav by nastal ak by vložka nebola obostavaná vôbec.
0 0
dracul dracul

dracul je offline (nepripojený) dracul

praveze to asi pravda nebude pretoze cim je ta vzdialenos vacsia tak sa prudenie vzduchu spomaluje a samotna vlozka uz len potom sala teplo ale viac tepla odovzda ked okolo nej vzduch obteka a zaroven ju ochladzuje a tym sa dostane do miestnosti viac tepla a ja hladam to najlepsie riesenie
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Účinnosť krbových vložiek sa pohybuje niekde na úrovni 45%, účinnosť krbových kachiel na úrovni 75%.Je to práve preto že vložka je obmurovaná a tým na rozdiel od kachlí ,bráni dokonalému prúdeniu vzduchu.
0 0
Laco-monter Laco-monter

Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

Tu už bola tema ohľadom vystavby krbov, či presnejšie obstavby krbovej vložky

tu je podrobný popis ako sa obmuruje krb.vložka /prilepil link TomasHC/

http://grenaisol.cz/cz/?stranka=moderni-krb

Veľmi dobre, hlavne pre kutilov, čo chcú ušetriť na "majstrovi" a vedeli by si to spraviť aj sami.
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať