Zavrieť

Porady

Zateplenie starsieho rod. domu

Dobry den
Mam rodinny dom cca80 rokov stary vnutro skoro dokoncena rekonstrukcia a uvazujem nad vonkajskom Chcel by som zateplit ale cim? a aka hrubka?
Severna stena je z betonovych tvarnic zasipanych strkom a zvysok plna palena tehla Skuste poradit vopred dakujem
Usporiadat
kyblik kyblik

kyblik je offline (nepripojený) kyblik

Robotník telom i dušou
radolukac Pozri príspevok
Pochopil som (asi) podstatu svetra aj buchnatov a lepenie v rohoch
Podla toho co a ako tu pisete je vydno ze uz nieco za sebou mate a ze sa asi ozaj neoplati pocuvat kazdeho kto si necha hovorit PAN MAJSTER
Ale veď sa nezlosti, nikto Ťa predsa neuráža... Určite sa oplatí počúvať, je tu veľa hodnotných príspevkov. A tú trošku "recesie"... to snáď znesie každý, nie...?
0 0
radolukac radolukac

radolukac je offline (nepripojený) radolukac

Ja som sa vobec neurazil prave naopak ja som pochopil niektore veci dali ste mi odpovede na niektore moje otazky a iba som pochvalil tvoje prirovnanie
Rozpraval som sa aj z mojou polovickou a dospeli sme k nazoru ze 10 cm pol. to isti iba na tu severnu dame mozno skl. vatu
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Na severnú stranu je vhodnejší polystyrén ako vata.
0 0
radolukac radolukac

radolukac je offline (nepripojený) radolukac

Nechcem ti oponovat ja som pocul presny opak
0 0
kyblik kyblik

kyblik je offline (nepripojený) kyblik

Robotník telom i dušou
radolukac Pozri príspevok
Nechcem ti oponovat ja som pocul presny opak
Pozri si spätne príspevky 220870 a zistíš, že vie o čom hovorí... Nechcem uraziť Tvoje ostatné informačné zdroje
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
radolukac Pozri príspevok
Nechcem ti oponovat ja som pocul presny opak
Pozrite si tento link.Poškodenia a chyby zateplených fasád.Preklikajte odkazy na stránke .Linky zobrazjú chyby zateplenia,poškodenia fasád,jeden z tých linkov je o meraní povrchovej teploty fasády ( severná strana) myslím ,že to vydá za všetky komentáre
pri prezeraní stránok odporúčam použiť google prekladač

http://translate.google.sk/translate...3Dsk%26tl%3Dde
0 0
radolukac radolukac

radolukac je offline (nepripojený) radolukac

Ahoj kyblik ja sa neurazam ved toto je diskusne forum. Pisu sa tu otazky poznatky a odpovede ked sa budem urazat nic sa nedozviem iba si rozhadam ludi ktory mi moze co to poradit
A k tomu oponovanie ja som napisal iba co viem ze mam zle informacie to je moja vina a preto s vami komunikujem a chcem sa dozvediet ako sa veci maju
0 0
radolukac radolukac

radolukac je offline (nepripojený) radolukac

Dobry den dnes som nasiel aj postup prace na zateplenie takze uz viem co som potreboval dakujem aj Vam vsetkym za rady a kamaradske postrcenie .
Prepacte odkaz mi nejde odoslatale je to na ceretherm.sk






Este raz Vam dakujem a verim ze sa este niekedy stretneme a mozeme si poradit (mozno poradim aj ja Vam niektoremu ak budem moct)
DOVI- DOPO-
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Takú drobnosť na penu si neodpustím.Nieje vhodné robiť väčšie plochy.Pena má tendenciu kysnúť a tým odtláčať polystyrénové tabule od steny .Čím vzniká krivý povrch.
0 0
radolukac radolukac

radolukac je offline (nepripojený) radolukac

To ano to je 100% pravda ale aj zvetrava a rosype sa naprach a ked nejde uplne zahadzat pod omietku tak ju ani nedavam (no a co roby pod omietkov neviem ale kym to nevydim az tak ma to netrapi)
0 0
radolukac radolukac

radolukac je offline (nepripojený) radolukac

Prosim Prosim este jednu otazocku:
Chcem sa spytat ak mam jednu stranu odizolovanu nopovou foliou ako je to zo zateplenim a prechodom medzi pol. a nop. fol.
0 0
miroslav pis miroslav pis

miroslav pis je offline (nepripojený) miroslav pis

Chcel by som sa opýtať. Mám neodizolovaný váľkový dom z predu s gangom. Chcem riešiť vonkajšiu fasádu. Prosím o rady , či zatepliť , ako izolovať , aký sokel a jeho podklad. Aká omietka by bola vhodná: silikón alebo akryl? Dom má miestami vlhkosť , nie všade , bojím sa zatepliť alebo akúkoľvek inú voľbu aby som to ešte viac neurýchlil. Za odpovede vopred ďakujem
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
V prvom rade si musíte vyriešiť vodorovné hydroizolácie múrov a podláh.Pokiaľ nemáte toto vyriešené tak zateplením to len zhoršíte.
0 0
miroslav pis miroslav pis

miroslav pis je offline (nepripojený) miroslav pis

Akým spôsobom to mám oddizolovať keď okolo domu je gang a nieje možné zabrániť ťahaniu spodnej vody cez kameň ktorý presahuje úroveň podlahy interiéru. Skala je nad úrovňou miestami 40 cm. Až potom je váľok. Ako zaizolujem dom z vonka (styrodur)? Aj tak si myslím že bude ťahať aj poza styrodur. Alebo odstrániť gang? Nenaruším statiku? ĎAKUJEM!
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Či narušíte statiku to nedokážem posúdiť.Na kameň sú vhodné chemické injektáže a sanačné omietky.Zatepliť sa to určite dá odvetraným bezkontaktným fasádnym systémom.Polystyrén a sklennú vatu na kamemmé murivo vôbec neodporúčam.Na fasádu určite nieje vhodný polystyrén sklennú vatu jedine v nadsoklovej oblasti ,ale to by som musel posúdiť priamo na mieste.Nepodizolované murivo je riskantné zateplovať.
0 0
miroslav pis miroslav pis

miroslav pis je offline (nepripojený) miroslav pis

Mohol by som vyrovnať steny lepom plus sieťka plus lepidlo plus fasádna omietka a na sokel - sanačná omietka plus možem dať niečo na to? (umelý kameň,klinkerit,omietka) Pri tom nechať gang ako je len ho položiť dlažbou a vytiahnuť ju aj na sokel cca 5 cm?Myslím si že pri rekonštrukcii strechy došlo ku skráteniu prevysu múru a tým zaprší na gang a nesprávnym spádom voda smeruje k stene.
0 0
miroslav pis miroslav pis

miroslav pis je offline (nepripojený) miroslav pis

Ďakujem!!!
0 0
thermical thermical

thermical je offline (nepripojený) thermical

220870 Pozri príspevok
Rosný bod je technický údaj ktorý vás nemusí zaujímať,je to irelevantné a zbytočné.
Toto je veľmi odvážne a nebezpečné tvrdenie.

Aj pri zatepľovaní minerálnou vlnou sa má povrch muriva difúzne uzatvoriť penetráciou. Z toho okrem iného vyplýva, že "Dom dýcha" je nezmyselné tvrdenie. Ak tenkým zateplením ostane rosný bod v murive, difúzne uzatvorený vonkajší povrch muriva nepustí vlhkosť smerom von. A kde sa táto vlhkosť prejaví ? V interiéri.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať