Zavrieť

Porady

Kedy ziadat o 2% ??

Zdravim vsetkych ,kedze som tu uz mnohokrat nasiel odpoved na rozne veci ohladne Obciansjkeho zdruzenia chcel by som sa na vas obratit s prozbou o info .
Zalozili sme obcianske zdruzenie a uz sme aj registrovany za ucelom moznosti ziskat dve percenta z dane. A to aj vdaka radam ktore sme nasli na tomto portali.
Mali by sme dve otazocky .
Kedy je najvhodnejsie ziadat ludi o dve percenta ?Aby ste mi rozumeli budeme ziadat v podstate iba od nasich znamich blizkej rodiny a kamaratov.Ale aby to nebolo priskoro ale na druhu stranu aby nebolo , ako sa hovori , po funuse.
Dalsia otazka je mozne ziadat aj od podnikatelov ?
Nuz a este predsa jedna otazocka . Mame my ako obcianske zdruzenie vpodstate doniest ludom priamo uz predpripravene nejake predvyplnene danove priznania
s vyplnenymi podrobnostami o nasom obcianskom zdruzeni ? Alebo staci ked dodame podrobnosti o nasom obcianskom zdruzeni a v uctarni im to uz spravne vyplnia ?
Za odpovede vopred dakujeme.
Naposledy upravil Marťan : 22.01.10 at 12:49
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    hanelie je offline (nepripojený) hanelie

    sprievodca CR Rakúsko, hanelie
    http://www.rozhodni.sk/index.php?&Ind=51&P=index,sl,
    odporúčam mať predtlačené tlačivá s vašími nacio, aby bolo všetko oki,
    kľudne už môžete začať s rozdávaním tlačív, lebo sa môže stať, že niekto bude šikovnejší
    môžete žiadať od každej osoby, ktorá /si / platí dane
    je výhodné mať tlačivá na nejakom verejnom mieste - napr v obchodoch, info centrách ap. a taktiež o tom informovať verejnosť prostredníctvom regio médií

    Stina je offline (nepripojený) Stina

    Stina
    Súhlasím s Hanelie ,
    ak ste už zaregistrovaný a uvedený v zozname prijímateľov , treba začať s oslovovaním čo najskôr.
    Kto prv príde - ten prv melie.

    Marťan je offline (nepripojený) Marťan

    Marťan
    Mam este predsa jednu otazocku .
    Na tej stranke su na stiahnutie dva dokumenty:
    Vyhlasenie o poukazani sumy do vysky 2% zaplatenej dane z prijmov fyzickej osoby.
    a
    Potvrdenie o zaplateni dane.

    Je potrebne davat kazdemu oba dokumenty? Alebo je rozdiel ked niekto pracuje
    v nejakej firme a danove priznanie mu vyplnaju v uctarni, a niekym kto si danove priznanie robi sam napr . podnikatelia ?

    Opet vopred dakujem za odpoved.

    hanelie je offline (nepripojený) hanelie

    sprievodca CR Rakúsko, hanelie
    potvrdenie o zaplatení dane vydáva mzdová učtáreň, ale je to akoby práca navyše pre účtovníčku, preto odporúčam dávať obidve tlačivá od žiadateľa

    spor je offline (nepripojený) spor

    spor
    Zdravím poradákov, ohladom darovania 2% musím osloviť mzdárku? firma mi robila RZD a mám stiahnuté aj tlačivá vyhlásenie s predvolenými údajmi organizácie, ktorej chcem darovat 2%. V tom prípade už nemusím vyplnat tlačivo vyhlásenie, ktoré je na stránke dan.úradu. Musí mi poslat potvrdenie o zaplatení dane? do akého dátumu ju možem oslovit? Ďakujem pekne

    hanelie je offline (nepripojený) hanelie

    sprievodca CR Rakúsko, hanelie
    na daňový úrad odovzdáva darca 2% vyhlásenie / komu a akú sumu daruje/ a potvrdenie o zaplatení dane - to potvrdí zamestnávateľ resp mzdová učtáreň

    spor je offline (nepripojený) spor

    spor
    Ja som si v žiadosti nepočiarkla, že si žiadam vystaviť potvrdenie. Tlačivá sa už odovzdávali na hlavnú centrálu. Nebude to problém ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.